Turistika s cca ročným dieťaťom. Poraďte!

kaja79
12. máj 2011

Už sa oteplilo a rada by som začala turistickú sezónu 😎 Ale náš malý v lete bude mať rok, tak si to ani neviem predstaviť ako naša turistika bude vyzerať. Nosič už máme, len skúsenosti nie......Takže mamky aj ockovia napíšte nejaké zážitky a rady - kam, kedy, ako, na ako dlho, čo sa zíde.....nech sa môžem pripraviť 😀

majda_lena
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
adulik23
10. máj 2012

@kaja79
@bambola
@susan007
@lucinka13
ahoj dievcata. chcem oprasit vasu turisticku temu z vlani. 🙂 ako mali vasi cca rocny krpci ulozene nohy v nosici?
my sme boli tento tyzden na kamziku a maly v nosici uplne visel. nech som ho tam akokolvek posadila, stale sa zosuchol do takej divnej polohy. ☹ nemate niektora nahodou fotku, ako tam dieta sedi?
nikde neviem najst od akeho veku, pripadne od kolko kg je vhodne zacat nosit deti v turistickych nosicoch.
nas matko ma 11 mesiacov, 7,5 kg a nosic mame deuter kid II.

evlyn
10. máj 2012

@adulik23 idealne az i zacne chodit - to uz jsou zada natolik zpevnena, ze unesou otresy, ktere se prenasi z nosice (cloveka), minimalne by mel urcite sam sedet

adulik23
10. máj 2012

@evlyn tak chvilu este pockame. sedi super, aj sa postavi pri akomkolvek nabytku, ale na chodenie to zatial nevyzera. on je malicky a chuducky, tak asi preto mu to zatial nepasuje.

evlyn
10. máj 2012

@adulik23 no popravde nas kubik je velkej a tezkej a stejne mi prijde ze tam tak jako podivne visi. Ale ja jsem asi zpovykana z ergo nosice - tam muze dite skoro od narozeni, mam ho vyzkouseny i na delsi tury a v pohode - jen tak cca od roku se malej radeji nechava nosit ode me. Jak mam kratsi zada, tak mi vidi pres rameno dopredu, kdezto muzovi kouka do zad, coz ho prudi. mame tenhle http://www.nosenideti.cz/karta_zbozi/89/ErgoSpo...

adulik23
10. máj 2012

@evlyn ved to, ze do mesta a na kratucke trasy mam manducu a ta je ovela pohodlnejsia. 🙂 len sa tam o seba potime. 😒

marecek4
10. máj 2012

@adulik23 fotku bohužel žádnou použitelnou nemám,ale my máme Zopu a tam jsou popruhy na upravení prcka-a navíc je tam i zmenšovací vložka pro menší děti,a nožičky visí snad ze všech nosičů

adulik23
10. máj 2012

@marecek4 nozicky ano 🙂 ale on tam visi cely akokeby za rozkrok. ☹

kaja79
autor
10. máj 2012

@adulik23 ahoj. mame ten isty nosic. min rok v lete mal Radusko presne rok.foto som na rychlo nenasla....popruhy cez pliecka mal skoro na doraz, ale tiez sa tak trochu akoby zosuchol "podsadil zadocek". Tahalo ho viac na jednu stranu, jednou nozkou sa opieral o konstrukciu. Vzdy som ho napravala..Ale je to tym, ze sedacia cast nie je vystuzena.Ku koncu leta a na jesen uz sedel rovno- dorastol. Nozkami dociahol na konstrukciu, tak nozky si uz tam ukladal.Vtedy nosil vel 86-92.
Niekde som citala, ze do turistickeho nosica sa mozu deti davat ak uz vedia samostatne sediet.

