Silgard alebo Cervarix?

emilly
18. júl 2008

Ahojte chcela by som sa vas opytat ci uvazujete nad ockovanim ak ano, ktorou vakcinou a preco. Ja sa akosi neviem rozhodnut.

bobocka
24. aug 2011

toto ockovanie som zvazovala isty kratky cas.no uz ho nazvazujem a ani nebudem.myslim si,ze riziko neziaducich ucinkov je v MOJOM PRIPADE urcite vyssie ako riziko ziskania rakoviny krcka maternice(skrz hpv-monogamia je u mna jednoznacna.nikdy som nespala s nikym inym ako s mojim manzelom a u neho je to to iste).skor si myslim,ze ak sa zena o seba dost dobre stara a tym myslim pravidelne navstevy u gynekologa.tak je len velmi malo pravdepodobne,ze aj ked uz ochorie,tak jej ochorenie pride do toho stadia,ze nebude liecitelne.pokial si dava cytologiu robit pravidelne a teda klasiku kazdy rok a rozsirenu cyto o hpv kazde dva ci tri roky.,tak si myslim,ze ma zena to svoje zdravie dostatocne pod kontrolou.aspon ja to tak citim.urcite neodporujem kockam co sa na vakciny dali a som rada,ze su ok,no az zalostne velke cislo je tych.,ktore prave na neziaduce ucinky tejto vakciny doplatili.az moc velky otaznik nad tou vakcinou je(to je jedno o ktorej sa akurat bavime,su si moc podobne).pokial nebudu studie jasnejsie a vysledky priaznivejsie,tak by som sa to ockovat bala. 😕

jabadaba
24. aug 2011

@bella22 ja len co sa muz docital. Mozno si vynimka, potvrdzujuca pravidlo.

jabadaba
24. aug 2011

@bambi2 dakujem, ja som rada, ze som tu narazila na tieto info. Mam uz jasno.

adriana7
24. aug 2011

žienky, počuli ste niekedy o niekom, kto mal rakovinu krčka maternice pred tým, ako nás začali "masírovať" týmto očkovaním? 😠 😕

bella22
24. aug 2011

@jabadaba neplodnost v souvislosti s těmito vakcínami opravdu není prokázaná, proto bych tu raději nestrašila...

bambi2
24. aug 2011

@jabadaba problem je v tom, ze ludia citaju iba reklamy v casopisoch, tv a doveruju slepo lekarom... ja bez toho aby som si nezistila podrobnosti na nete nic nerobim. nerada riskujem. treba vediet aj pozitiva aj negativa, o negativach sa mlci, ziadny lekar neda precitat letak... treba sa poriadne informovat a az potom rozhodnut... nechat si to ulezat v hlave a nie hrrrrrrrr do toho, lebo lekar povedal... mne by to mohol odporucit aj sam papez, sa mu na to vyp....m!!! 😉

bobocka
24. aug 2011

@adriana7 teoreticky ano 😅 ked som bola v uk,tak cele anglicko sledovalo chorobu a naslednu smrt jade goody.vtedy som sa o tom dozvedela viac.dovtedy ma ani len nenapadlo to nejak extra riesit.chodila som sice pravidelne na gynekologiu raz do roka na klasicky cytologiu,no prave ta rozsirena ma podchytene hpv a to som sa poprosim az dnes u mojho noveho gynekologa dozvedela.dobre,ze mam 28? na nervy kolko toho clovek nevie a niekedy sa info az neskoro dozveda 🙄

bambi2
24. aug 2011

@bella22 az taka ista by som si v dnesnej dobe nebola... aj keby to dokazane bolo, tak by to nevyslo na povrch. mozno o 20 rokov ale pokial by sa dalo z tychto ludi urobit vakcinou "stalymi pacientami" a bol by dobry zisk, by sa takato informacia nikdy nedostala na verejnost... 😉

bella22
24. aug 2011

@bambi2 ale prosím tě...tyhle konspirační teorie..🙂. Nic o té problematice nevíte a akorát strašíte...Ale možná je to i tím, že jste v okolí neměli nikoho, kdo by měl s čípkem problém...Nebo nemáte v rodině odborníka, kterému můžete důvěřovat. U nás všeobecně převládá nedůvěra k lékařům. Divím se, že se ještě lidé neléčí sami doma...Ono už to pověstné hledání na internetu dělá z lidí větší "odborníky" než je zdrávo - viz. problematika očkování dětí...

