Silgard alebo Cervarix?

emilly
18. júl 2008

Ahojte chcela by som sa vas opytat ci uvazujete nad ockovanim ak ano, ktorou vakcinou a preco. Ja sa akosi neviem rozhodnut.

pici
26. aug 2011

@bambi2 nemyslim ani ja, mam staleho a jedineho partnera manzela, a chodim pravidelne na prehliadky a cytologiu som mala nastastie vzdy v poriadku....

mitote
26. aug 2011

@pici ne neplodnost ne, s tou tady jen strasi, ze by mohla byt 😀

pici
26. aug 2011

@jerryjanka jerry ale pri kazdom lieku mas more NU, fakt pri kazdom. ved to by som nemohla na nic brat nic. milion NU pri HAK, milion pri liekoch ked chces otehu, milion vsade a vzdy... keby som to vsetko citala tak neviem... a keby som tomu vsetkemu verila.. neviem...

pici
26. aug 2011

@bambi2 ano to beriem... ja som stastna , ze mam toho, co studoval aby pomahal... aj ked... svet je priliz skorumpovany aby som mohla tvrdit veci na sto percent

pici
26. aug 2011

@mitote nemam vzdelanie v tomto smere... neviem sa vyjadrit... ale neplodnost potom uz fakt moze sposobit aj dychanie vzduchu

jerryjanka
26. aug 2011

proste chce to chladnú hlavu a viac informácií z viacerých strán kým sa rozhodnete pre taký vážny krok ako je vakcinácia ale aj iné spôsoby liečby a prevencie. ide o zdravie, o život a o život vás a vašich detí, nenechávajte všetko na náhodu a nechodte s davom len preto lebo sa to tak má a niekto to tak predpísal. aby ste aspon vedeli do čoho idete a aké riziká z toho vyplývajú. a teraz nehovorím len o nežiaducich učinkoch vakcinacie ale aj o rizikách napríklad neočkovania. každá minca má dve strany.

mitote
26. aug 2011

@jerryjanka o te minci ze ma dve strany jsem tu psala pred tim nejmin desetkrat, ale asi uplne zbytecne 😉

mitote
26. aug 2011

@pici 😀 😀 😀 😀 😀 😀

aduskatt
26. aug 2011

aspon niektore neziaduce ucinky, samozrejme sa neprejavuju vsetky a u kazdeho....bohuzial, neviem teraz narychlo zistit frekvenciu vyskytu toho ktoreho.......
Medzi nežiadúce účinky patria: zvracanie, hnačka, vyrážky, pľuzgiere, kolaps, kóma, kŕče, ospalosť, horúčka, nechuť čokoľvek robiť, nízky tlak, znížené vylučovanie moču, odlupovanie pokožky a šklbanie lícnych svalov, ramien, rúk, nôh a chodidiel

pici
26. aug 2011

@jerryjanka jasne ze ma... a mudro si napisala... ja keby som vratila cas, a bola by tato moznost. vzhladom na moje informacie, by som vakcinu volila ako spravny sposob

jerryjanka
26. aug 2011

@pici ja viem ale je rozdiel ked je pri nejakom lieku bolesť hlavy, a ked je tam autizmus, alebo encefalitída alebo dokonca smrť, inak s tym že každy liek aj proti neplodnosti ma svoje riziká a NU to mi je jasné zažila som si ich pri snahe o dieťatko viac než dosť. nevyhnem sa tomu vždy a ani nehovorim neverte lekarom, liekom, vakcinam, hovorím len o tom zistite si čo najviac pred tym ako niečo také dovolíte. bohužial hovorím len s vlastnej skusenosti, ktorej som mohla predísť keby som zisťovala vopred.

pici
26. aug 2011

@jerryjanka s tym suhlasim... ja som tie veci necitala, verim a verila som , ze su to "len" mozne neziaduce ucinky... to neznamena ze musia byt, ale ze by mohli nastat...

bambi2
26. aug 2011

@pici hej strasim tu s tym... lebo to nikto nezarucil, ze aj to sa moze po ockovani stat... ja hovorim, ze by som chcela vediet, kolko z tych zien, co robili studiu ostalo po ockovani neplodnych. tie studie boli kratkodobe, oni neinvestuju miliardy na dlhodobe studie... prisli by o zisk, preto hovorim, ze aj to sa moze stat. moze aj nemusi. a ak by aj robili, dlhodobe studie dajme tomu, bol by to jeden z vedlajsich ucinkov, ty vies presne, kto zarobi na tychto zenach???? kolko liekov, kolko vysetreni a co ja viec coh vsetkeho, co to vsetko stoji? kto ma z toho zisk????? zase len farmfirmy a lekari... a presne o ten zisk ide, takze by som sa nedivila, keby do vakcin nieco primiesali... chapes, co tym chcem povedat?? ze dnes sa nikomu neda verit... a uz vobec nie cudzim ludom 😖

pici
26. aug 2011

@bambi2 neda ale to je tazka polemika na tuto nocnu hodinu. to by som fakt v zivote nemohla dat do ust ziadne lieky, lebo by som mala pocit, ze niekto chce na mne zarobit a bude to este h orsie, predpisu dalsie lieky a tak im zarobim na ich zadky... ale tak to by som fakt musela byt totalne antiliekova.