adulik23
10. máj 2012

@kaja79 on uz sedi samostatne par mesiacov.
akurat velkost 86-92 bude mat tak o rok. 😀 momentalne zacal nosit 74. 😀
no nic. pockame minimalne do jesene. zatial zostane v manduce. 🙂

bambola
10. máj 2012

@adulik23 my mam tiez deuter kid II comfort 🙂 ja som citala, ze tam deti mozu byt odvtedy odkedy samostatne a pevne sedia (nie podoprene 30 vankusmi 😉 )
my sme s nou tak minuly rok presli cele tatry a kopu inych turistickych miest a v pohode 🙂 hlavne sa jej to strasne pacilo, sa tak nosit a kukat zhora 😉 ale jej sa uz aj v manduce pacilo, tak asi bola zvyknuta 🙂
nemala som pocit, ze by jej tam bolo neprijemne , ani ze by divne sedela. riadne som ju priputala , a poobedny spanok velakrat tiez absolvovala v nosici 😉
mam aj nejake fotky, idem ti pohladat 🙂

kaja79
autor
10. máj 2012

@adulik23 tak to je malicky do nosica, veru radsej v manduce. ale v lete vykusaj znova, uz bude pevnejsi a na konstrukciu, pod nozky pripevni nejaku dosku, alebo polystyren kde si oprie nozky. my sme aj nad tym rozmyslali, len kym sme to zrealizovali, tak dorastol. 😀

bambola
10. máj 2012

@adulik23 mam vela fotiek ale ziadna nie je taka aku by som potrebovala 😀 bud su zblizka alebo z dialky, ale nasla som dve , ktore by sa dali 🙂

bambola
10. máj 2012

@adulik23 moja minule leto tiez nosila 74 🙂 ale je fakt, ze ma dlhe nohy 😉

adulik23
10. máj 2012

@bambola dakujem. 🙂
takto podobne v tom vyzeral aj matko, ale ked som ho vybrala, tak mal studene nozicky. proste som mala pocit, ze tam zle sedel a zle mu ich prekrvovalo, kedze ich mal studene.

@kaja79 presne nad tym som rozmyslala, ze by som mu tam docasne vyrobila nejake stupienky, na ktore by si ulozil nozicky, kym mu nedorastu. 🙂

bambola
10. máj 2012

@adulik23 inac ked nedociahla tak to bolo super, lebo teraz ked vychyta naladicku, tak sa zaprie do konstrukcie a cela sa tam mata 😀 ale nastastie sa nosi rada 🙂

adriana73
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jana3
27. jún 2012

Ahojte, viete mi poradit nejaku vhodnu trasu v slovenskom raji pre stvororocne dieta, mozu byt aj rebriky, ale nie prilis narocne... Ale retaze asi nezvladne...
Dakujem

marmota
29. júl 2012

@kaja79
@bambola
@susan007
@lucinka13 Ahojte kočky, aj ja teraz riešim dilemu, čo je pre synčeka a nás na turistiku v Tatrách vhodnejšie, či naša Manduca alebo si zadovážiť turistický nosič. Drobec má vyše 11 mesiacov a na svoj vek patrí medzi väčšie deťúrence. Faktom je aj to, že v Manduce sa mu už nepáči tak ako kedysi, čo pripisujem aj tomu, že asi pred 3 týždňami začal samostatne chodiť a všetko potrebuje vidieť z iného uhla pohľadu. Na rukách sa však stále veľmi rád nosí, no je nemysliteľné takto turistikovať. Na Manduce ma, pri pomyslení na túry, trošku odrádza aj to naše spoločné potenie, zvlášť, keď budú horúčavy, každú chvíľu sa prezliekať, no neviem neviem. Na nete som našla jednu požičovňu turist. nosičov Haberkorn, Nikko a Salewa. Na začiatok by možno bolo vhodné riešiť to takto a ak by sa to osvedčilo, potom ísť do kúpy, či? Prosím poraďte...

bambola
29. júl 2012

@marmota my sme presne v tom veku sli s malou na turistiku do Tatier 🙂 a tiez som nechcela manducu z rovnakych dovodov ako ty 😉 ja by som jednoznacne sla do nosica. moja sice nechodila ale manduca mi proste na taku turistiku vhodna neprisla.
ak mate moznost si pozicat tak super, ale odporucam vyskusat v pozicovni s nosicom a dietatom, aby obom sadla 😉

divosko
30. júl 2012

@marmota ahojky, urcite nosic, my nosime maleho v manduce(lebo je maly tak ho mam vpredu)ale ak by som isla na turu tak urcite by som si pozicala nosic...stoji to par euricok a budete to mat praktickejsie(mozete si ho odlozit) a pohodlnejsie🙂 a nebudete sa tolko potit ako ked ste "telo na telo" co sa tyka vyberu trasy, tak mozete skusit chatu pri Zelenom plese "Brnčalku" - ziadna narocna trasa ale to prostredie-krása.... 🙂 skus kuk na nete🙂