bobocka
24. aug 2011

@bella22 vsak ale verit lekarom a verit farma firmam su dve rozne veci.lekari su totizto po vacsine len nastrojom farma firiem. 😒 niektori lekari sa daju uniest a ich osobny zisk im je prednejsi ako samotne zdravie pacienta.pokial lekar poda vakcinu,ktora je vlastne schvalena,tak je on viacmenej chraneny.ak sa neziaduce ucinky vyskytnu,tak samotny lekar z toho nic nema,pretoze je to nepovinne ockovanie a teda samotna zena si urcuje ci ho chce alebo nie a teda je cela zodpovednost na nej a a neskor mozno na farma firme.ale lekar je len prostrednikom.ja osobne nemam nic proti zenam co sa ockovat daju,vsak sa daju ockovat s dobrej voli predchadzat smrtelnemu ochoreniu.na tom nic zle nie je.no myslim,ze by sa mali dat ockovat az potom,ako si o danej vakcine trosku viac zistia.pretoze jeden prtavy letacik v cakarni u gynekologa-tak to pre mna dostatocne info o vakcine iste nie je.
ja lekarom verim,no je pravda,ze tuto vakcinu mi neponukol ani moj stary gynekolog a ani moj novy.ich otazka-mate zaujem o ockovanie.moja odpoved nie,momentalne nemam. a padla.ziadne presviedcanie z ich strany nebolo.a to ja ocenujem.myslimz,e keby prisla iniciativa odomna a zacala by som sa na to pytat,tak by mi ochotne aj jeden aj druhy podal info. 😉 ale paci sa mi,ze ma do toho nik z nich netlacil. 😉

mitote
25. aug 2011

@jabadaba neplodnost? 😀 😀 😀
@ajka24 myslim si, ze je lepsi mit reakci na ockovani v podobe nejak ebolesti hlavy nebo ruky, nez pak mit rakovinu...
@petot vyvracet ockovani ze je za kazdu cenu spatne a zdravi skodlive, je ponekud kratozrake....bratranci meho manzela oba dva NEBYLI naockovani proti mozkove obrne, oba dva ji pak behem detstvi dostali a dodnes, kdy je jim kolem 20ti let maji po ni nasledky takove, ze jsou mentalnei fyzicky postizeni a odkazani na neustalou peci a dohled. Takze co je lepsi? Nejit na ockovani, kvuli reakci, nebo ze je to svinstvo, nebo onemocnet obrnou, rakovinou a podobnymi nemocmi? Kazda mince ma dve strany. Obavam se, ze tech zdravych po ockovani je ale vice.

malaberuska
25. aug 2011

ahojte, tiez sa pridam do tejto temy ak dovolite 🙂 v januari mi zistili z vysledkov zlu cytologiu.. tento tyzden som bola na opakovej a cakam na vysledky. Lekar ma stale ani nie ze nahovara ale nuti na vakcinu, dokonca cele vysetrenie, ktore som teraz absolvovala bolo zvacsa len o tomto.. preco nie, ci to je kvoli peniazom, ze je to drahe a podobne 😠 v januari mi zistil, ze mam ranku na krcku maternicu a keby som sa na to teraz neopytala v akom je to stadiu tak mi ani nic nepovie 😠 zobrala som si z toho akurat to, ze idem k inej gynekologicke...

co sa tyka ockovania.. rozpravala som sa s odbornikom, ktory ma niekolkorocnu prax a povedal mi nech si to nedavam.. Vacsinou sa tvrdilo, ze sa maju ockovat panny ale ked uz zacnu zit pohlavnym zivotom nemusi im vakcina ucinkovat pretoze je to len na nejakych par rokov nie celozivotne.. na druhej strane niektori neodporucaju ockovanie uz ked zijes pohlavnym zivotom.. a tiez mi povedal, ze je to len na par druhov HPV a je ich omnoho omnoho viacej 😒
obavam sa sice z vysledkov cytologie a toho co bude dalej ale som rozhodnuta nedat sa zaockovat...

