Gymnázia v Košiciach

naduska007
25. aug 2022

Dobrý deň,
vedel by mi niekto napísať ako to chodí teraz ohľadom gymnázií... Z akých predmetov sa robia prijímačky... Dá sa v KE dostať na gym. bez príjmačie vôbec alebo na ktorom majú menšie nároky .... Syn nie je čistý jednotkár, ale je šikovný... Za každé info vopred ďakujem 🍀

vivincek
25. aug 2022

neviem ako je to v Kosiciach,ale standardne sa robia prijimacky matika a slovecina, na bilingvalnych+jazyk

lucka_ke
25. aug 2022

niektoré gymnáziá berú bez prijímačiek aj v Testovaní 9 má viac ako 90 percent zo SJ aj MAT

naduska007
autor
26. aug 2022

@lucka_ke tak na to testovanie sa nemôžeme spoľahnúť... Neviete náhodou, ktoré gym v KE je najpriatelnejšie, proste, ktoré nemá vysoké nároky alebo kde sa hlási menej žiakov a potrebujú študentov 😁😁😁

luxus10
26. aug 2022

@naduska007 kde sa hlasi menej ziakov? take gym vseobecne nepoznam...pocet uchadzacov niekolkonasobne prevysuje pocet miest...a to asi vsade...

banalu
26. aug 2022

@naduska007 Futurum je pre "specialne" deti - take co sa im doteraz nechcelo ucit, nie take co maju zdravotny problem.
A vraj srobarka sa spustila, niekedy najlepsie gymko vraj berie aj 4karov 🤷‍♀️
Apropo - preco hladate prave gymnazium, ak sa synovi uz teraz nechce ucit?

lucka_ke
26. aug 2022

@luxus10 podľa mojich pozorovaní cirkevné, mnoho detí zobrali s horšími známkami

elviku11
26. aug 2022

@naduska007 gymnázium na opatskej bralo stále tých slabších

eeffka
27. aug 2022

Ak je syn sikovny nebude problem urobit prijimacky, a len tak do diskusie... myslite si ze so slabym gymnaziom bude mat aku buducnost? Zase len nejaka uboha VS kde sa nejak prebluka a potom bude nepouzitelny do praxe?

lotma
15. sep 2022

@naduska007 Urcite nie gym. srobarova, ruky prec

lucka_ke
15. sep 2022

@lotma prečo?

lotma
15. sep 2022

@lucka_ke ucitelia zastali v case, kde si myslia, ze je rok 1970, komunusti a tak sa aj spravaju, namyslene, vase slovo neznamena nic. Extremne prehnana telesna vychova, ucitelia za opicami nie su schopni poslat material emailom z hodiny. Staroveke metody typu pisat ako zandar celu hodinu…urcite nie srobarova. V zivote by som tam znovu nesla

anastazia93
20. sep 2022

@lucka_ke no... Ako ktoré. Ale to na KVP Košických mucenikov má málo žiakov, takže tam vezmú

atinag
10. feb 2024

@banalu ako to myslíte? Viete mi povedať niečo viac prosím, Futurum Košice. Nepoznáme to, ale boli sme teraz na DOD.

banalu
10. feb 2024

@atinag tak ako som to napisala. Ak rodicia nevedia co s dietatom, ktore sa doteraz moc nechcelo ucit, malo benevolentnu vychovu a vystriedalo aj par ZS, lebo vsade bol nejaky problem, tak je futurum idealna volba.

atinag
11. feb 2024

@banalu my riešime strednú školu, to Gymnázium, sme zo stredného Slovenska, o tej skole sme sa dozvedeli asi pred mesiacom, synovi sa na DOD páčilo, neviem teda....