kaja79
autor
30. júl 2012

@marmota ahoj, ak mas moznost pozicovne, tak to je super....vyskusas aspon viac nosicov a podla toho kupis ten naj. Ale manducu si nechaj. My teraz( uz ma synator 2r. )na niektore tury nosime len manducu. Su to tury schodnejsie pre drobca, lesne chodniky atd.. Pesuje, ak nevladze supnem ho na chvilu do mdc, kym si oddychne. Samozrejme na vysokohorsku turu len s turist. nosicom.

marmota
30. júl 2012

@bambola jej no vidíš, podobne zmýšľame. 😉 jasné, v požičovni ho aj s drobcom vyskúšame.

@divosko ďakujem ti za tip, na "Brnčalke" som bola asi tak pred 100 rokmi, je tam fakt krásne. no uvidíme, kam nás tentokrát vetry zavejú. chcela by som ísť nato tak postupne, najprv kratšie, ľahšie túry a postupne zvyšovať náročnosť. myslím, že na začiatok na zahriatie a pre drobca na pozeranie dobre padne aj trasa zo Štrbského plesa smerom k Popradskému. 😎

@kaja79 v požičovni majú k dispozícii 3 značky, škoda, že nie aj Deuter, ale nevadí, vyskúšame tie, čo majú a uvidíme. Manducu si zatiaľ nechám, na prechádzky a doma sa mi určite ešte zíde.

v každom prípade vám dievčatá ďakujem veľmi pekne za vaše názory. vidím, že turistický nosič sa nám naozaj zíde.

bambola
30. júl 2012

@marmota my mame prave deuter 😀

kaja79
autor
31. júl 2012

@marmota my mame salewu, je podobna deuteru.su tam len mimimalne rozdiely. niekde som tu pisala, ze mam deuter- tak sorry-neviem na co som myslela ked som to pisala.

marmota
31. júl 2012

@bambola 😀

marmota
31. júl 2012

@kaja79 to je v poriadku, nemáš sa začo ospravedlňovať. Deuter som spomenula len preto, že niekde tu ste o ňom diskutovali a keďže ide o kvalitný nosič, aj ten by som rada v teréne vyskúšala a je škoda, že ho v požičovni nemajú, takže tak. ako prvú máme zarezervovanú práve Salewu. :o)

susan007
16. aug 2012

@marmota ahoj my sme nosic vyuzili este aj toto leto a to ma mala v oktobri tri roky 🙂) tatino nosil sice setnast kil ale zvladol, boli sme v krkonosiach a bolo super 🙂)) kde sa dalo chodit chodila jasne, ale boli useky, kde nie resp by nam to trvalo vecnost tak sa pekne nosila 🙂

marmota
16. aug 2012

@kaja79
@bambola
@susan007
@divosko ahojte dievčatá! tak, so Salewou sme sa zoznámili. :o) plány sa nám síce zmenili, túry v Tatrách (až na jednu prechádzku okolo Štrbského) neboli, takmer všetok čas sme strávili u svokrovcov na dome, ale využili sme ju aspoň na prechádzky po okolí. dojmy sú dobré, drobec neprotestoval. :o) ramenné popruhy by podľa mňa mohli byť o kúštik širšie a tiež by nebolo zlé, keby tam boli stupienky na nôžky, ale inak bola fajn. takže môžem skonštatovať, že takýto druh nosiča v našej výbave nebude chýbať, teraz už len vybrať značku... ;o)

@susan007 áno, takto si to predstavujem aj ja, že to bude u nás fungovať, pri ťažších úsekoch hop šup na tatov chrbát a ide sa. :oD

bambola
17. aug 2012

@marmota nam sa paci ten deuter preto, ze ma naozaj vymakany ten chrbtovy system. sice tiez nema stupacky pre dieta ale to som tusim nikde nevidela a mala sa tam vzdy nejako zaprie. a tusim som videla, ze sa daju dokupit take latkove, ale uz neviem kde 😅