Dubnica nad Váhom

mkatka
20. jún 2008

Hledá se akční maminka - kamarádka z Dubnice nad Váhom a okolí, která ráda vyrazí na výlet nebo jen na procházku a pokecá o čemkoliv. Mě je 31 a mám synka 21m. Ozvěte se 🙂

zuzula25
14. jan 2009

centik,pisala mi to, ale co mam spravit on strasne place ani ruky ho neutisia,len prsnik.ked place on sa az zadrhava,tak mi ho je potom luto a radsej si ho dam k prsniku a hned je kludny a spokojny.betar vie ako na to

centik
14. jan 2009

Zuzi to by bol super ten dudel, lebo takto si s teba spravi otroka 😉 a neni to dobre ani pre teba ani prenho ked budes chodit strhana, ale mozno ho to prejde po tych 3 mesiacoch, nemava aj koliku?

zuzula25
14. jan 2009

myslim , ze ho brusko neboli,lebo si pekne prdka aj pocas placu 😀 ,a keby ho brusko bolelo,tak by sa neutisil pri prsniku, ale by sa od neho odtahoval, ale preventivne ho vzdy natierame aj pupikom na brusko a masirujeme.zajtra pojdem kupi ine dudky, tie co ma doma mu nechutia, skusim od aventu alebo tu od mam

centik
14. jan 2009

nam ako biba prvu dudku bola ochotna dudlat tu od Mam tusim je tam taka spiaca hviezdicka nakreslena 🙂

zuzula25
14. jan 2009

ja uz som zufala, a kde si ju kupovala???

centik
14. jan 2009

normalne v Dmke neviem si sa nevolal nejak sleep ale niesom si ista, ale je mozne ze ti nebude chciet ani ten...

zuzula25
14. jan 2009

za pokus to vzdy stoji,uz fakt nevladzem takto kazdy vecer pokracovat.kedysi zaspal aspon na rukach, ale teraz uz ani to.som uplne unavena..

lugu
14. jan 2009

My mame dudle 2,pretoze vzdy jeden zapotrosime.My sme mali ako prvy silikonovy asi od Mam,neviem kupila nam ho babka,ale vsimla som si,ze nasmu samkovi to je jedno aky dudel.ten si da do pusy naraz aj dve.uz sme ho skusali aj oducit,ale nechavam to radsej tak,nech sa oduca sam.vraj je lepsi dudel ako palce 😀 Pozerame kazdy den damsky magazin na jednotke a tam celkom dobre radia,dnes bolo o detskych kasloch 😵

lugu
14. jan 2009

Zuzka,mozno je jedno aku znacku dudla mu das,tvoj drobec si musi zvyknut.a nechaj ho asi aj vyplakat.v psychologii je jeden smer,ktory tvrdi,ze vsetko spravanie je naucene.ja viem,ze deti si vyzaduju pozornost,ale niekedy ich az prilis rozmaznavame

martina35
14. jan 2009

Centík:ten nastávajúci tatino sa priznáva a velice sa vraj chce starať, ale vôbec to tak nevyzerá. Pracuje a žije vo FRANCúZSKU a sem chodí iba na dovolenku. Od kedy vedel, že čakajú ju nikdy neprišiel pozrieť. Vieme o tom ,že bol doma a celé večery trávil v krčme. Keď sme sa s ním chceli zoznámiť tak mu muž zavolal a prišiel, ale keď sme si pýtali peniaze na časť výbavičky potom už nebral telefón a mal ho vypnutý. Keď bol u nás tak bol ticho a potom sme zistili od známych, že vlastne nestihol vytriezvieť od večera predtým. Vieme že financie mu nechýbajú ale keď ich má tak ich prepije. Tak si utvor vlastný názor na otecka.

centik
14. jan 2009

Mati 😒 no co nato povedat..

3558
14. jan 2009

no ja mam dudlov 12, a chcem ho odnaucit. no a najviac mu chuti ten najlacnejsi z DMky a vola sa kvetinka.
no a baby malemu asi idu zuby ,place a place. ☹
a prvy krat mal zachvaty smiechu. na obed sa rehlil asi 10 minut v kuse na tom, ako tato mu vyzul ponozku, ovonal ju a akoze odpadol. no a to bolo na popukanie, tak to tato musel opakovat dokola 😀 😀 😀 😀

martina35
14. jan 2009

zuzi už ich máš len 12 predsa si 2 dala nám. 🙂

nicky11
14. jan 2009

zuzana29- ahoj zuzi...si tu nikdy neni ked som tu ja tak som ti ete nepiisala..mama sa tu zas akosi usadila🙂)preco by si chcela rodit v ilave...to sa najviac neviem rozhodnut...vacsina ludi ma taky nazor ze trencin je predsa len krajska nemocnica a je lepsie vybavena..mam teraz z toho dilemu 😖

