• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Kedy začať, ako dlho, ako často chodiť s bábom do sauny?

21. februára 2013 
mate niekto skusenost so saunovanim 14 mesacneho babatka? pred otehotnenim sme sa saunovali asi 1xtyzdenne a myslim, ze to pomohlo mojej imunite, nebola som uz 2 roky vobec chora, ani chripka, chcela by som to teda aj pre moje babo, kedy zacat,ako dlho, ako casto? diky za odpoved
30. dec 2006 o 21:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zistuj u pediatra, lebo mne povedal nas, ze dokedy dieta nema vyvinutu termoregulaciu, tak sauna ani ine extremy nie! ja osobne som saunovala syna od 5 r. aj zo skolky chodili deticky a statisticky mali niekolkonasobne lepsiu dochadzku ako nasaunovane kolektivy.
30. dec 2006 o 21:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
dakujem za skoru odpoved
hmm, zda sa mi to trochu neskoro, v 5r, praveze by som chcela predist chripkovaniu donesenemu zo skolky. urcite je ale fajn saunovat sa od 5rokov ako vobec nesaunovat.
30. dec 2006 o 22:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
to nie je moje tvrdenie ani rada, iba moja skusenost. radim len to, aby si dalarec s pediatrom, okrem teba pozna tvoje dieta on, alebo ona ak mas doktorku. a aj si otuzovala?
30. dec 2006 o 22:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Hm..tak to se mi nijak nezdá.. :unamused:
31. dec 2006 o 16:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
viamka, otuzujeme, k lekarke sa chystam bud.tyzden, opytam sa aj jej, ale skusenosti inych mam su tiez velmi dolezite, dam vediet ako sme pochodili, pekny vecer
1. jan 2007 o 21:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Inuska, my máme saunu domka, takže je u nás často využívaná, ale najmenšie deťúrence mali 3 roky čo v nej boli, skôr sme si nikto netrúfli vziať ich...
1. jan 2007 o 21:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Já bych takto malé dítě nesaunovala... Ale doktorka by měla poradit.
1. jan 2007 o 21:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
MUDr. Katarína Špačková, pediater

Dobrý deň,
osobne nemám skúsenosti a ani v mnou prečítanej literatúre som zatiaľ nenašla informáciu, ktorá by presne určovala dĺžku pobytu, vek dieťaťa a teplotu aká by mala byť v saune pri malých deťoch. V podstate má "kvetinka" pravdu: dieťa si samo určí či mu pobyt v teplom prostredí vyhovuje. Bábo treba sledovať ( nepokoj, malátnosť sú varovné príznaky) a zabezbečiť hlavne dostatočný prívod tekutín!
1. jan 2007 o 21:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
odkial to mas ?
1. jan 2007 o 21:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
..z netu :grinning:
1. jan 2007 o 22:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Teraz mi tiež prišla net odpoveď :grinning: - od roka sa môže dieťa brať do sauny, ale nie do naplno vyhriatej - treba zvyšovať teplotu od 75 stupňov a aj predlžovať čas strávený v saune , a samozrejme dieťa sledovať ...a taktiež treba dať pozor, aby tam nešlo najedené a aby malo dobrý pitný režim.
1. jan 2007 o 22:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
to je rec o suchej saune?
1. jan 2007 o 22:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
áno, suchej (aspoň teda mne písali odpoveď na suchú saunu)
1. jan 2007 o 23:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby a co hovorite ak mi skonci sestonedelie a budem kojit mozem ist do sauny?
2. jan 2007 o 07:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
To by sa vraj nemalo...v šestonedelí určite nie a myslím, že ani žena ak kojí, tak by ísť nemala...
2. jan 2007 o 16:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Dakujem expertka8, ideme to teda skusit,
sue: tiez mame saunu takze v sobotu testujem nasu babulku, dik za tip o nejedeni, dolezite a asi by som na to nemyslela
ninocka: radsej to neskusaj, bude ti tiect mlieko, skusala som :wink: (rovnako ako pri sexe, tieklo pruuuuuuudom)
2. jan 2007 o 21:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Inuska, nie je zač :dizzy_face:
2. jan 2007 o 21:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak neviem nasa dcera ma dva rokz a nechcela yo saunz odist po nej si vzyiadala studenu sprchu a uy dva dni sa pri kupani oblieva studenou vodou. tak neviem...
5. jan 2007 o 01:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Babulky, tento týždeň som našla v "lacných knihách" knižku Saunovanie detí za pár korún...
21. jan 2007 o 12:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Tak baby, mama-teda ja, chce dieta saunovat, ale dieta nechce :grinning: nepacilo sa jej to, plakala, hoci teplota stupala postupne a iba tak do 40stupnov, myslim, ze sa jej nepacilo prostredie: mala, uzatvorena, dost tmava miestnost s iba slabym svetielkom, ani pesnicky nepomohli, hmmm, dame pauzu mesiac a skusime znova.
30. jan 2007 o 22:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Inuska, kdyz jsme chodily loni s malou na kurz plavani pro miminka, tak tam se slo vzdy z bazenu rovnou do saunicky, kde byla teplota do 40 stupnu. A to byly deticky od 4 mesicu vys. Takze kdyby to bylo skodlivy, urcite by nemohli neco takoveho provozovat.
30. jan 2007 o 22:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
junior • 1d • 14. jún 2007 o 21:59
Ahojte dievcata,

