Niekto nám pred Zveroparkom nabúral auto

miirkka1
21. apr 2019

Dobry den,viem,ze to sem nepatri,ale nahodou nevidel dnes niekto,ako do nas naburalo auto???Nevieme ako mame vypatrat vodica,kedze z miesta nezodpovedne usiel.Mame Ford Smax a parkovali sme pri ceste,kedze dnes bolo vo Zveroparku plno.Bolo to medzi 13h-17.30h.Prosim o kazde nahodne informacie.Kedze nemame havarijne,musime platit vsetko sami.Zavolani boli aj policajti.Dakujem krasne

lula313
22. apr 2019

@miirkka1 určite to nie je skoda za 2000 EUR. Ja mám Audi, čo je teda drahsie auto ako Vaše a napočítali mi v Porsche opravu takejto buracky z parkoviska na cca 600eur. Policajt spravil len odhad, on nemá k dispozícii systém na napocet škody a trestného činu sa dopustil vodic za to, že utiekol z miesta nehody, čo sa považuje ako keby nafúkal. Z pohladu cien prác, geometriu mate v sume cca 25eur, ten blatník si pozrite na bazosi, možno nájdete aj vo farbe do 100eur, oprava a lakovanie nárazníka mate za 100eur. Senzor bude len vypadnutý. Ak je prasknutý, tak to je par eurová záležitosť, lebo sa len vymieňa teleso na kabelazi a denne svietenie detto za par EUR mate nove, ak teda nebudete kupovat všetko nove dielce v autorizovanom servise. A priemerne zručný muž to má poskladané za hodinu, takze si to vie muž spravit sám, nemusíte to dávať do neviem akého drahého servisu. A pochybujem, že je niečo vážne s riadením. Ja som už take supy zažila do kolies a nič mu nebolo🤷🏻‍♀️ Predsalen dotyčný cúval a to sa nedá v nejakej veľkej rychlosti. Zase nerobte z toho tragédiu, oprava je isto do 300eur, len si to nedávajte opraviť do prveho najdrahšieho autorizovaného servisu, ktorý uvidíte..

miirkka1
autor
22. apr 2019

@lula313 skody sa pocitaju na aute,poistovna nepocita,ze si kupite naraznik,blatnik z bazosu.Aspon v Nemecku nie,to uz je sikovnost cloveka,ze si to zozenie,da nastriekat atd.My byvame v Nemecku,nie na Slovensku.Tam hodinova praca stoji 3-4x kolko,diely sa davaju len nove.Skuste si to overit,az potom tu hovorit...ci ked pride nemec na Slovensko,buchnu mu do naraznika,ide hladat na bazosi narazniky a davat ich lakovat na Sk..Kamaratovi na parkovisku buchli do fabie,preplatili mu 1800eur.Ja tu riesim ,ci to niekto nevidel,nie kolko co stoji pani automechanicka.Nie s autom sa ist neda,trasie s nim a taha ho...chcete si prist vyskusat?

miirkka1
autor
22. apr 2019

@lula313 boli ste uz niekedy vo zveroparku?Je tam strmy kopec,takze to cuvanie,nie je obycajne cuvanie...videla som ako sa zeny nevedeli pohnut v tom kopci,len ich tahalo do zadu,skoro pozrazali ludi.Zeny pridavali len aby sa pohli,ze im az spojka smrdela

lula313
22. apr 2019

@miirkka1 no veľmi sa mýlite. Ak nedavate robit opravu v zmluvnom servise poisťovne, tak Vám poisťovňa napočíta cenu replík z autokelly. Vy ste boli lakomí na havarijné poistenie, takze si tu opravu budete platiť sami(zmierte sa s tým, že vinníka nenájdete) a ja som Vám len poradila, ako tu opravu zbuchat čo najlacnejšie, aby Vás to ako rodinu nestalo 2000eur. Ale pani je múdra, tak mne je to jedno, kľudne si zafinancujte tu 2000eurovu opravu z vlastného vacku. Aj keď stále spomínate, že auto je nepojazdné, ale opravovať sa bude v Nemecku za nemecké ceny, tak nechapem, či budete teraz platiť za 1000 eur odtah, aby ste ho do toho Nemecka odtiahli🤷🏻‍♀️

