Silgard alebo Cervarix?

emilly
18. júl 2008

Ahojte chcela by som sa vas opytat ci uvazujete nad ockovanim ak ano, ktorou vakcinou a preco. Ja sa akosi neviem rozhodnut.

bambi2
26. aug 2011

@mitote spytaj sa fariem preco strasia.... jediny rozdiel je v tom, ze oni na strachu zarabaju... ja z toho nemam nic... akurat, ze stracam moj cas s takymi ludmi ako si ty... aj ja si tu mozem napisat moj nazor, tak ako to robis ty...

abbey1
26. aug 2011

@aduskatt Toto presne mi vraveli gynekológovia i onkologovia,že ak už žená má vírus v tele,tak to očkovanie môže spustiť rakovinu.A nikto mi nedoporučil očkovať.A čo povedať na ponuku očkovať i mužov? 😀 😀 😀
Môžem len dúfať,že aj toto očkovanie raz nezavedú ako povinné.Našťastie mne už je to jedno,keďže po zlých skúsenostiach už neočkujeme. 😉

aduskatt
26. aug 2011

Šírenie HPV je podporované:fajčením, priskorou sexuálnou aktivitou a rovnako tak aj striedaním sexuálnych partnerov.
Z toho mi vyplýva, žeje rozumnejšie naučiť svoje dieťa robiť zdravé rozhodnutia a praktizovať bezpečný sex, je to dobrý základ pre vyhnutie sa HPV, čo sa mne osobne zdá rozumnejšie, zdravšie, bezpečnejšie a lacnejšie riešenie ako Silgard .

mitote
26. aug 2011

@bambi2 a tak proc me strasis bezduvodne?

aduskatt
26. aug 2011

@mitote nehovorim o preventivnkach, hovorim o teste tesne pred ockovanim Sligardom......a veru neviem o tom, ze by sa u nas robili

mitote
26. aug 2011

@aduskatt ja jsem ale jaksi v CR 😉 a navic ja pred ockovanim byla panna, tkaze bych asi tezko HPV virus mela 😉

bambi2
26. aug 2011

@mitote bavi ma to 😉

aduskatt
26. aug 2011

@mitote ale ja som sa vobec nevyjadrovala konkretne k tebe..ja si myslim, ze je kazdeho osobna vec ako nalozi so svojim zdravim a telom...ja som sem zatial iba davala fakty o Silgarde a moj osobny nazor nanho, nikoho nepresviedcam......nech si kazdy utvori vlastny usudok podla vedecky podlozenych informacii.........ja som zastanca toho, ze kazdy si ma robit a zit podla seba.takze ak niekto chce, pre mna nech si da aj vsetky ockovania na svete🙂)

abbey1
26. aug 2011

@mitote No možno sa budeš čudovať,ale sú ženy,ktoré ho majú i ako panny.potvrdené od známeho gynekológa.

mitote
26. aug 2011

@bambi2 myslim si, ze je to od tebe hnusne, utocis na to nejcitlivejsi u zeny jen proto, abys me vystresovala, aniz bys to mela jakkoliv podlozene.

mitote
26. aug 2011

@abbey1 HPV virus se prenasi nechranenym stykem 😉 zrovna minuly semestr jsem se o tom jaksi ucila ve skole 😉

bambi2
26. aug 2011

@mitote ale presne to je ciel farmafiriem... citove vydieranie a strach.. ja to len pripominam... ale neviem coho sa bojis potom... ved si naockovana, nemas sa coho bat... 🙂

aduskatt
26. aug 2011

@mitote mas pravdu, ale nie len nechranenym stykom.aj ked je fakt, ze prave tymto sposobom je to priblizne 99%

abbey1
26. aug 2011

@mitote Tak to vysvetli tomu vírusu,že vás to tak učili.Dohadovať sa nemienim,ale čo všetko sa už prednášalo ako jediná a pravda,a časom sa zistilo,že to tak nie je.Skús nájsť aj zahraničné zdroje a hodiť reč s ľuďmi z fachu.

bambi2
26. aug 2011

@mitote dnes sa na skolach uci iba to, co farmafirmy povolia. oni rozdoju o tom, pretoze su sponzormi lekarskych fakultiev, musi sa im to v buducnosti nejako vratit... 😉

mitote
26. aug 2011

@bambi2 tak proc to delas? proc me vykladas o tom, jak budu mit problem otehotnet? co tim sledujes? je to o dtebe pekne sproste...

