V ktorých štátoch je očkovanie proti osýpkam, mumpsu a rubeole povinné?

jaanna
4. sep 2013

Dievcata nezistovali ste nahodou taketo info? Momentalne som precitala neskutocne vela diskusii a clankov pre a proti ockovaniu MMR a stale nie som rozhodnuta....mozno info, ze v mnohych statoch sa taketo nieco/neockuje by mna a ine mamicky trochu usmernilo. Dakujem

mariuskaa
5. sep 2013

@jaanna v USA patrí MMR medzi doporucene vakciny sú v doporucenom ockovacom kalendári.
Ale tu nie je nic povinne všetko dobrovoľne (doporucene.) ale je viac očakávané súhlasiť ako nesúhlasít
1 dávka 12-15 mesiaciov
2. Dávka 4-6 rokov
Ako vidíš omnoho viac vakcín ako na sk.

tova
5. sep 2013

ja deti nedavam ockovat, v skolkach nemaju vobec problem s "religion exemption" len lekarov je tazsie zohnat, stale to ockovanie tlcu do hlavy

prevenar
5. sep 2013

v zasade "povinne" v takom rozsahu ako my ma len europsky postkomunisticky blok. ^^ - cely zvysok EU a sveta ma dobrovolne ockovanie .

v EU vynimky su francuzko 3, taliansko 4 vakciny a belgicko 1 vakcina. pozri tabulku od kbeata 🙂 tam to mas vsetko.

lucinocka
5. sep 2013

Ja som v chorvatsku..tu je v 12. mesiacoch.. Rozhodli sme sa s muzom toto ockovanie nedat...ostatne sme dali..Kedze robime v turizme vyzvedali sme od hosti cele leto z roznych krajim a malokto to dal

ice8
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
elizita
23. nov 2014

este by bolo zaujimave porovnanie, cim sme boli ockovani "my" (cca 1980-1990) a cim su ockovane deti dnes...

zita19
23. nov 2014

@ice8 nejaky si prudko vtipny. Mnohe staty sice nemaju povinne ockovanie a napriek tomu je tam preockovanost vysoka. Cim to bude? Mozno ludia pouzivaju hlavu aj na rozmyslanie, nielen na nosenie ciapky.

veriiii
23. nov 2014

@ice8-akoze naco ze mame poistovne?ked nas to ockovanie tak kryplaci,mrzaci, aby sa preplacali inzuliny pre diabetikov, nootropika a psychofarmaka pre autistov ,antireumatika pre reumatikov,cytotstatika pre onko ,atd atd.. 😖 🤐