Konizácia krčka maternice

amy9224
29. dec 2023

Dobrý deň prajem.

Biopsia mi potvrdila ťažké predrakovinové zmeny na krčku maternice. Ďalším doporučeným postupom v danom prípade je konizácia. Mám veľmi veľké obavy ako to všetko dopadne. Chceme ešte s manželom bábätko a bojím sa či ešte budeme mať možnosť po zákroku. Mám vybraného už aj doktora ale teraz ma moja obvodná zneistila. Vraj niektorí doktori sú ako mäsiari a ženy majú komplikácie. Je tu medzi vami niekto kto má skúsenosti s nejakým dobrým doktorom v Košiciach? Ďakujem veľmi pekne

yalla966
29. dec 2023

@amy9224 ja som po 2 konizaciach a babatko by som stale mohla mat.. na prvej konizacii som bola v Heliose v Martine, a na druhej v NOÚ v Bratislave.. v obidvoch pripadoch uzasny pristup lekarov

lucuass
29. dec 2023

Ahoj a bola si už aj na kolposkopii ?

amy9224
autor
29. dec 2023

@lucuass Ahoj prv mi zobral môj gynekológ vzorku výsledky ukázali CIN3. Následne ma poslal do onkologického ústavu v Košiciach kde kolposkopia potvrdila predrakovinové zmeny a doktor povedal, že je potrebná konizácia. Hľadám nejaké recenzie na dobrého doktora ktorý by mi spravil zákrok šetrne aby som mohla mať ešte ďalšie dieťa.

mirkab1804
29. dec 2023

@amy9224 ja sice osobnu skusenost nemam, ale v porodnici v Saci som lezala este pred porodom s jednou mamickou, ktora bola po konizacii (tiez jej to robili v Saci, konkretne dr. Michna) a narodila sa jej v termine prirodzene zdrava dcerka 🙂 ja by som sa skusila informovat tam, bola som tam zakazdym velmi spokojna (3 porody a 5 tyzdnova hospitalizacia na gynekologii), ja mozem Sacu len odporucit

lucuass
29. dec 2023

@amy9224 aha a ty si bola pri akom doktorovi na kolposkopii lebo ja tiež som z Košíc ... Takže keď sa ti to potvrdilo mala si si nájsť ďalšieho ktorý urobí konizaciu ?

adulka07
29. dec 2023

@amy9224 ja som mala CIN3 ...bola som na konizacii v Košiciach vo východoslovenskom onkologickom...prijal ma primár MUDr.Toth.. operovala Grešova,..lenže mne výsledky konizacie potvrdili predrakovinove štádium a odporučili vybratie maternice...že síce môžem počkať ,ale čo keď raz prídem a bude neskoro...že radšej tomu predísť.. ale ja som mala 37 rokov a rodiť som už veľmi neplánovala...

amy9224
autor
29. dec 2023

@lucuass MUDr Švec taký mladý doktor vraj robí aj v Šaci. Objednal ma na konizaciu 18. Januára. Len dnes mi povedala obvodná, že si mám dávať pozor kto bude robiť zákrok. Vraj niektorí doktori sa nebavia a veľa žien má komplikácie. Ona mi odporučila MUDr Suchanka. Tak úplne som teraz mimo. Mám 31 a chceme ešte aspoň jedno dieťa.

amy9224
autor
29. dec 2023

@adulka07 no tam som bola aj ja a tam mám ísť aj na konizaciu. Len doktor ktorý bude robiť zákrok je taký mladý MUDr Švec. Toho sa asi najviac bojím, že odporučia vybrať maternicu. Ja mám 31, mám jedného synčeka teraz má rok a pol a veľmi mu chceme dať ešte súrodenca. Ja mám ešte komplikácie otehotnieť, už teraz sa rok snažíme o ďalšie. Ale tak snažím sa zmieriť s tým, že radšej budem zdravá pre synčeka ako riskovať aby som mala ďalšie aj keď to je veľmi ťažké.

amy9224
autor
29. dec 2023

@yalla966 škoda, že to je tak ďaleko.

amy9224
autor
29. dec 2023

@mirkab1804 vďaka

tanyag
29. dec 2023

Neviem, či chceš len v KE, ale ja som bola u pána primára Bujňáka v Michalovciach a úplne úžasný lekár. Super prístup, milá komunikácia, všetko vysvetlí, stále informuje, dokonca veľakrát si ani obednajšiu prestávku nevzal len aby vyšetril čo najviac pacientov, vždy s úsmevom na tvári, a aj veľký srandista.

tanyag
29. dec 2023

Taktiež keď som hľadala lekára v KE mi bol odporúčaný pán doktor Pačuta, on je na Ťahanovciach, dokonca sám primár z Michalovskej nemocnice mi dal kontakt na pána lekára, keďže som sa nevedela rozhodnúť medzi Košicami a Michalovcami (som z Trebišova). Ten pán doktor Pačuta mi robil kolposkopiu a je to starší pán s dlhoročnými skúsenostiami, len nakoniec mi bolo blizšie do MI, tak som zvolila pána Bujňáka.