abbey1
26. aug 2011

Ak si je niekto istý,že sa prenáša len tak,prečo potom tlačia ,že sa majú očkovať mladé dievčence?To už dopredu vedia,že budú promiskuitné ony,alebo ich partneri?

mitote
26. aug 2011

@bambi2 no to asi tezko, obavam se, ze muj obor nikdo nefinancuje protoze nejsem na medicine

mitote
26. aug 2011

@abbey1 maji se ockovat prave proto, aby bylo minimalni riziki, ze v sobe HPV virus budou mit, k tomu jsem nejidealnejsi panny logicky

mitote
26. aug 2011

neni to o promiskuite, chces snad rici, ze clovek za zivot, obzvlast v dobe chozeni si vezme toho prvniho s kym chodi?

abbey1
26. aug 2011

@mitote Ale ako ho môžu dostať,ak sa budú stýkať len s jedným zdravým partnerom a inak sa podľa teba HPV dostať nedá?Tomu nerozumiem.

mitote
26. aug 2011

@abbey1 kolik lidi ma za cely zivot jendoho partnera? muj manzel treba prede mnou mel asi dva vztahy. Co je na tom spatneho? To si ma vzit nekoho, s kym mu to po case neklape jen aby nebyl promiskuitni?

abbey1
26. aug 2011

@mitote Niekto ano,niekto nie.Ale nebudem preto dopredu očkovať,keď vôbec netuším,ako sa cesta mojej dcéry bude vyvíjať.Prečo mám zbytočne riskovať?!

aduskatt
26. aug 2011

@mitote aj mna by zaujimalo, ako je to s tym otehotnenim, ci sa k tomu robil nejaky relevantny vyskum lebo prave toto som sa nikde nedocitala......ak mate niekto nejaky link, kde sa da o tom nieco nastudovat, podelte sa🙂)
co sa tyka toho minimalneho rizika.Silgard chrani iba proti dvom kmenom.....aj to nie nejak extra dlho.....proti bradaviciam dva roky a proti tym dvom kmenom HPV je to mnenej ako 8 rokov.......

bambi2
26. aug 2011

@mitote ja som nepovedala, ze ho budes mat... ale co ak nahodou??? vsetko sa moze stat, nie?? je to riziko!!!! aj ked sa to na pribalovom letaku nepise. nemozes si byt taka ista, ze ta vakcina je tvojmu telu prospesna... ono totiz, ked si ju das pichnut, to uspokoji vnutro, ze sa ti nic nemoze stat ale tu ide iba o to, kto ti to potvrdi, ze je naozaj ucinna a nic sa ti nestane, nijako ti to neposkodi zdravie??? to mi prosim vysvetli...

aduskatt
26. aug 2011

@abbey1 dostat sa to da trebars kontaminovanym uterakom....je to sice mala pravdepodobnost, ale vylucene to nie je..dalsi sposob je cez mikrotrhlinky pri prvych pokusoch o sex cez prsty partnera, ktory je nakazeny HPV( a asi o tom ani nevie, lebo nepredpokladam, ze by chalanov niekto na ten virus testoval)......aj ked tieto moznosti tvoria spolu asi 1%

mitote
26. aug 2011

@bambi2 ale je to jen spekulace, asi tak stejne, jako z eme zitra prejede auto!!!!
@aduskatt to tady pouze bambi strasi ale odkaz zadny relevantni nema vis

aduskatt
26. aug 2011

@mitote tak zastrasit sa nedam, mna zaujimaju fakty, uz ich mam dost na to, aby som sa vedela rozhodnut podla toho, co sa mi zda spravne🙂
ale mozno niekde je nejaka studia, co mi usla, preto sa pytam.....lebo zasa take veci, ze niekto nieco niekde povedal ja neberem, chcem to mat podlozene🙂..nedovolim si tvrdit, ze brani tehotenstvu, ale ani opak, kedze nemam o tomto info......ale rada by som ich nejak ziskala, lenze zatial som nic nenasla a to mam o ockovani cosi nemalo uz nastudovane

mitote
26. aug 2011

@aduskatt bohuzel nekteri tady to klidne tvrdi, protoz vi, ze pro kazdou zenu ze tehotenstvi choulostive tema...

aduskatt
26. aug 2011

@mitote mas pravdu, ze na to sme citlive.....