bambi2
25. aug 2011

@bella22 aj odbornici sa mozu mylit a ak to este nevies, dnes farmalobby si udava vsetky vysledky studii, co tam ma stat atd.. odbornik to iba potvrdi s tym, ze mu za to zaplatia... 🙂 na pribalovom letaku stoji, ze ziadna vakcina nechrani na 100%... je to iba o viere cloveka v nu... a je to stale väcsie riziko ako ochoriet na danu chorobu!!!! ja len dodam, ze ti mudrejsi si urcia svoj osud sami, ti ostatni budu osudom prekvapeni... 😉

bella22
25. aug 2011

@bambi2 s tou poslední větou máš naprostou pravdu, ale asi si jí každá vykládáme jinak😉. Samozřejmě, že žádná vakcína nechrání na 100%, stejně tak může mít na každého jiný účinek. Princip, na jakém funguje očkování, znám dobře a pokud tvrdíš, že očkování představuje větší riziko než onemocnět danou chorobou, tak se nemáme o čem bavit.

bambi2
25. aug 2011

@bella22 ockovanie je podvod!!!!! je to biznis, nic viac... to je vsio... ide tu len o to ako co najviac ludi obrat o prachy... 🙂 zdravie totiz nikoho nezaujima.. taka je realita...

bella22
25. aug 2011

@bambi2 tak co se vrátit do středověku?😀 Kdyby nebylo očkování, tak bychom se tu spolu teď nebavily...Já radši opouštím diskusi, protože to fakt nemá smysl🙂. Možná to ani nebyl účel téhle diskuse, takže se nebudeme odvracet od tématu...

bambi2
25. aug 2011

@bella22 zi a nechaj zit, ok?!! 😉

drzubok
25. aug 2011

@adriana7 to nemyslis vazne..?

jabadaba
25. aug 2011

@bella22 zas netreba zachadzat ad absurdum s tym stredovekom. Ja som rada, ze sem par ludi hodilo aj info o odvratenej strane tejto vakciny, kedze mi bola nedavno ponuknuta. Mala som aspon moznost sa zamysliet a rozhodnut sa na zaklade viacerych informacii. Ved Ti to vyssie bolo vysvetlene v com je zrada tejto vakciny - je na baze genetickej upravy, cosi umele co donedavna pri vyrobe vakcin bezne nebolo. Takze ja ked odmietam cpat do seba GMO plodiny tak hadam sa vzapati nenecham napichat dalsim genetickym experimentom. Naco by som si potom davaal bacha co jem? Hm?

Ja nie som apriori nepriatel voci vakcinacii, aj moje deti idu podla ockovacieho kalendara, ale uz sa mam na pozore o cosi viac, to je jedna vec a za dalsie, doba zdegenerovala a farma priemysel uz tak okato preukazuje svoju nenazranost do slova a do pismena cez mrtvoly, ze sa mi uz slepo verit vsetkemu nechce. Ako velmi rada by som jednym smahom bola za vodou co sa rizik HPV tyka, to by mi bolo sveta zit. Ale na zazraky uz neverim a nechce sa mi zvysok zivota klepat od strachu co pride. Velmi rada by som verila, ze je to bezpecne. Skutocne, velmi rada.

jabadaba
25. aug 2011

@adriana7 ale ano, to som pocula, aj moja teta ju mala. Kazdopadne nemam pochyb o rozziarenych ockach farma firiem aky fajnhy biznis im zasa bude kapat z masivneho ockovania zien. Zarabaju na nas cez HAK, tak preco nie aj takto. Skratka neverim uplne cistym umyslom, dnes uz nie. Svet sa zmrsil tak, ze opatrnost je na mieste.

jabadaba
25. aug 2011

@bella22 je to mozne bella, mne to lne v suvislosti s nou spominal muz, kdesi to vycital.

petot
25. aug 2011

@mitote Bratranci manžela určite nedostali detskú obrnu (poliomyelitídu) proti ktorej sa očkuje, pretože tá sa poslednýkrát vyskytla v ČSSR v roku 1960. Mohli dostať detskú mozgovú obrnu, ale na tú neexistuje očkovanie (viem, ľahko sa to pletie).