beky1813
22. apr 2019

@miirkka1 nebola, ale urcite by som v takom kopci neparkovala

lula313
22. apr 2019

A aby som Vás vratila do reality, mne takto auto nabúrali pri robote presne pod kamerou zberných surovín. Volala som nehodovku, zatiaľ som overila funkčnost kamery a vypýtala cislo na majitela zberných surovín, ktoré som následne policajtom odovzdala. Už je tomu dva roky a do dnešného dňa nemam papier o výsledku vyšetrovania polície, takze miesto Vášho naivného čakania si začnite riesit opravu, ak nechcete na Slovensku zostať dalších par rokov, lebo vinník sa nenajde! A ešte sama priznávate, že ste stali pod kopcom v kritickom úseku, takze ste parkovali na nevhodnom mieste a dalo sa cakat, že sa niečo stane..

vevesh
22. apr 2019

@miirkka1 odekdy sa davaju v nemecku len nove diely???? To, ze to VY tak chcete, je ina vec. A preco ste to pre pana nenahlasili na Adac??? Daju vam auto z pozicovne zadarmo a dokonca preplatia pobyt, pokial nebude auto opravene (akymi dielmi im je sum a fuk, dolezita je faktura...). Ak mate Adac, tak naco nevyuzit sluzby zdarma?

simca06022011
22. apr 2019

Neporadim, otrasni ľudia, ale nezúfajte tá škoda nemusí byť taká vysoká... Dajte si to pozriet. Môže to byť iba disk, pneumatika ale napr. Aj poloos... Iste nic katastrofálne. Diel si viete na niektorom eshope zohnať aj lacnejšie ako v servisoch, len si to musíte dať zdiagnostikovat. Nám takto triaslo pár áut, jedno aj teraz, tiež po tukanci...

miirkka1
autor
22. apr 2019

Preboha zeny ja som neprosila nikoho,ze ako si mam zohnat diely.Napisala som kolko je skoda na aute,nie kolko by som mohla usetrit,keby som pozhanala diely z bazosu..v Nemecku sa vycislia skody na aute a rataju sa nove diely,nie pouzite..tak to mal aj kamarat,buchli do nho na fabii,isiel s tym do servisu,vycislili mu sumu a poslali do poistovni..dostal 1800eur..preto je ta skoda 2000eur,ktoru sme cca,vyratali...auto nema skrabance ani nebolo nikdy burane,rodinne auto s malo km....a skuste ist predat auto do Nemecka?Raz sme sa chceli predat nasho s maxa,kontroluju auto,s tym meracom laku a za kazdy diel poskrabania dole 500eur.Ak viete po nemecky,skuste si zavolat a opytat sa..napr.wirkaufendeinauto.de.A k tomu auto straca na hodnote,ma Unfallschaden.
Zila ste tam niekedy,viete kolko sa plati poistka atd?Nie...my platime Teilkasko 1300eur rocne...plus musime platit 300eur dan za auto..ano bola som lakoma,lebo havarijna nas mala vijst vyse 2000eur...
Auto je pojazdne s tym,ako som napisala,ze s nim trasie a taha do strany,manzel skoro vcera buchol do zvodidiel.Takze co sa tyka tohto,robime to na Sk ,lebo sa bojime a plechy a esteticke veci v Nemecku.
Nechcem dalej rozvijat o tomto konverzaciu,lebo to k nicomu nevedie,fakt som chcela vediet len,ci to nahodou niekto nevidel,kedze vela rodiniek tam vcera bolo