aduskatt
26. aug 2011

@bambi2 tam je uz primiesane vselico, nic ine davat nemusia na to, aby to bol pekny koktailik chemiovy🙂

aduskatt
26. aug 2011

dobre sa mi tu sedi a cita, ale hodina pokrocila........asi vas tu necham a zajtra docitam🙂)teda dnes vecer🙂
pekny predlzeny vikend vam zelam.........a dobru noc

pici
26. aug 2011

@aduskatt dobru nocku aj tebe :D

aduskatt
26. aug 2011

@pici ja dobru mat nebudem, mm je v praci........mne sa vtedy spi veelmi zle........zajtra dospim na kupalisku🙂ale idem aspon usi povyrovnavat na vankus...........paaa

pici
26. aug 2011

@aduskatt xixi moj manzel je este vonku a ja sa ukladam pomaly takisto do hajan...

bambi2
26. aug 2011

@pici mozno ten pocit nemas... ale ty to mozno inak vidis... kazdy to vidi inak... kazdy ma na to pravo... a ja to vidim tak ako to vidim ja... a pri tom aj zostanem. nemam chut sa s niekym o tom vadit, nemienim ani nikoho presviedcat, naco by som to aj robila... mam iba vlastny nazor. to je vsetko...

pici
26. aug 2011

@bambi2 a ja ti ho samozrejme neberiem. ja nie som nepristupna inemu nazoru... ak je rozuimne vyargumentovany, dokazem svoj nazor zmenit :D nema problema

jerryjanka
26. aug 2011

bambi ma pravdu v tom že si dnes farmafirmy vyrabaju chorych ludi , zdraví by im boli nanič, na kom by potom zarabali...

bambi2
26. aug 2011

@pici aj ja dokazem nazor zmenit ale pri ockovani ja uz nazor pravdepodobne nezmenim... uz len preto, ze v case svetovej krizy mala najväcsi zisk farmalobby a prave vtedy prisli este s prasacou chripkou... a ceresnickou na torte bolo, ze ta vobec neexistovala, si to aj samy potom priznali.. ako sa im da teda verit???? u mna nemaju sancu aby som zmenila nazor...

jerryjanka
26. aug 2011

no stale neviem či rano nevstavam na letecky den tak radšej aj ja idem do pelechu vedla tej mojej malej prdošky 🙂 dobru noc baby, a neberte všetko moc vážne život má aj pekné stránky. len ich treba niekedy dlhšie hľadať alebo si na ne počkať. 😵

pici
26. aug 2011

@bambi2 ja hovorim ale o rakovine krcka maternice a genitalnych bradaviciach a to nie je vymyslom lekarov, ani farmafiriem... nakolko je vakcina spolahliva a ci dokaze tomu skutocne zabranit, posudit neviem, ale ked ju mam mat a co i len trosku proti tomu nieco mozem spravit, tak to urobim... a keby ju mam aj napriek ockovaniu, mala by som ju aj bez ockovania ked sa na to pozriem odosobnenie od toho, ze to stoji dost penazi... a je to biznis...

pici
26. aug 2011

@jerryjanka dobru noc jerry

bambi2
26. aug 2011

@pici rozhodnut sa musi kazdy sam... ja sa nikdy ockovat nedam, ani moje deti nebudu nikdy ockovane.. a tym to pre mna hasne, ci to uz pomaha alebo nie...

pici
26. aug 2011

@bambi2 je to tvoje rozhodnutie a slobodna vola :D prajem ti len, aby si svoje rozhodnutie nemusela nikdy lutovat... ale asi vies preco to robis....

abbey1
26. aug 2011

ja sa tu už nebudem opakovať prečo nad týmto očkovaním ani len už neuvažujem,i keď máme v rodine kopu prípadov rakoviny.Už som prelúskala kopu materialov a hovorila s toľkými lekármi.Ešte pred mnohými rokmi,keď toto očko prišlo ako novinka a ja som po nej skočila kvôli neterkám.Teraz naposledy začiatkom leta som o ňom hovorila s gynekol´gom a onkológom z praxe a veľká škoda,že nemôžem tlmočiť ich skúsenosti.Ale určite neočkujem.I keď sa rakoviny bojím ako čerta,keďže mi vzala najdrahších členov rodiny.
Ale každá sa musíme rozhodnúť sama na základe prežitého,info,ktoré máme a odporúčaniu lekárov,ktorým dôverujeme.
Dobrú noc. 😉

bambi2
26. aug 2011

@pici nebudem lutovat, to sa nebojim a nemusis sa o mna bat ani ty... robim len to najlepsie ako robis aj ty. ibaze, kazdemu vyhovuje nieco ine...