sisa.b
15. jan 2009

zuzula, my dudlik nepouzivame ziadny 😉 mam ich 5, tie sa jej nepacia a viac uz kupovat nebudem. po kojeni ma bud vypluje, alebo sa zacne krutit a to uz viem, ze ma dost, tak jej vytiahnem prsnik. ja nie som za take radikalne riesenia, ze by som si nechala ditko neviem kolko plakat, prikladam si ju vzdy, ked si vypyta. ale 3 hodiny sa zda aj mne velmi vela 😕 mne mala pijavala spociatku aj 45 minut, teraz sa vie napapat aj za nejakych 5-10 minut. tak drzim palce, aby ste si nasli nejaky ten svoj rytmus 😉

sisa.b
15. jan 2009

nicky, ja som sa pre trencin rozhodla tiez hlavne z dovodu lepsieho vybavenia. ale u mna zavazilo aj to, ze v tn mali komplet dokumentaciu z predchadzajucich porodov. a co doktor, to fesak. pri takych sa dobre rodi 😀 😀 😀 ale na ilavu som pocula tiez vela pozitivnych ohlasov 😉

sisa.b
15. jan 2009

centik, dakujeme 🙂

holky, vy sa tu poznate medzi sebou aj osobne?

vcera sme mali vecer navstevu - prisla pozriet krstna mama z talianska. tak sme sa suprovo zbavili 🙂

centik
15. jan 2009

ja som bola s Ilavou spokojna, a hlavne MM to mal blizko ked ma chcel ist pozriet

ja sa nepoznam s nikym okrem Tani 🙂

sisa.b
15. jan 2009

centi, tak na tom nieco bude, ten moj stihol dobehnut do trencina len na poslednych 10 minut 😀 ale je pravda, ze som mu dost neskoro volala a este som ho poslala na nakupy 😝 stale som bola presvedcena, ze to je este na niekolko hodin 😀 ale stihol 😎 a mozu sa v ilave prijimat navstevy? lebo som cosi pocula, ze nie...

sisa.b
15. jan 2009

a moj drahy robi v trencine, takze nam to aj preto lepsie vyhovovalo 😀 mal to po ceste...

zuzula25
15. jan 2009

ahojte.mozu sa v ilave prijimat navstevy, ale je to ta nevyhoda, ze narozdiel od trencina ukazu pribuznym len raz babatko aj to len na chvilku sestricky z novorodencov.navstevy sa mozu prijimat len na vestibule, nie na izbach.na izbach mozu prijimat len tehulky ktore musia lezat.a este sa mozu prijimat navstevy na nadstandardnych izbach a to kedykolvek a je tam aj babatko po cely cas.

sisa a vam sa kedy podarilo vytvorit taky rezim??lebo ja uz v to ani nedufam ☹

sisa.b
15. jan 2009

ani neviem, ale to rychle papanie zahajila len nedavno - tyzden, dva dozadu. ja sa jej ani nesnazim robit nejaky rezim, ja sa prisposobujem jej 😉 takze niekedy papa aj 3x po sebe kazdu hodinu 5 minut, potom zas zaspi aj na 4 hodiny. a v noci uz zacala spavat 6-7 hodin vkuse a potom sa naje a taha dalsich 4-5. takze sa aj vyspim odkedy mi drahy nechrape v spalni 😝 😀 mne to nevadi, ze cez den papa castejsie, akurat sa ma vsetci snazia presvedcit, ze ju mam natiahnut na 3 hodiny cajom alebo nicim inym 🙄 a ked protestujem, tak som "divna" 😠 😠 😠 aj s tym nosenim, lebo si "rozmaznavam" decko, lebo ju nenechavam poplakat a kopec inych nazorov 🙄 no mali by si viac precitat o koncepte kontinuity 😝 ved kazdy vychovavame podla svojho svedomia, nie?

zuzula25
15. jan 2009

tak to mas teda pravdu,ja maleho nechcem nechat moc plakat,radsej ho budem mat tie tri hodiny na prsniku 😝 aj ked uz niekedy fakt nevladzem.tiez s tym nosenim,kazdy komentuje to ste si ho teda naucili,alebo ked niekedy spinka s nami v posteli...mam taky pocit,ze ked je s nami je kludnejsi. 🙂

centik
15. jan 2009

ono je to nakazdom ako si nauci dieta, kazde dieta je individualne a ina osobnost, takze to co plati na jedno voben nemusi platit na druhe,a s tym ze nemas kojit 3 hodiny to je podla mna pekna blbost, ine je ked je na UM ale materske mlieko ovela rychlejsie vytravi, to mne aj sestricka u dr kazala nech jej nedam skor ako o 3 hodky ked som este kojila, ale to som vydrzala jeden den, to bolo hrozne

sisa.b
15. jan 2009

tak mne mala este v postielke nespala 😝 😀 a uz by mi bez nej bolo v posteli smutno. ona sa mi tam len napapa, vypluje ma a spime. potom ma zobudi tym, ze mava rucickami, zas sa napapa, vypluje ma a spime dalej 😀 ked som ju dala do postielky, tak bola hned hore. v noci sa v posteli za mnou taha a byva o mna hlavickou opreta. takze ma potrebuje zrejme citit aj v noci tak ako cez den.