vevesh
22. apr 2019

@miirkka1 zasa nemusis prehanat- ja zijem v nemecku a pracujem aj s autami. To, co ohodnoti znalec, je vecou typu auta, jeho hodnoty, nehody, dostupnosti dielov a milion veci k tomu, ktore sa beru do uvahy. A nezaratavaju sa iba nove diely. Milion aut ma v nemecku skodu a nie, takymyto vecami nestracaju na hodnote. Unfallschaden pri predaji straca hodnotu iba vtedy, ak to predavas v neopravenom stave (a vtedy to aj musis udat). A firmy typu, ktore spominas, nedaju realnu hodnotu auta nikdy- auto musia vzdy (a dost) podhodnotit, vsak z coho by zili, pri nemeckych platoch. Chapem, ze chcete z poistovne vytrieskat, co najviac za opravu auta a aby to neslo z vlastneho vrecka, ale jednoducho na slovensku sa ti neprizna clovek, ze ti auto nabural(pretoze je tu iny system) a nemozes to porovnavat z nemeckom, kde ludia su poctivi (a aj sa boja opletaciek s policiou) , kde aj pri najmensom skrabnuti, ti uz z okna oznamia cislo poistky...

chichua
22. apr 2019

@miirkka1 je mi ľúto čo sa vám stalo.Daj to aj na Facebook a na koňa do miestnych skupín ako Žarnovica,Žiar,Zvolen,B.Stiavnica a pod. aj keď tam boli asi ľudia z celého Slovenska.prip.aj na svoju plochu na profile.mamicky to to potom môžu prezdielat.
A premudrele ženské si nevšímaj. V tomto zveroparku som bola a viem,že ak je plne normálne parkovisko,tak sa inde ako ste zaparkovali parkovať nedá. Cela cesta je brutalny kopec.takze ak nechce slapat 2,3h pešo inak to nejde.

miirkka1
autor
22. apr 2019

@chichua Dakujem..ja nemam FB,ale sestra mi to dala niekde po facebooku...viem,ze uz nic s tym nevyriesim...Ano vela je mudrych zien,ale to vzdy na konikovi,odpovedaju na nieco,co sa ich clovek ani nepyta.Ale ja nemam naladu sa s niekym dotahovat,lebo to pre mna nie je podstatne,co rozpravaju.Mna zaujimalo,ci to nahodou niekto nevidel

sonulkanr
22. apr 2019

@lula313 nechápem ako môžete z fotky vidieť čo všetko autu je 🤦🏻‍♀️ Do nás tiež len jemne nacuvali(máme Mercedes GLA) a poškodilo nám to chladiče .Škoda niekoľko tisíc. Takže áno, aj ťukanec vie byt “tragédia”

simca06022011
22. apr 2019

@miirkka1 pardon. Inak ja o bazaroch nehovorim ale o e-shopoch, ktore predávajú diely za pár eur oproti servisu, chcela som ti len poradiť, keďže "spomínaš" kde na to mate vziať, vinníka totiž NIKDY nenájdeš, ak sa sám neozve. Nuž ale necham to tak, prepáč že ťa niečím takým zatazujem.

@sonulkanr áno, osobne aj my sme mali predný tukanec na MB a poškodilo sa nam na prvý pohľad nič a oprava celý majlad. Ale najdrahšie boli diely ktoré mal viac menej iba MB ako mriežky vonkajšie atď, diely sme si doniesli... A napr. zadný tukanec na fiate a auto išlo na totálKu... Ale tu vidno, čo to približne môže byt, samozrejme zdiagnostikovat to musí odborník presne, môže to byť menej , môže to byť aj o veľa viac ak je to vaznejsie, hlavne pri opise toho ako sa auto správa sa to dá predpokladať ;) detto zalezi aj na Tom kde si kúpis a objednas diely 😂 aj motorový olej môžeš kúpiť za 30eur aj za 6 eur liter... Ale to už je iná debata 😁 nebudem tu dráždiť, chápem že tu ide o hľadanie vinníka nehody.

miirkka1
autor
22. apr 2019

@simca06022011 nemyslela som vobec vas,viem,ze vy ste len napisali o dieloch v e-shopoch,myslela som tie zeny pred vami,co mi pisali.

