Rotavírusy

ivana16
29. jún 2014

ahojte , prosím Vás, môj malý má 5 mesiacov a týždeň, dávali ste niektorá takto neskôr očkovať proti rotavírusom? v čase druhej dávky bude mať malý viac ako 6 mesiacov , uvažujem, či dať alebo nedať toto očkovanie , len všade píšu že sa musí ukončiť do 24 týždňa a my to nestihneme, lekárovi verím, keď tvrdí že je to v poriadku, ale predsa sa chcem dobre rozhodnúť, ďakujem

sirinka
30. jún 2014

@katheriny vsak pravnik postupuje podla nejakych zakonov, tak sa na nich pytam.

vroni
30. jún 2014

@katheriny, zacni pisat. Podla moznosti vedecko-fantasticku literaturu. Co prispevok, to totalny nezmysel.
V Rakusku je ockovanie nepovinne. Nezavisia na nom rodinne pridavky, rodicovsky prispevok ani ziadna ina penazna davka. Do skolky zoberu rovnako ockovane ci neockovane deti a ked ti dieta ochorie na chorobu, proti ktorej sa da ockovat - tak sa nestane vobec nic, bude osetrene ako kazde ine a nik sa ta nic nebude pytat, ziadna socialka a ziaden sud nebude nic skumat, je tvojim pravom odmietnut ockovanie svojich deti.

bleelka
2. júl 2014

@nae kiez by som toto vedela skor. Davala som ockovat obe dcerky a obe boli dlhodobo dojcene...vyhodene peniaze? Starsia aj tak skoncila v nemocke, sice len na 5 hodinovej infuzke, ale stacilo...

ivana16
autor
6. júl 2014

baby dakujem za reakcie a najde sa tu niektora, co to davala ockovat takto neskor? ze prvu davku v 22 tyzdnoch a druhu v 26tich?