Mám 18 rokov a som imobilná. Ako si môžem zarobiť?

25. nov 2021

Hľadám si reálnu prácu.
Mám 18 rokov
Som z okresu Komárno som čiastočne imobilná (barle, dlhšie trasy vozíček) ale potrebujem si zarobiť... Niečo reálne napr. Zabaviť dieťatko kým mamička si uprace prípadne čokoľvek iné neviem naozaj, len nie predaj a prieskumy a výskumy nič také...
Ďakujem krásne

haley7897
25. nov 2021

Nebola by pre teba vhodná možnosť napríklad doucovat? ZŠ, SŠ študentov...

autor
25. nov 2021

@haley7897 To neviem naisto lebo ja som chodila na špeciálnu základnú školu a tam sme sa učili iba základ zo všetkých predmetov...

w123
25. nov 2021

skus sa ist popytat na mestsky urad v Komarne ci by sa nenasla nejaka praca

simca06022011
25. nov 2021

Realna práca, napr s počítačom a pod. Treba si podľa možnosti rozšíriť vedomosti, da sa najst praca aj ma doma, bez nutnosti chodit atd... Mozno nejaké chránené dielne.. Neviem. Tazko sa len tak vymyslí "hocijaká" práca

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ivkazba
26. nov 2021

Píšeš, že si chodila do špeciálnej základnej školy, kde ste mali zo všetkého len základy. A stredná škola? Imobilní bežne zvládajú strednú školu, pokiaľ je postihnutie iba fyzické a nie aj psychické. Ak si na tom tak, že si zvládla iba špeciálnu základnú školu, tak starostlivosť o detičky určite nie, nemyslím si, že do toho by nejaká mamička išla. Možno zamerať sa na to, či by si vedela niečo vyrábať.

ivkazba
26. nov 2021

@beata_k ak má len špeciálnu základnú školu, tak moc tej práce na HO žiaľ nenájde.

katulik123
26. nov 2021

@ivkazba Neviem ako je to aktuálne ale kedysi akonáhle si študoval špeciálnu školu, už si nemohol ísť študovať ďalej.

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
iwesska
26. nov 2021

Starostlivost o dieta nie je dobry napad,pokial si imobilna. Chranenu dielnu si neskusala?

bluka2
26. nov 2021

@ivkazba Preco by sa niekto so specialnou zakladnou skolou nevedel postrat o dieta? Skor na imobilita je problem, ak sa jedno o nejake dieta do 3 rokov. Potom starsie uz kludne pochopi a prisposobi sa a dokonca ja by som to hned brala pre svoje deti, nech vedia, ze byt bez postihnutia nie je samozrejmost a nech sa im ludia na vozicku nezdaju ako z ineho sveta

heleninamama
26. nov 2021

Vitaj Esme. Veď už pár rokov úspešne zarábaš - podvádzaš, klameš a žobreš na na na sociálnych sieťach. 😂

simca06022011
26. nov 2021

@bluka2 no ja by som veru divocha 4-5-6 rocneho strazit nedala.. mozno skolaka, za predpokaldu, ze by sa prehrali nejake hry, doucili nieco, skontrolvoat ulohy.. ak by to vedela...

bluka2
26. nov 2021

@simca06022011 Tak ja neviem, ci skolakov este vobec treba strazit...mozno ak sa teda jedna na nejako viac hodin alebo na noc

saxana000
26. nov 2021

Zacat sit alebo naramky mozes vyrabat krabicky skladat
Dotazniky tiez nie su zle..

simca06022011
26. nov 2021

@bluka2 ale tak urcite napr. celodenne ak su doma a tak... vela rodicov nenecha ani 10r doma sameho... nie to este prvaka-druhaka..

kacena4
26. nov 2021

necitala som prispevky, ale mas telesne postihnutie a chodila si na specku, su tam rovnake osnovy ako na beznej ZS, t.j. aku sam strednu skolu? neuvazujes o rekvalifikacii? nieco co mozes robit za stolom/pocitacom? a potom mozes robit hocikde ak zamestnavatel prijme ZTP ma ulavy na daniach (myslim)
a tiez mozes si poziadat o invalidny dochodok

ivkazba
26. nov 2021

@bluka2 no ak je na tom už len fyzicky tak ako píše, tak nie, nedala by som jej na starosť dieťa. Ak by sa niečo stalo, s barlami, ťažko sa pohybujúc, ako rýchlo by dokázala vyskočiť a reagovať? Áno, deti treba učiť, že aj hendikepovaní sú rovnaká súčasť spoločnosti ako my zdraví (ja som hendikepovaných aj prijala do zamestnancia, takže voči nič ozaj nič nemám). Ale neučila by som to deti tým, že by som nechala aby sa o ne starala osoba, ktorá je nie fyzicky dostatočne fit, aby mohla v prípade napr. úrazu rýchlo reagovať.

ivkazba
26. nov 2021

@heleninamama myslíš, že je to ona?

autor
26. nov 2021

@ivkazba Ja by som nebola s detičkami sama ale za prítomnosti rodiča to znamená že v prípade potreby by rýchlo reagoval rodič...
Ja by som tam dieťatku robila spoločnosť aby si rodičia mohli zatiaľ poupratovať navariť a pod. Ale nie sama

prvosienka88
26. nov 2021

@heleninamama nejaký známi pripad? 🙄

naobedbuduspagety
26. nov 2021

@heleninamama tiež mi hneď napadla, ale nesedí mi, že by Esmi chcela pracovať 😆

@prvosienka88 skvelá podvodníčka. Naozaj jednotka vo svojom obore. Také prieťahy aké dokáže na človeku urobiť málo komu napadnú.

simca06022011
26. nov 2021

autorka - take strazenie ze mama je tam, je zbytocne.. mama si uprace najlepsie ked je sama :D polovicne strazenie dietata predsa zvlada mama aj pri upratovani. O takom privyrobeni mozes uvazovat, mozno tak v ramci rodiny...
radsej ak mas naozajstny zaujem pracovat, tak treba riesit vzdelanie a znalosti a najst pracu pri ktorej proste mozes sediet.

heleninamama
26. nov 2021

@prvosienka88 Samozrejme, je to známa firma. Vždy hrá na city s tým, že je imobilná. A celá ich familia je postihnutá. A žobre tak sofistikovane - naposledy sa vraj ujala túlavej mačky a prosila o peniaze na veterinára. Akože by si aj zarobila, ale nevie ako...
Esme Ciroková sa volá. Určite nie som sama, kto sa s ňou stretol.

sylwerka
15. apr 2022

@ivkazba ja si neviem najst pracu v okrese Komarno aj koli spojeniu a hlavne koli tomu ze neovladam madarsky

fiona11
19. apr 2022

@sylwerka a aku pracu hladas? Ja tiez neviem a nikdy som s tym problem nemala ani ja a ani zamestnavatel.