Môžem ísť s trojmesačným bábom k vode?

daduuu2
23. jún 2016

Dobrý večer chcem sa spýtať, mam 3mesačne bábätko, a chcela by som ísť s ním k vode, nie kúpať sa len na kúpalisko, troška by som ho samozrejme poprskala s vodičkou ale do vody ho ešte brať nechcem. Myslíte, že aj keď je ešte taký maličký nebude s tým problém, nebude pre neho velké teplo brať ho von, na kupko? 😊

edn
23. jún 2016

nie na priame slnko, ale inak vpoho..

alchemilkazltozelena
23. jún 2016

@daduuu2 ja by som nesla

katkakovac
23. jún 2016

Boli sme z prvým mal 3 mesiace, pôjdeme teraz aj z druhou. Zobrala som stan a išlo sa. Inak my sme zhruba od dvoch mesiacov tralalákali kade tade. CHodili sme na túry, na kúpalisko, na výlety. NIjako mu to neublížilo, práve naopak. Má rád prírodu, je vonku rád za každého počasia,

sardinka335
23. jún 2016

@daduuu2 a prečo by si nemohla? Ideálne hned zrána, ked ešte nie je najväčší úpek, dieta natri opalovákom, drž ho v tieni, ponukaj primerane tekutiny a podla mna v pohode. My sme boli s cca týždnovou dcerkou pri jazere, staršie deti sa kupali a mala v kočiku spala v tieni, uplne v pohode. Neviem si predstavit trčať v tomto hice v panelaku zvlášť ak su aj staršie deti.

adrika1704
23. jún 2016

Moj maly je februarovy a nebol problem..nastastie mame kupko "zalesnene" tak o chladok nebola nudza..striedavo spal poplazil sa po deke ponosil na rukach zase pospal..nijako mi to neublizilo..starsiu mam marcovu a pres rokmi to iste ;)

adrika1704
23. jún 2016

@adrika1704
*jemu neublizilo 🙂

bosoriak
23. jún 2016

Pri vode (najlepsie pod stromami) je lepsie, nez vo vyhriatom panelaku. Treba ale davat velky pozor, aby babo bolo "v prievane", nech nie je v kociku vo vanicke v zatvorenom priestore. Vela kojit (alebo krmit z flase) a najma davat pozor na priznaky prehriatia, tym su male deti ohrozene ovela viac, nez chladom. Ak zacne byt podrazdene, cervene v tvari, silno spotene, malatne a podobne, treba sa zbalit a ist do chladnejsieho prostredia.

candii
23. jún 2016

Nesla by som

m.i.r.i
23. jún 2016

ani ja by som nesla....

zuska2001
23. jún 2016

šla by som tak na pol dňa. isto nie na celý deň, a iba do tieňa-

misel0806
23. jún 2016

Ja by som ho este nebrala,ma cas nic mu neutece

janinah
23. jún 2016

@sardinka335 na trojmesačkú kožičku nacapať opaľovák? to hádam nie...
@daduuu2 nešla by som,ber ho na prechádzky ráno a ku večeru,v byte sa snaž vyrobiť čo najväčší chládok,osviežuj ho vodou aj 2-3x denne,ale doma vo vaničke

edn
23. jún 2016

len tak pre zaujimavost - vsimla som si, ze skoro vsetky, co pisu, ze by nesli, maju len 1 dieta.. pri druhom sa clovek nauci 🙂

lubica221
23. jún 2016

my sme tiez vela chodili minuly rok maly je februarovy, na kupku resp pri vode je lepsie ako v panelaku. Mala som taky plazovy stan a samozrejme len v chladku plus sme mu bravali taky malicky bazenik a z domu sme tam dali trosku vodicky a to sa na slnku za chvilku zohrialo. Na priame slnko sme ale davali pozor a potom ked boli tie max horucavy sme chodili hned zrana alebo poobede navecer

maslenka47
23. jún 2016

@edn asi tak ,vsetky co pisu,ze by nesli, to pisu hlavne z vlastnej pohodlnosti... jednoduchsie je byt doma :D

sardinka335
23. jún 2016

@janinah no a? A tie detske opalovaky su na čo? Ako ja som malu nenatierala nakolko bola v tieni a cez obed sme von bud nechodili alebo boli v tieni, ale teraz ked ma 1 rok tak natieram biodermou kids....Keby si citila ten super chemicky vzduch čo sme dnes rano mali v BA ani nechcem pomysliet čo v noci vypušťal Slovnaft alebo Istrochem ...a čo sme mali prestať dýchat? Tehotenstvo a male dieta je dnes pomaly ako choroba...mnohé obmedzenia si robia zeny same, nehovorim ze nejaka opatrnost nema byt, ale dnes sa to niekedy fakt prehana. Pri jednom dieťati moze ešte doma lapeť na zadku. Ale mne sa narodila dcera na konci juna. Pustili nas z porodky a na další den začali letné prazdniny. Takze uvazovanie štylom ze budeme sediet doma lebo svieti slnko a je teplo nepripadalo do uvahy. Musela som fungovat a aj starším detom spravit aky taky program.

