Hacknuty účet na Facebooku

danette
15. feb 2023

Čaute všetci. Neviem na koho sa obrátiť tak sa idem poradiť sem. Nakoľko neviem či sa jedná o nejaký podvod, alebo ako postupovať, prípadne ani na koho sa mám obrátiť. Už dlhodobo používam Facebook a niečo podobné sa mi ešte nestalo. Asi 3 dni dozadu mi prišlo upozornenie že sa na môj účet pokúša prihlásiť niekto z Číny, že či som to ja. Klikla som že nie a chcelo to odo mňa hneď zmeniť heslo. Nakoľko som nemala vtedy čas tak som heslo nezmenila. Neskôr mi prišli divné upozornenia že mi neprešli nejaké faktúry za reklamný účet. Pričom ja žiadny reklamný účet nemám. Najnovšie mi už prišli aj na email nejaké divné asi faktúry... Neviem nakoľko je to v čínštine. Aj keď som si menila heslo tak sms s kódom mi prišla v čínštine. Mám sa obávať? Hackol mi niekto účet? Ako postupovať ďalej? Máte niekto podobnú skúsenosť? Ďakujem vopred za rady.

michaela2295
21. dec 2023

@lienka6526 dobrý večer prosím vás vedeli by ste mi pomôcť? Aj manželovi niekto hackol účet na FB a stránku tiež

tramtada31
21. dec 2023

@michaela2295 teraz je toho veľa. Jedine, čo môže, tak pisat na podporu. Ideálne, spojiť sa s nejakým marketakom, ktorý má priamy kontakt na podporu, aby to netrvalo dva mesiace. Aj ho zo stránky vyhodil ako admina? Treba hlavne zablokovať kartu, lebo hackeri spúšťajú reklamy. Nám sa to stalo tento týždeň, hacker sa dostal do uctu cez bývalého kolegu a hacker zapol reklamu za 1700 eur na deň, našťastie si to kolega hneď vsimol a reklamu vypol a odstránil bývalého kolegu (mal ho v partneroch s obmedzenymi právami, takze nás ostatnych nemohol povyhadzovat ako adminov a my sme ho nevideli cez mobil). Nechal však po sebe nahratý pixel, ktorý hacker nemôže už vymazať a zahladit stopy, takze kolega si mohol pozriet, že tento hacker napadol 1400 stránok, aké reklamy spúšťal a podľa dat musel ludom vyspendovat miliony eur.

hiro
21. dec 2023

Celkom by ma zaujimalo akym sposobom sa vam ku kontu dostali?
Uhadnute slabe heslo?
Prihlasenie na podvodnej stranke?

marekmihok
26. dec 2023

@petersadlon, dobrý deň. Vyriešili ste to ? Aktuálne tento problém riešim aj ja.

svetlusska
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
svetlusska
26. dec 2023

@didi44444 nakoniec sme nikoho nekontaktovali, cez moj mail ktorý nie je priradený k fb uctu a nového mailu manžela sme sa nejakym zazrakom preklikali k možnosti ako požiadať o vrátenie pristupu k uctu...po 3 mesiacoch mu konečne účet spristupnili ale min.3x sme posielali tu žiadosť.ale bolo to na pár hodin a dní

marekmihok
27. dec 2023

@svetlusska, viete mi, prosím pomôcť? Riešim rovnaký problém.

svetlusska
27. dec 2023

@marekmihok skúste cez tento link.. ale musíte zadat mail ktorý ešte nie je registrovaný na fb https://www.facebook.com/help/contact/837980354...

svetlusska
27. dec 2023

@marekmihok manzelovi ho sprístupnili po 3 mesiacoch az