Zvyšok Tvojej argumentácie je založenej na rovnakom pychickom vydieraní aký používa očkovací marketing. Stručne zhrnuté, "zaočkuj sa alebo zomri". Pritom chýbajú vedecké dôkazy, že tá vakcína vôbec predchádza ochoreniu, a ak, ako dlho. 2 roky? 5 rokov? Nikto nevie. Hlavne že máme sugestívny marketing a vysoké zisky.

petot
25. aug 2011

@bella22 Keby sme sa vrátili do stredoveku, tak by nám popod okná tiekla obecná žumpa, pili by sme vodu zo studne kontaminovanú neďalekou latrínou a hnojiskom, týfus, cholera, dyzentéria bežná vec. Spali by sme 20-ti v tmavej, studenej a vlhkej izbe 3x4m a v noci by si na nás pochutnávali ploštice, cez deň blchy. Umývanie len prírodné (keď sme sa nestihli schovať pred dažďom). Potraviny by sme skladovali v komore v hlinenom hrnci, aby sa k tomu nedostali naše domáce potkany, pravda, v tom šťastnejšom období kedy by sme vôbec mali čo jesť. Jedli by sme dokola pohánku, zemiaky, zemiaky, pohánku, občas údenú slaninu (na vianoce), avšak nikdy nič do sýtosti, lebo aj ostatných 8 súrodencov z toho hrnca rýchlo chvátalo čo sa dalo. Vitamíny v zime žiadne, v lete to čo sme cestou odtrhli.

Je pohodlné zvaliť úmrtnosť na infekčné ochorenia, ale tie kosili ľudí len preto, lebo ich imunita bola podlomená životným štýlom. Preto úmrtnosť na infekčné ochoreia klesla akonáhle sa zlepšili životné podmienky. A navzdory populárnym rozprávkam, bolo to desaťročia pred zavedením plošných očkovacích programov.

mitote
25. aug 2011

@petot ne to neni naockuj se nebo zemri, to je, ze jestli je jakakoliv sance, ze me ockovani ochrani, nevidim duvod, proc te sance nevyuzit...promin, ale to je zase extrem z tve strany, ze jsi striktne proti ockovani, ja pouze tvrdim, ze oboje ma klady i zapory, pro me prevahuji klady u ockovani. A laskave nepouzivej ve smyslu se mnou pojem psychicke vydirani, to je mozna tak to, co tu pises Ty a snazis se vsem jen vysvetlit, jak je to strasne spatne...jsi zaujaty a nepriznas, ze ockovani muze mit i plusy.

mitote
25. aug 2011

ted me napada otazka, proc ve statech, zejm. africkych tolik deti umira na nemoci, proti kterym my jsme ockovani? 😀 a my na ne neumirame a nejsou tu tolik rozsirene? vsadim se, ze lide v africe by za jakekoliv ockovani dali cokoliv. Ale my rozezrani si niceho nevazime a jen vymyslime kraviny. Kdyby ockovani bylo tak strasne nebezpecne a rizikove, tak by nebylo povinne.

petot
25. aug 2011

@mitote Narážal som na Tvoj opakovaný argument: "je lepsi mit reakci na ockovani v podobe nejak ebolesti hlavy nebo ruky, nez pak mit rakovinu..." Je to presne to schématické myslenie ktoré sa tu systematicky a za ťažké peniaze buduje.

V Afrike sú už deti zaočkované všetkým možným, častokrát aj opakovane, lebo tam idú rad radom, nikto nezisťuje, či už tú vakcínu dostalo alebo nie, nabehnú lekári s vojakmi, a čo mladé zutekalo ak ho nechytili, a čo staré nevládalo. A stále, predstav si, zomierajú. Pretože keď niekto už mesiac nejedol a najbližšia pitná voda je v mláke, tak ho skosí hocijaká choroba, trebárs aj relatívne ľahké osýpky, a je úplne jedno, či bol očkovaný. Ba dokonca samotná vakcína ho môže v takejto situácii doraziť.