alenky
23. jún 2016

Dcerka mala cca rovnako 3-4mes.v case najvacsich horucav. Na kupaliska sme nechodili vobec, skor na prirodne jazera obcas-niekam kde je o par stupnov chladnejsie. Kupali sme sa s manzelom na striedacku, dcerka bola v tieni spokojna, vedela aj kludne zaspinkat. Kupalisko vie byt dost hlucne, pre mna to dodnes nie je relax. Ale kazda matka sme ina, ty musis zvazit, ci je to vhodne pre tvoje dieta a ci budes vediet aj ty zrelaxovat, alebo je to skor na pritaz. My sme si radsej v tom case vela veci odpustili a teraz ked je uz vacsia to dohaname. Je to este miminko, nic ti neujde. Ps: nenatieraj opalovakom, kozicka je este krehunka, zbytocne ju zatazovat. Lahko obliect a ponechat v tieni tak ako ti radila vacsina maminiek.

bluka2
23. jún 2016

Ja by som sla aj s 1 dietatom, aj s mladsim. Normalne, do tiena, kde je problem? Dostatocny prijem tekutin atd...

janinah
23. jún 2016

@sardinka335 a deti matiek pred 20,30,50 rokmi ako vyrástli bez opaľovacích krémov? tak,že mali múdre matky,ktoré ich vedeli uchrániť pred slnkom / o babetkách sa bavíme/, rob ako myslíš,ale radiť pre 3mes. opaľovák je somarina.....ak by matky viac používali zdravý sedliacky rozum,zlatú strednú cestu a materinský inštinkt,tak by sa veľa vecí robilo inak...a že dýchaš smrad?asi sama si si zvolila miesto,kde bývaš....

janinah
23. jún 2016

@edn mám tri deti..a nešla by som

sandria
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
edn
23. jún 2016

@janinah ok.. tvoj nazor.. ja osobne by som sa asi zblaznila, keby som nikam nesla ked uz som mala druhu.. osobne som na kupalisko sice nechodila - skor na prirodne jazera, ale pokial je dieta v tieni, tak neviem aky je rozdiel byt vonku na prechadzke alebo vonku na kupalisku..
a co sa tyka opal. kremu, tiez nie som jeho zastanca.. ak sa uz naozaj nedalo nikam schovat, tak som ho pouzila, ale ak je v tieni, nevidim dovod..

edn
23. jún 2016

este jedna vec: chces ist na cely den, alebo len na chvilu?? ved ked len na chvilu, tak ozaj neviem o com..

bluka2
23. jún 2016

@janinah Ako sa to vobec da, trcat iba doma? a v dobrom psychickom zdravi...

sardinka335
23. jún 2016

@janinah no prepáč, ze som sa narodila v BA ...to som si fakt vybrala!!! 😀 😀 Mam tu celu rodinu, manžel tak isto, tak sa odlifrujem teraz niekde na vychod nie , kde skapal pes a neni tam robota len koli čerstvemu vzduchu? A zit budeme z čoho? Z toho vzduchu?
Pred 30, 50 timi rokmi nebola priroda tak zhumplovana ako dnes, ozonova diera, nebolo tu tolko aut, splodín atd. Ja som neni ekohysterka. Proste sa prisposobim prostrediu v ktorom zijem. O tom je prezitie a nie o tom ze som fajnova jak kožka na cicine. 😀 vela vecí sa tu v meste menit nedá, čo sa dá to zmenim, čo nie tomu sa prisposobím. Ak sme v tieni tak krem neriešim (a pritom aj v tieni sa da opalit) ak sme na slnku tak ,,frcnem,, z tej biodermy ale tiez to neprehanam ze by som behala za dietatom a neustale natierala.

marcelatje
23. jún 2016

@maslenka47 nie je to vždy len o pohodlnosti. Ja by som v tom veku s dcérou nešla ani keby mi zaplatili no so synom sme chodili od útleho veku 😀
@daduuu2 ak je dieťa v pohode nevidím problém prečo neísť. Vonku mu bude lepšie ako niekde v prehriatom byte. Samozrejme pekne v chládku
@janinah my máme hrozne teplý byt teraz mi teplomer ukazuje 30°C 🙄 klímu kvôli deťom nepúšťam, malá má hneď chytené hrdlo. V záhrade pri potoku pod stromami je nám oveľa lepšie 🙂

edn
23. jún 2016

@maslenka47 ja som to skor myslela tak, ze pri prvom je matka uzkostliva a vsetkeho sa boji.. pri druhom ( hlavne ked je rozdiel rok alebo dva) sa to proste neda.. nestihacky, prve chce ist k vode a co sa mam rozkrajat??proste musim ist..samozrejme nejdem na cely den, beriem ohlad aj na druhe, ale proste sa uz o to druhe tak clovek neboji..

katrinka8
23. jún 2016

Ja by som šla v prípade, že mám staršie dieťa, ktoré, samozrejme, nemôže celé leto trčať doma kvôli mladšiemu bábätku. Alebo v prípade, že by som to ja ako rodič už nevedela vydržať bez kúpania. Ale osobne ja kúpaliská nemám rada, voda v bazénoch je diskutabilný artikel na mňa, všade hluk, horúco, obvykle problém nájsť tienisté miesto, ak sa tam človek nedovalí počas týždňa, keď je väčšina ľudí v práci, príp. skoro ráno... Takému trojmesačnému bábu podľa mňa kúpalisko nič nedá, je mu to zbytočné - ale ak Ty ako rodič cítiš potrebu sa ísť osviežiť, tak prečo nie? Rozhodne by som však také bábätko nepatlala ani detským "opalovákom" - taký drobček na slnku nemá čo robiť, takže mu žiaden takýto krém netreba.
Detské opalováky sú určené pre staršie deti, ktoré nie je možné udržať mimo slnka.

lastom
24. jún 2016

mozes ist skoro rano alebo podvecer, aby ho nespalilo