Skúsenosti s pôrodnicou Kežmarok

willy148
17. feb 2021

Ahojte mamičky, prosím podeľte sa o svoje skúsenosti s pôrodnicou v Kežmarku. Boli ste spokojné? Všetko prebehlo podľa vašich predstáv? Ďakujem 😊

riamia91
17. feb 2021

Rodila som na konci mája 2020. Sama na čakačke celý čas 😃.
Prístup sestričiek a doktora super, nemám sa načo sťažovať. Bol vtedy aj muž už pri pôrode.
Nepodávajú epidurál.
Bonding robia na požiadanie.
Za každú cenu uprednostnia prirodzený pôrod, začo im nesmierne ďakujem, lebo síce som nemala vodu už skoro 24h, neotvárala sa a malá neklesala do pôrodnych ciest ani po tabletke. A hoci už bolo všetko pripravené na cisarák. Napichli mi oxcitocín. O 19.00 začali bolesti a o 20.20 bola malá na svete, prirodzene. Tak isto chválim prístup sestričiek na novorodeneckom aj s podporou laktácie /nemajú laktačné, ale poradia, kojím bez problémov, zápalov až doteraz, malá nevie, čo je fľaša/ a tak isto super starostlivosť na gynde.
Fakt nemôžem povedať ani 1 krivé slovo.
Rodil ma dr. Pružinský ml., fakt odborník s chladnou hlavou, pri mne ako prvorodičke 😉😊.
Ale 100 ľudí, 100 chutí. Niekto ti napíše naprd, je to o skúsenosti a aj o tom, čo očakávaš od pôrodu 🙂.

petrakrull
17. feb 2021

@willy148
Ahoj 🙂 rodila som tam pred pol rokom ako prvorodička. Pôrod (vlastne celý deň v bolestiach) bol pre mňa dosť hrozný zážitok. Celý deň sama na "vzdycharni". Setričky na pôrodnej sále boli tip-top. Veľmi pekne sa o mňa starali. Zošita som bola takpovediac ako "hurka" ... Doma som bola mesiac po porode neschopna sadnuť s kadejakymi zápalmi... Starostlivosť sestričiek na novorodeneckom bola super až na jednu. A taktiež na gyn.oddeleni starostlivost bola super až na jednu sestričku ktoru by som už nechcela stretnuť až by som tam bola niekedy znova...bola neprijemna a s jej postojmi ako sa ku mne spravala by mohla robiť v mastaľke pri dobytku a nie s ľuďmi..

danieli
17. feb 2021

Pokial mas bezproblemove tehotenstvo a ides takpovediac iba po babatko tak je to v pohode porodnica, pri komplikaciach deticky zvazaju do Popradu, pri prvom tehu ma prevazali do Popradu a nasledne Presova, pri druhom som mala prave ukonceny 36 tt a to som sla sama uz rovno do Popradu vediac, ze potrebujeme inkubator a tak aj bolo

riamia91
17. feb 2021

@danieli prosím Vás a kedy ste rodili? Ja som mala spoluležiacu, čo porodila v 36tt v KK.

danieli
17. feb 2021

@riamia91 takmer 6 rokov😊inkubatory maju samozrejme aj v KK, no moje prve tehu bola katastrofa na roman, takze pri druhom porode a zvlast ked som vedela, ze len 36 tt a idem sekciou, chcela som porodnicu s maximalnym vybavenim pre mna aj dcerku, ak by boli nejake komplikacie, nastastie neboli, na novorodeneckom sme pobudli 2 tyzdne, bolo tam vela predcasniatok s maminami, veselsie bolo a po skusenostiach so synom, ze vsetko dobre dopadne som si uzivala vsetku tu starostlivost a tesila sa domov, Kežmarok je skor na styl porodis a ides domov

riamia91
17. feb 2021

@danieli hlavne, že to všetko dobre dopadlo 🙂. Však som aj písala, je to o skúsenosti, očakávaní, ale teda aj o tom či niektorá mala alebo nemala komplikácie 🤷‍♀️

cypkoo
9. mar 2021

No neviem, mne sa nepaci, ze je malo nadstandartov, neusiel sa mi. Tym padom som musela navstevu v zime prijmat vonku, lebo vnutri boli natlacení spoluobcania, cez ktorych sa nedalo predrat. A muz nemohol ani babo vidiet. A este sa mi nepaci, ze na izbu ti supnu nie inu mamicku, ale pacientku z gynekologie. A na sale ma sestricka tak dokantrila, ze skoda reci. Na novorodeneckom tiez bola jedna neprijemna, co mi naznacovala ze nikdy nebudem kojit. A nemala pravdu.

gaborova111
6. jún 2022

Dobry den chcem radu skusenosti s kezmarskou nemocnicou ktora mamicka rodila tento rok tam dakujem ja mam ist tam na cisarsky juli

riamia91
6. jún 2022

@gaborova111 v marci tohto roku, ale prirodzeny, pokojne piste spravu 😉

gaborova111
6. jún 2022

@riamia91 dakujem napisem

anickavr
7. aug 2022

@gaborova111 dobrý deň prosím vás napíšete mi vaše skúsenosti ja tam mám plánovaný cisársky teraz v auguste ďakujem 🙂

gaborova111
9. aug 2022

@anickavr dobrý deň. Áno