V súčasnosti rastie trend, že "křováci" pred očkovacími kampaňami utekajú a schovávajú deti. Sú takí hlúpi, že odmietajú naše dobrodenia? Nie. Chránia svoje deti pred zbytočnou smrťou. Jednak vakcíny, ktoré sa tam vyvážajú, povedzme to mierne, nepatria medzi kvalittívnu špičku. Jednak je overené (a píše sa to aj v príbalovom letáku živých vakcín, ktoré im nanucujú!), že osoba trpiaca oslabenou imunitou sa nesmie očkovať. Väčšina z nich by nemala byť vôbec očkovaná, pretože majú imunitu oslabenú podvýživou (čo nemusí byť totálny hlad, ale aj deficit niektorých vitamínov a stopových prvkov). Niektoré majú AIDS. Takže potom tieto úžasné vakcíny, ktoré u nás dieťa "len" poznačia, v Afrike rovno zabíjajú. Tieto veci sú známe už od 70. rokov. Dokonca niekoľko štúdií preukázalo násobne vyššiu úmrtnosť u očkovaných než u neočkovaných. Uvedom si však, že UNICEF je najväčším klientom farmaceutického priemyslu na svete. Kým budú peniaze, budú vakcíny.

mitote
25. aug 2011

@petot vis co, pripominas me meho sefa, ten byl stejny, narodilo se mu dite, rodili lotosovym porodem, protoze diteti se preci nesmi prestrihavat pupecni snura, kocarek zavrhly protoze dite se smi jen nosit na matce, dudlik tak zakazaly, ze kazi charakter a v neposlendi rade odmitli veskere ockovani...promin, ale o techto lidech si myslim sve.
Kdyz je podle Tebe vse jen v rukou lobbistu a farma. firem, tak az Ti neco bude, nechod k lekari, neber zadne leky, nenech se operovat, nenech si zasadrovat zlomenou nohu... Je to uplne stejny, ale je to tve rozhodnuti, tak tu nesir paniku a hruzu, jak je vse extremne spatne. Bud odmitne cele zdravotnictvi, nebo ho respektuj a respektuj i nazor jinych.

bobocka
25. aug 2011

@mitote takze cierne alebo biele.nic medzi tym? 😕

mitote
25. aug 2011

@bobocka to co prezentuje petot je pouze cerne, takze pokud nevidi nic mezi tim, tak at je kompletne cerny... ockovani ma kaldy a zapory stejne jako zdravotnictvi a pokud rikam, ze ockovani je jen spatne, tak v tom pripade je spatne cele zdravotnictvi a kdyz je cele spatne, tak si prece nenecham nic lecit, ne? Co kdyby nahodou ta sadra na noze byla take jen obchodem a tim, jak na me vydelat? 😀 😀 😀

bobocka
25. aug 2011

@mitote no po pravde ak petot prezentuje vsetko cierne,tak ty zas len biele. 😅 a pritom je strasne vela medzi tym.ja som za ockovanie,no nie kazde a rozhodne nie toto.studie su slabunke,prilis vela neziaducich ucinkov,moc umrti..jasne,ze ta vakcina nie je uplne hodna do kosa,len z toho co je o nej dodnes zname je to cele take nedokonane.mala by som pocit,ze som s prepacenim pokusnym kralikom vylepsujucim ci zhorsujucim statistiky.samotna rakovina krcku maternice je velmi nebezpecna,smrtelna choroba.sama som teraz v strese,lebo cakam na vysledky cytologie.sranda to urcite nie je.no ak sa zena raz rozhodne sa dat ockovat,tak by si mala poriadne o vakcine vyzistit vsetko info a na zaklade toho sa rozhodnut.gynekolog bude z drzivej vacsiny za ockovanie.z letacikov sa na zenu "usmieva" veliky vykricnik-"zaockuj sa, inak riskujes!!! ".a jasne,ze sa kazda zlakne.to je uplne pochopitelne.tiez som z rakoviny vystrasena.no pokial vakcina nebude dostatocne vyskusana,pokial nebude preukazany jej efekt,pokial sa mozno iste zlozky v nej nezmenia,ze reakcia na ockovanie nebude tak citlivo fyzicky znasana...tak dovtedy sa zaockovat nedam.dufam,ze tak nespravim chybu.
a mimochodom palec hore pri tvojom sefovi 😉 az na to uplne neockovanie(toho UPLNEHO neockovania sa bojim),no ostatok fantazia 🙂