oli18
22. apr 2019

Baby, nečítala som celú diskusiu, ale škoda môže byť ozaj aj 2000 e. Nedávno mi do predných dverí nabúrala pani pri cúvaní z parkoviska. Ja som išla 20-kou, hľadala som miesto. Dnes sa poškodené diely menia za nové. Moja oprava stála cez 1200 e, dali mi nové dvere. A to som dala opraviť na faktúru do bežného servisu. Ak by opravoval servis značkový, bolo by to oveľa viac. Ešte je možnosť dať to opraviť garážovej firme, tam posiela poisťovňa peniaze na ruku a je to bez dokladov. Mne ponúkli 850 e.

lula313
22. apr 2019

@sonulkanr viem to posúdiť, lebo som z oboru. A toto nie je Mercedes GLA(aj mama ho má), ktorý sa vyrába možno 5 rokov a drzi si cenu, toto je gepel Ford, ktorý má polovičnú cenu, len čo vyjde z predajne a nejednalo sa o predný naraz, kde je možné niečo aj realne poškodiť. A pani trepe absolútne hlúposti. Za prvé, nemá havarijnú poistku, ak by sa oprava uplatňovala z PZP vinníka s najväčšou pravdepodobnosťou Slováka, tak by v žiadnom prípade si nemohla dat opraviť auto v Nemecku, lebo poisťovňa by trvala na oprave u Slovenského zmluvného partnera, alebo by uznala len 20eur za normohodinu a chcela by vidiet dodacie listy. Ďalšia vec je minimálne cudne, ako chce pani riesit opravu. Keď už si mieni zaplatít za odstrojenie pre údajnú opravu riadenia, prečo už nárazník nedá nalakovat, a neobjedná nový blatník alebo si nekúpi na inzerát vo farbe, kde by sa vyhla lakovaniu noveho dielu a merač ľaku by jej nenameral zvýšené hodnoty? Okrem toho pani aj trepe s tými cenami, ak je auto búrane. Stačí, ak ukaze tuto fotku a kupujúci nebude mat ziaden problem, lebo toto nie je vážna nehoda🤷🏻‍♀️ My kupujeme auta z Rakuska(boli sme aj v Nemecku niekoľkokrát) a takto to tam vôbec nefunguje.🤦🏽‍♀️ Proste buď pani vôbec nerozmýšľa logicky, alebo je to len nejaká spekulantka..
@miirkka1 ľudia sa Ti tu snažili len pomôcť, poradit, keďže podľa Tvojich vyjadrení mi pripadas, že si spadla z jahody, vôbec sa nevyznáš, ako to pri nehodách chodi a si najlepsi adept, aby tá nejaký servis poriadne odrbal. Keď rady k veci berieš ako mudrovanie, tak mi vôbec nie je luto, že si tých 2000eur zaplatis🤷🏻‍♀️ Lebo komu niet rady, tomu niet pomoci.. a keďže som taká premúdrela, spýtala som sa muza a ten povedal, te stačí len geometria a vyváženie kolesa, že to určite riadenie byt nemôže..

miirkka1
autor
22. apr 2019

@lula313 este raz ja som sa pytala uplne nieco ine v prispevku,ked ste nic nevideli,ok,my nepotrebujeme vediet veci z vasho oboru.🙂
Nemam cas citat komentare na celu stranu,ktoru nie su k teme.

kianka5
22. apr 2019

Bývam neďaleko zveroparku a chodím tam pravidelne a týmto by som chcela všetkým inteligentných vodičov potencionálnych návštevníkov poprosiť aby kurňa nestáli na tých miestach. Slúžia na vyhýbanie sa oproti idúcim autám, kedže cesta je v týchto miestach fakt úzka..
Je mi ľúto, čo sa vám stalo, ale je to kus aj vaša vina kedže sa tam parkovať proste nemá a verím tomu že do budúcnosti tam ten zákaz bude, aj keď každý normálny vodič vie načo tie miesta slúžia...mne osobne tiež takéto parkujúce autá dvíhajú tlak. Vinník sa nepriznal, lebo by dostal pokutu od policajtov, keby je u nás trišku iný systém ako napr. v Nemecku určite by sa to riešilo inak. Je smutné, že ste si takto pokazili dovolenku...