Manželovi sa niekto nabúral do mobilu

21. júl 2020

Poradte mi.Maznelovy pred par dnami niekto zacal vyvolavat z neznameho cisla.Vyhraza sa ze bude volat aj mne a ukaze mi co si muz pise skym a baopak jemu ukaze co skym atd.Zistili sne ze sa mu naburali do telefonu kedze dotycny mu povedal presne koho ma v zozname atd.Dokonca do fejsu aj viberu.Citali mu spravy co tam ma.Skusali mu vybrat peniaze z uctu.Z banky povedali ze dakto z nemecka.Chcem sa opytat ci mohol niaky virus chytit cez fb alebo co.Snikym problemi nemame anic pred sebou netajime cize mna vobec netankuje kto si skym co pise 😂 len proste nechapem ako sa dakto dakomu moze naburat do telefonu.Pocula som o roznych medzinarodnych cislach ci virusoch co sa rozosielaju na fb a neverila som.uz som uverila

tncka
21. júl 2020

V prvom rade by som si stiahla eset do mobilu,vycistila vsetko,pomenila hesla,znova vycistila a nenavstevovala nezname stranky. Ak by nepomohlo zahodim mobil a kupim novy🤣🙈

autor
21. júl 2020

@tncka ano to sme urobili.Najlepsie ze okukala z manzel.mobilu moje cislo a volali aj mne.Nedvyhla som.Tiez si myslim ze mu dakto poslal daco v sprave v fb a ani o tom nevedel alebo niaku stranku s virusom.Len to je dotierave

hipuska
21. júl 2020

Nám takto z anglicka. Ale za každý hovor stiahlo peniaze nám.

autor
21. júl 2020

@hipuska fakt ze som neverila ale uverila som

sasa1310
21. júl 2020

ako ste zistili, že skúšali zobrať peniaze z účtu

katrin69
21. júl 2020

Môže to byť z mailu. Mne nejakí tĺci už niekoľko mesiacov vypisujú, že som úchyl a pozerám oplzlé veci a rozpošle "moje zábery" rodine. A keď tomu chcem zabrániť, mám im poslať 950 - 1150 bitcoinov... 😅 Môj mail nemá nič spoločné ani s telefónom, počítačom. Všetko je evidované na manžela. Môj prípad sa dá riešiť cez políciu. Ale zatiaľ to neriešim...
A úprimne, môžu záznamy poslať komukoľvek, v tomto mám iste čisté triko 😅😝

ivkazba
21. júl 2020

Nemôže to mať súvis s týmto?
https://zive.aktuality.sk/clanok/147759/slovako....

cinda555
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
21. júl 2020

@sasa1310 manzel mal v kontaktoch ulozeny pin ale rychlo to vymazal.No a rychlo sme vybrali peniaze z uctu a drv poobede nam volali z banky ze co mi chceme dat poslat pin na nove telefoone cislo Lebe ze niekto z nemecka chcel nakupovat

simsalabim
21. júl 2020

Urcite s bankou neries nic telefonicky. Citala som o podobnych podvodoch, nemas istotu, co naozaj hovoris s bankou, odporuca sa riesit to osobne na pobocke.

autor
21. júl 2020

@simsalabim ano bol osobne rano.potom vybral peniaze na obed a poobede sa dakto pokusal nakupovat z jeho uctu a v banke imto bolo podozrive ze v jednom state si na obed vybral pdniaze a poobede cez tri staty dakto chcem zase vyberat.tsk mu volali s on ze to to nebol on

autor
21. júl 2020

Len proste ze ako sa da dakomu takto naburat do celeho telefonu

sasa1310
21. júl 2020

super banka.

cinda555
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
21. júl 2020

Ano dal sa v banke poistit a ta pani co tam robi co mu zakladala ucet ma niekolko diplomov 😊 ale jemu najprv volali ze maju nase osobne fotky a konverzacie.Aj 2 roky do zadu ze ja a dakto a muz a dakto...lodotykam ze ja urcite foto dnikym ani s nikym nepisem.Cize zrejme skusali ci sa zlomime a ked nie tak skusali ucet haknut.Len ten pocit ze dakto o vas daco vie co mate sukromne.To je des

katrin69
21. júl 2020

Viem, že v tejto dobe je ťažko bez "inteligentného" telefónu ísť na krok... Nerozmýšľali ste, že by ste mali klasický tlačítkový v takomto prípade? Myslím, že keď toto čítam, čo sa vám deje, asi si ho zaobstarám...

queen_mary
21. júl 2020

Hm. Niekto tu uz spominal, ale moze to byt cez google/gmail ucet. Na to byva naparovane vsetko. V androide musis mat. Po tom, co ty sama schvalis podmienky, tak zalohuje kontakty, fotky, chodia ti tam maily z banky,.. ale aby sa cez to dostal niekto do appiek je blbost. Nech si da na telefone factory reset. Inak nechapem, lebo cez appku sa platit neda, jedine google/apple pay, ked ma ulozenu kartu na apple/google konte.

queen_mary
21. júl 2020

Alebo nezadaval niekde na pofidernom webe platobne udaje karty? Tipu sutaze na fb, ze si nieco vyhral, preplatne na roznych strankach. Ak ti niekto nabura appku, tak ti chodia notifikacie vsade mozne, uz len pokusy o prihlasenie.

queen_mary
21. júl 2020

A hlavne, ziadny eset ani podobne veci, ak chce, nech si zalohuje foto ak nema na google/apple cloude a factory reset.

mogaa
22. júl 2020

určite nahlásiť na polícii.....a dotyčný ak bude volať povedať že už je to nahlásené ako vydieranie a pokus o podvod(na základe informácii z banky) a budete mať pokoj.....ale na tej polícii by som to nahlásila....

kittykat22
22. júl 2020

kup si iphone a tieto problemy mat nebudes.

mogaa
22. júl 2020

a rada - neber hovory zo zahraničných tel.čísiel.....

moniikka
22. júl 2020

@katrin69 toto aj mne uz dlho niekto vypisuje

fokuska
22. júl 2020

@katrin69
@moniikka
To nie je "niekto" anevybral si prave teba. Su to rovnake spamy ako to, ze si vyhrala v loterii, zdedila majetok po prastrykovi z Ameriky a pod. - ide len o to vytiahnut peniaze. Treba si to rovno oznacit ako spam, zablokovat danu adresu a neriesit ;)

A autorka - ulozit si PIN do kontaktov v telefone je rovnaka somarina ako napisat si ho na zadnu stranu karty 😅

moniikka
22. júl 2020

@fokuska mne to vsetko chodi do spam pošty, ale hned to mažem a ani neotvaram

queen_mary
22. júl 2020

@kittykat22 aha 🤣🤣

queen_mary
22. júl 2020

@kittykat22 ty o tom ocividne nemas ani paru 😅

simsalabim
22. júl 2020

@fokuska mozno mal ten PIN ulozeny nejako inteligentne, napr. vo formate Anicka 0903 217438 . To cudzi nema sancu zistit, ze to je PIN a ktore cisla...

fokuska
22. júl 2020

@simsalabim Tak v tom pripade by sa nemusel bat a rychlo si to vymazat z kontaktov, v pripade, ze by to bola sifra 🙂

autor
22. júl 2020

@mogaa ano nahlasili sme.povedali ze nie sme jediny vraj teraz vela ludi ma s tymto problem