suhlasim, ze materske mlieko vytravi skor a preto sa ju nesnazim natahovat na tie tri hodiny. pri flaske sa tvari, akoby to mala za trest - normalne ma tak nestastne ukecava zlatinko moje 😵 a lyzicku tiez nemusi. som rada, ze aspon tie vitaminy do nej nalejem. takze feniklovy caj pijem ja, aby sa aj ona mohla vyprdkat 😀 a kojim, ked si vypyta.

zuzi, to sa ti musi upravit. ale kdesi som citala, ze by sa nemalo kojit dlhsie ako hodinu a potom by si si mala dat aspon pol hodinu prestavku. skus sa spytat annag, ona dobre radi 😉 ale tusim uz si sa...

my sme absolovali prvy vylet do obchodu v satke 😎 mala mi hned vytuhla na cerstvom vzduchu a bolo to rychlejsie, ako vytahovat kocik.

sisa.b
15. jan 2009

prisiel mi balik a zas si ho mozem vyzdvihnut az zajtra 😠 😠 😠

centik
15. jan 2009

nasa mala zas nevie spat s nami v posteli, ale som rada ze spi v postielke, ale to je uplne ine ked je dieta kojene a ked je na UM

sisa.b
15. jan 2009

centik, ja som mavala aj starsich dvoch pri sebe v posteli. oboch som dlho kojila a je pre mna pohodlnejsie, ked nemusim vstavat z postele. v podstate ani negrgame v noci, ani nemenime plienku - tahame ten maraton len s nakrmenim. mala si to ani nevyzaduje a jej surodenci si to tiez nevyzadovali. a ked bol syn vacsi, tak sa vedel uz sam obsluzit 😀 😀 normalne mi vyhrnul tricko a nakrmil sa 😀 a ja som sa potom budila na to, ze mi je zima a ze je stale prisaty 😀 😀 😀
ked sme davali prikrmy, tak sli do postielky, lebo vydrzali bezo mna dlhsie. tak uvidime, ako tato mala 🙂

3558
15. jan 2009

sisa b ma spekny preklep......prisla pozriet krstna a sme sa suprovo ZBAVILI 😀 😀 😀
ze centik? ten samo nam neprisiel tie okna poumyvat 😀 😀 😀 😀

nika no ahoj, ved ta tu vyckavam a vyckavam................ 🙂 🙂
kukni tema porody a kukni ilava. tam si precitaj prispevky. pisu ze je tam take domace prostredie a v tn je to take neosobne. ☹ no neviem, je to na tebe, ale pri kontrakciach uvidis, ze cim blizsie, tym lepsie. ale ty si mamina, ty sa rozhodni 🙂 🙂 🙂

zuzula ja som kojila aj kazdu hodinu. cim castejsie, tym lepsie 😵

moj maly spava v postielke sam od narodienia a mam pokoj. ale mam ho hned pri mojej posteli. takze si ho v noci prelozim,nakrmim, odgrgnem a sup spat do postielky 😎 😎

nika a ako sa citis, ako vyzeras, no popis cosa a kludne mozes aj prehanat 😀 😀 😀 😀
pred mesiacom sme tu pomaly ,,odrodili,, aj zuzulu25 tak teraz odrodime teba. 😀 😀 😀

sisa ja nepoznam nikoho, akurat som ,,namotala,, moju segrenku matu35 aby sem pisala a jej dcera je nicky11.
takze to sme rodina, a potom uz len vy, a to ked pridem v marci domov, tak hodime aspon pokec pred panelakom 😀 😀

sisa.b
15. jan 2009

jj, o tom pristupe v ilave som aj ja pocula. na to ma kazdy nahovaral. a v tn su sice pekne nove saly, ale to mi pri tych kontrakciach bolo uplne ukradnute 😀 😀 😀 ja som chcela tu ilavu ist vyskusat pre porovnanie, ale nakoniec zvitazil ten trencin - aj z toho pre nas praktickeho hladiska. aj ked v ilave som mohla mat osobnu starostilvost - vybaveneho doktora pri porode, tak som velmi velmi vahala. prenasala som, tak by sa bola sikla nejaka pomoc 😀

ten preklep som si fakt nevsimla 😀 pisala som len jednou rukou 😝