Je rozprávka Coco vhodná pre 4-ročné dieťa?

alezia
28. okt 2022

Ahojte, od akeho veku je podla vas vhodna rozpravka Coco? Dcera ma 4 a pol roka a rozmyslam ze by sme si ju spolu pozreli, kedze je ten Halloween. Ale bola by som nerada keby z toho mala mat nejake obavy alebo nebodaj zle sny.

zuzinka888
28. okt 2022

Ja mam 40 a ta rozpravka mi pride dost strasidelna. Ale taka je mexicka kultura- co sa tyka sviatku mrtvych. Horsia uz je len Coralina a svet za dverami ci sko sa to volalo.

minenkas
28. okt 2022

@alezia podľa mňa je tam krásne ukázala smrt aj pre malé deti

simsalabim
28. okt 2022

@zuzinka888 podla mna to je krasna rozpravka s nadhernym posolstvom. Jedna z najvydarenejsich za posledne roky 👍 Neviem, co by na nej malo byt strasidelne…

zuzinka888
28. okt 2022

@simsalabim neviem, same lepky kostry, smrtky a tema smrti- ja mam radsej presladene princeznicky. A neviem ako by som dcere odpovedala na jej zvedave otazky...

simsalabim
28. okt 2022

@zuzinka888 ale ta tema smrti je prave pekne podana. Zivot smrtou nekonci, kym si svojich drahych drzime v srdci ❤️

chiaraaaa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jess_y
28. okt 2022

Moja 2,5ročná ju videla už asi 15krát.. Pochybujem, že tomu aj rozumie ale baví ju to a aj mne sa páči myšlienka (a na konci mi ešte stále slzička padne 🤦‍♀️)

choco6
28. okt 2022

Ja mam pocit ze tie malr deti tu smrt tak pomenej si uvedomuju. 🤔 My sme dokonca v lete mali akciu den so zachrannymi zlozkami a vvjednom stanku boli policajti pyrotechnici a mali tam fotky vybuchnutych ludi bez hlavy roztrhane končatiny a iba spm vysvetlila synovi ze ake su velmi nebezpecne bomby a vzal to uplne normalnr a naucil sa nieco nove, tiez som obcas prekvapená ako to berie s ľahkosťou. Bude mat o mesiac 4 roky 😉

anjelicek26
28. okt 2022

Ako pise kocka vyssie, tak male dieta tu skutocnu pointu pribehu nemaju sancu pochopit. Bat sa tam nema coho, ked sa toto pytas.

alezia
autor
28. okt 2022

Ďakujem za nazory. Moja dcera ma rada napríklad aj Encanto, ale podla mna tiez uplne nepochopila pointu. Islo mi najma o to, aby ju tam nieco nevystrasilo

ivanak49
28. okt 2022

Ja si myslím ze ju tam nemá čo vystrašiť.... Ta rozprávka je veľmi pekná a to ze tam sú kostricky zas niesu nejak nechutne strašidelné spracované že by sa toho deti báli my sme to pozerali s dcérkou 2 a pol ročnou a v pohode ešte keď spievali tak sa vrtela hneď by tancovala a smiala sa natom.... Tak si myslím že sa ničoho nebala

kvietok2891
28. okt 2022

@alezia 🥰 to je veľmi pekná rozprávka s pekným posolstvom určite to nieje také strašidelné

rude_baby
28. okt 2022

Moja ju videla, keď mala asi 3,5 roka. Páčila sa jej, ale jasne, ze pointu nepochopila. Zato ja som na konci revala ako tur 😭 krásna rozprávka ❤️ a lepšia ako Priserakovci, Hotel Transylvania (z tých halloweenskych)

nikpa
28. okt 2022

@alezia podľa mňa je to rozprávka s veľkou výpovednou hodnotou. Kľudne by som jej ju pustila, je akurát otázne ako pozorne ju bude sledovať a čo si z nej odnesie. Predsa 4 roky je ešte málo aby chápala niečo ako smrť. My sme ju so synom tiež pozerali teraz, bude mať 5 ale on z tej pointy moc nepochopil 🤷 ale zase veľa odbiehal.

lindusss2016
28. okt 2022

@alezia coco je krasna rozpravka ♥️ velmi silny pribeh a pekne ukazana smrt ako prirodzena sucast zivota. Neviem, ako toto niekto moze porovnavat s coralinou 🤷 absolutne odlisne zanre

lindusss2016
28. okt 2022

@zuzinka888 rozpravky o presladenych princeznickach vacsinou v sebe velku výpovednú hodnotu nenesu, ani priority neukazuju celkom spravne nastavene 🤷 lebku a kostru mame vsetci, aspon sa pozrie, ako vyzerame zvnutra 😊 pribeh urcite nie je desivy a efekty uz vobec nie

amelie2017
28. okt 2022

Moja bude mat v decembri 5. Velmi sikovne dievcatko ( nie len subjektivne hodnotenie, ale aj objektivne zo skolky, najmladsia, ale jedna z najsikovnejsich), ale na Coco si este rok alebo 2 pockame. Encanto videla so svokrou, povedala, ze pekne, ale moc nepochopila. A kedze je teraz vo faze, ze sa velmi zaujima o svojich dedkov v nebicku, radsej pockam..nie kvoli kostram, ale kvoli tomu, aby nemala v hlavicke, ze sa s nimi mize stretnut a podobne.

hopeja
29. okt 2022

My sme boli s dcérkou na tom v kine tusim v 5 rokoch a nebala sa toho ale vôbec to nepochopila o co tam vlastne ide.

alezia
autor
30. okt 2022

Tak rozpravka Coco pozreta. No revala som ako besna 😭 Nadherne nieco. Urcite pozriem opat. Malá, jasne nepochopila, ale vsak to som ani necakala. Ale ani ju to nejak extra nechytilo. Encanto tiez nechape ale paci sa jej asi preto, že je take spevave. V kazdom pripade urcite to nebolo nijak strasidelne. Ked niekedy zapnem jojka tak sa idem zhrozit. Toto bolo naozaj krasne, aj ked o smrti. Na Disney+ pisu ze od 6+. Myslim, ze aj to je este malo, pointa bola dost narocna. Ale v kazdom pripade nevystrasi...