lucuass
29. dec 2023

@amy9224 no 18 januára idem ja k Švecovi na kolposkopiu , výsledky cyto som mám ASC-H ... Takže neviem čo čakať :/

amy9224
autor
30. dec 2023

@lucuass tak prajem veľa šťastia

lucuass
30. dec 2023

@amy9224 a akého máš ty vybratého doktora ?

amy9224
autor
4. jan 2024

@lucuass zatiaľ som bola pri MUDr Švec máme dohodnuté, že prídem na príjem 18 januára. Idem ešte aj na konzultáciu k MUDr Suchánkovi. On je aj odborník na problémy s počatím a robí aj takého zákroky. Už rok sa snažíme o ďalšie bábätko a nedarí sa nám tak mám strach ako to bude po zákroku

lucuass
4. jan 2024

@amy9224 no ja 18 idem na tú kolposkopiu k Švecovi, ja ešte len uvidím čo mi povie

kattibi
19. jan 2024

@lucuass @amy9224 Ahojte, podelíte sa o svoje dojmy zo včerajška?

lucuass
19. jan 2024

@kattibi ahoj , tak mne nakoniec 17teho volala sestrička, že pán doktor je chorý takže ma preložila na pondelok 22 ... No ale v pondelok mám dostať menštruáciu , tak keď nedostanem tak pôjdem a keď dostanem tak sme si dohodli ďalší termín a to 29.februar 🫣🤦 to proste jak naschvál a už som to chcela mať za sebou takže ešte musím počkať trošku

kattibi
19. jan 2024

Ah jaj, no ja som dnes prekladala z toho 29 o 2 tyzdne 🙈

lucuass
19. jan 2024

@kattibi tak určite potom nápis ako si dopadla

lucuass
19. jan 2024

@lucuass napíšem keď pondelok budú meškať krámy tak pôjdem chcem to mať za sebou čím skor

amy9224
autor
20. jan 2024

@kattibi @lucuass tak to aj mne takto na 2krat zrušili termín kolposkopie, že pán doktor je chorý. Takže aj mne by bol asi zrušil konizáciu 18 kebyže nejdem k inému doktorovi. Nakoniec som mala konizáciu 16teho. Tak konizácia dopadla dobre veľmi nekrvacam kŕčok ma nebolí. Mala som trošku bolesti po zákroku ale na ďalší deň už nie. Len bohužiaľ som dostala iné komplikácie. Bola som celá opuchnutá tam dole tak si vravím okay tak asi to je normálne po zákroku. V štvrtok ráno som videla čerstvú krv na vložke tak som sa kúsok vystrašila a zároveň som pociťovala bolesť a pálenie z vonku na pošve tak som sa tam pozrela a tam samé ranky. Utekala som s tým za doktorom ani on nevedel čo to môže byť. Myslela som, že nejaká alergia ale mám to len na ľavej strane dnu a vonku také krvavé rany. Tak zrejme zle vysterilizovane nástroje. Plus celý zadok mám spálení takže ani sedieť nemôžem.

kattibi
20. jan 2024

@amy9224 Ah jaj, takže ťa len skontroloval a nič viac? Nejaké odporúčania na doma? A zadok je od čoho spálený?

amy9224
autor
20. jan 2024

@kattibi skontroloval sám bol mimo, že ani nevie čo to je. Vylúčil, že by som mala nejakú kvasinkovu infekciu alebo niečo podobné. Urobil výplach a odporučil Clogin na výplach. Zadok predpokladám, že keď mi vypaľovali ranu na krčku. Lebo on si aj myslel, že teda pošva je popalena od toho ale potom to vylúčil. Ja som si po pravde myslela, že mám zapareninu na zadku od vložky ale keď som to uvidela v zrkadle tak som sa zhrozila.

lucuass
30. jan 2024

@amy9224 ahoj , ako sa ti darí a ktorý doktor ťa operoval ?

amy9224
autor
30. jan 2024

@lucuass ahoj..už dobre. Všetko sa hojí. Už ani nekrvacam. MUDr Suchánek

lucuass
30. jan 2024

@amy9224 to si bola v Saci? , ja mám ísť po výsledky z biopsie vo štvrtok , takže som zvedavá či bude nutná konizacia ale myslím že áno ..

amy9224
autor
31. jan 2024

@lucuass nie Toryská. Prišla som na 16:00 a už po 18:00 v ten deň som šla domov. Dnes prišli výsledky zistený bol len 1 stupeň zmien a tie mi doktor odstranil. Takže nález v norme, bez zhubných buniek. Tak držím prsty aby všetko dopadlo dobre

lucuass
31. jan 2024

@amy9224 a doktora ti niekto odporučil alebo sis i musela sama nájsť ?