chodila som s malym na kurz plavania a teraz chcem s nim chodit na plavaren a zaujimalo by ma, ci s nim mozem ist aj do sauny alebo do pary, na ako dlho. Proste vsetko okolo toho. Maly ma 10 mesiacov, je zdravy, lubi vodu. Ak mate s tym niektora skusenost, podelte sa o nu. Dik

expertka8 • 2d • 14. jún 2007 o 22:05
http://zena.centrum.sk/zdravi/clanek.phtml?id=100001054
17. jún 2007 o 17:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
alena22 • 1d • 12. feb 2008 o 17:30
ahojte neviem ci uz tu taka tema je ale chcem sa vas popytat ci chodite s detickami do sauny od akeho veku sa moze ist a aka by mala byt priblizne teplota, ja by som chcela ist s adriankom velmi ale neviem co a ako dakujem za rady :wink:

emjee • 13. feb 2008 o 08:37
kuk do linkov co som pridala do tejto temy http://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThreadID=39353 sauna suvisi s otuzovanim :wink:

alena22 • 1d • 13. feb 2008 o 09:21
emjee dakujem
8. aug 2008 o 12:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
maso • 21tt • Včera o 16:55
Ahojky,
mate niektora skusenosti so saunovanim babatka? Velmi ma to zaujima ... myslim teda, kedy je mozne zacat s miernym saunovanim ... napr. 60 stupnov ... nazory na tuto vec sa vraj rozchadzaju, co si myslite vy? :slight_smile:

trixi • 1d • Včera o 21:00
ahoj maso, ja som zacala chodit s malym na plavanie vo februari, ked mal 4 mesiace a k dispozicii bola sauna vyhriata na 45 st. Skor to sluzilo na ohriatie ako saunovanie. Doma sme boli s malym par krat v saune, vyhriata na 50 st., ale skor vzdy po kupani v bazene, nie typicke saunovanie ako u dospelych. Odborne znalosti o saunovani nemam.

maso • 21tt • Dnes o 10:50
diky :wink: a malemu sa to pacilo?
8. aug 2008 o 12:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
my sme sa saunovali od 6tich mesiacov...chodime plavat a tam je presne spravena sauna pre babatka aj teplota. Sme tam kratko...teda v zime si zohrievame kosti...tak max 5min a v na jar menej a v lete...sem tam ked je chaldnejsi den.
Vrelo odporucam, neboli sme vobec chori.

Ked ideme do verejnej sauny, tak len do parnej a max 1min...aby sa velmi nenahrial :wink: ...samoska zalezi ze ked sa mu paci v saune tak o trolilinku dlhsie :wink:
11. aug 2008 o 09:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
saska.t • 1d • Dnes o 09:24
Ahojte,

kedze sme boli s muzom docela velky vyznavaci sunovania, ale po narodeni dcery sme prestali, zaujimalo by ma od akeho veku sa mozu deticky saunovat a ako dlho. Viem ze babätka mozu ist po 6 mes. dnu na 2x3min ale zaujimalo by ma na ako dlho mozu deticky po roku aby im to neposkodilo zdravie a malo to prospech pre ich organizmus, mate niekto skusenosti? :wink:
9. sep 2009 o 09:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak tato tema aj mna zaujíma, je tu niekto kto vie poradit?
9. sep 2009 o 17:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
s malým chodim do sauny od jeho roku.Jsme při 85 stupních cca 2-3 kola po max 3 minitách.řekne si i sám,že chce jít už ven.Pak ho zchlazuju posprchou ,někdy v bazenku,nechávám to na jeho rozhodnutí
10. sep 2009 o 09:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Chodíme do sauny po plavání od 6-ti měs věku a v poho... Max 5min, více ne, sám si řekne, že už chce jít ven...
10. sep 2009 o 10:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
my budeme mat doma saunu, tak asi od 1 roka skusim s ním ist na chvilku, ale dam asi najskor taku menšiu teplotu, skusim najskor len nejakých 50 st. a uvidíme.
10. sep 2009 o 15:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok