Vyšetrenie pred očkovaním proti mumpsu, osýpkam a rubeole

ollynka
13. nov 2013

Mamičky,ktoré máte skúsenosť s vyšetrením dieťatka pred očkovaním MMR? Vezmú len krv na zistenie zníženej bunkovej imunity? A do akej miery sú tieto testy spoľahlivé?Ako dlho pred očkovaním sa má vyžiadať toto vyšetrenie? Ak odmietnem očkovanie,čo sa deje potom? Budem mať na krku aj hygienu?alebo príde sociálka?alebo čo? Keď som vyjadrila obavy z očkovania mmr pred našou pediatričkou,tak jej reakcia ma tak rozčúlila,že zvažujem nad zmenou lekárky.Jej odpoveďou bola posmešné vyjadrenie,že si mám pozbierať informácie z internetu, keď som jej na to povedala,že som si kúpila odbornú litertúru a po očkovaní mmr je možnosť autizmu ,tak potom si naveľa sadla a začala o rubeole,že je nebezpečná v tehotenstve. Ale ja si myslím,že aj ovčie kiahne sú veľmi nebezpečné v tehotenstve a nie sú v povinnom očkovacom kalendári.Mala som pocit,že mám len držať hubu a na nič sa nepýtať. Ešte výrazne dodala,že ona to musí hlásiť na hygienu a keď som sa jej pýtala,či pôjdeme pred komisiu, alebo akým spôsobom odmietnutie očkovania bude pokračovať,tak mi povedaĺa,že ona neeviee.Napokon ma vypoklonkovala z ordinácie.Bola som v šoku!!!Tu som sa dočítala o vyšetrení pred očkovaním.Ktorá prosím vás máte s tým skúsenosti. ďakujem veľmi pekne za odozvu. A ešte či ste mali problém aj s prijímaním do škôlky,keď dieťa nie je očkované

ollynka
autor
19. nov 2013

@stefi76 tak prečo očkovanie na tbc zrušili ?prečo je nepovinné?my sme si ho dali a lekárka nám posmešne povedala,že tbc je tam, kde je príval cudzincov a nie tu na záp.slovensku. ☹

aristka
20. nov 2013

@ollynka prosím ťa a to máš ako znalú pedinu ,asi by sa mala ísť pozrieť len na stanice do čakární na západnom slovensku ,koľko neprispôsobivých občanov sa tam chodí zohrievať a mala by sa pozrieť na ich diagnózy....

anima9
20. nov 2013

Podľa SZO sa plošné očkovanie odporúča zrušiť v tom prípade, ak je chorobnosť nižšia ako 12 prípadov na 100 000 obyvateľov v danej krajine. Dňom 1. 1. 2012 sa ruší povinné pravidelné očkovanie novorodencov proti tuberkulóze. ÚVZ SR však bude naďalej monitorovať epidemiologickú situáciu vo výskyte tuberkulózy.
http://www.uvzsr.sk/index.php?option=com_conten...

nae
20. nov 2013

@anima9 Až na to, že na Slovensko je špecifické v tom, že v niektorých oblastiach sa TBC vyskytuje stále a s vyššou početnosťou, ako je 12 ks/100000 obyvateľov.
Zaujímavé, že to SEVS stačí, ale že sme tu desaťročia nemali polio a záškrt, to nestačí a stále sa očkuje jedna radosť... 😒

anima9
20. nov 2013

@nae RUVZ musi vediet ako očkovať rizikové skupiny obyvateľstva a kde sú hlavné ohniská nákazy. SZO vydáva iba odporúčania, a každá krajina si na základe vlastných odborníkov a skúseností zvažuje pre a proti, či očkovanie zruší alebo ponechá. Neviem, či je odporúčanie SZO pri TBC identické s odporúčaním pri polio.

aristka
20. nov 2013

http://www.ockovacienoviny.sk/wp-content/upload... hliník a jeho zlúčenina ako adjuvans a čo sa deje po im alebo sc podaní...

florentina1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
barbs24
14. feb 2014

@florentina1 ja som dala iba spravit krvny obraz, a to kvoli tomu, lebo mala mala ako mesacne babatko myslim ze ecoli a zlateho stafylokoka, zistili to z krvi..teraz ma 15 mesiacov, ockovanie som dala odlozit pred tyzdnom, pojdeme az ked bude mat 2 roky a to tiez ju dam pred tym zase vysetrit + pojdeme aj na gastro, pretoze problemy jej zistili tam, ked sa narodila a mala silny reflux

ajca123
14. feb 2014

@ollynka ani testy ti nezaručujú ze mala nebo maly budu mat následky po MMR ☹..
Náš druhy syn bol od narodenia zdravý,vyvíjal sa krasne.. Ale prišlo ockovaní MMR a pár dni po očkovaní dostal horúčky a potom sa vyhadzal... Boli to osypky...
A to som v tedy bola v poslednom štádiu tehu,ale to nevadí lebo ako dieta som prekonala osypky... Ale co som časom zbadala bolo to ze náš syn sa nevyvijal v reči ☹... Lekári hovoria ze to nie je očkovanim... Ale to nie je pravda po tých osypkach je i mentálne iný vidím to ja... A aj ta reč ☹, o dva týždne bude mat 4roky a aj tak ma svoji Mandarinštinu ☹.. Ja tak hovorím tej reči...
Treti syn mal teraz dva roky a rozpráva lepšie ako druhy syn... A ten nie je očkovaný

ollynka
autor
15. feb 2014

@ajca123 je mi to lúto s tvojím synčekom, ja som sa s manželom rozhodla,že nedáme očkovať. Strach zvíťazil. Teraz čakáme, kedy bude mať malá 1,5 roka aby nás nahlásila lekárka na komisiu .

ajca123
16. feb 2014

@ollynka ja som verila lekárom,ale uz neverím a hlavne som otvorila oči...
My mame ešte dobre následky po očkovaní,ale su rodiny co maju doma autiztov ☹....
Aj ked chodíme k špeciálnej logopedičke co robí s autiztami,robí náš maly 4rocny pokroky.. Ma nové a nové slova... A teším sa..
A aj sme sa s mužom schodli ze bude mat odklad do školy..