Dĺžka doliečovania po konizácii krčka maternice

zara1984
21. mar 2020

Ahojte, rada by som sa podelila o Vaše skúsenosti s konizáciou krčka maternice. Mala som diagnostikovanú ťažkú dyspláziu (predrakovinové štádium). Odobrali väčšiu časť krčka maternice, keďže deti už mám. Vybrali všetko... Už sú to 3 týždne a stále krvacam. Cítim sa dobre aj lekár hovorí, že je všetko v poriadku. Necítim sa však ešte úplne zahojená. Koľko ste sa doliečovali vy? Myslím tak, že už ste nekrvácali a už ste sa aj odhodlali na pohlavný styk?

lenuliatko84
21. mar 2020

Ahoj.ja som sice krvacala velmi malo ale pohlavny styk som mala az po mesiaci ako mi lekar povedal.radsej pockat,viem ze je to tazke ale uz len tyzden😊

zara1984
autor
21. mar 2020

@lenuliatko84 Ja som prvý týždeň len špinila, druhý týždeň som sa rozkrvacala viac, myslela som, že už to je menštruácia ale až tak silné to nebolo, potom to na dva dni u stalo a myslela som, že krvácanie skončí ale dnes, tretí týždeň, som začala zase, tak neviem, či predsa nezačína menštruácia. Ty si menzes dostala normálne na termín?
A bojím sa mať styk aj po štyroch týždňoch, z obavy, že sa rozkrvacam, alebo to bude bolieť.
Kedy si postupovala konizáciou? Výsledky si mala potom už dobre?

lenuliatko84
21. mar 2020

@zara1984 ja som mala vsetko ok,ziadne spinenie,normalny menzes.9.aprila mi to robili a asi az 11.maja som mala sex,bala som sa aj trosku,ale potom to bolo ok.ale ty ak krpacas castejsie,sa normalnr spytaj lekara,kedy mozes pohlavne zit

lenvam
21. mar 2020

No ja som 17den po a stále spinim ako niektoré vraveli že sa rozkrvacam na dáky 10den tak nič stále je to spinenie a zajtra mám dostať haraburdy tak som zvedavá či sa to neposunie

zara1984
autor
22. mar 2020

@lenvam Mne robili rozsiahlejsi zákrok, a mám pocit, že práve keď sa mi odlupne kúsok tej chrasty z rany, tak sa rozkrvacam. Pred týždňom to bolo intenzívnejšie, teraz je to menej, ale stále krvacam. No zrejme to ešte nejaký čas potrvá. Verím, že keď to dostanem, skončí tým celé moje krvácanie 😊 Ja sa ale vôbec nešetrím, už 5ty deň od operácie som bola behať a teraz dávam skoro každý deň 10km. Ale nemám pocit, že by sa to kvôli tomu zhoršilo, práve naopak, cítim sa lepšie a lepšie. Ja som na pohyb zvyknutá, behavala som aj v tehotenstve a 2 týždne po pôrode opäť.

lenvam
22. mar 2020

@zara1984 no asi to dosť závisí od rozsiahlosti zákroku.behat môžeš to nieje silové ja na beh niesom ale na prechádzky s malou som normálne chodila ja si tých 10km odkráčal 😉 akurát že som ju týždeň nedvíhala muž pomahal

zara1984
autor
22. mar 2020

@lenvam Ved jasne, nenamaham sa silovo. Minulý týždeň som mala ešte také sťahy, tam dole, zrejme sa to hojilo, zatváralo, taký pocit som mala. Ale keď pozerám, operáciu nám robilo podobne. Mne 2.3. a tebe o pár dní neskôr? Aké si mala výsledky z histológie?

lenvam
22. mar 2020

@zara1984 hej mňa robili 4.3. ešte neviem v piatok som mala volať ale som presvihla čas tak zajtra budem volat a ty už asi vieš výsledky či?

zara1984
autor
22. mar 2020

@lenvam Áno, ja som bola v utorok na vyšetrení, aj kvôli krvácaniu (nie je to hrozné, ale 1 vložku denne som minula), lekár má ubezpečil, že je to ok, len kvôli väčšej ranke sa budem hojit dlhšie, povedala, že ešte 2-3 týždne určite. Menštruáciu mám očakávať v termíne, čo je teraz cez víkend, ale raz za čas sa stalo, že mi meskala. Najviac však 10 dní. Tak čakám a verím, že potom to postupne odoznie. Na jednej strane to vnímam pozitívne, lebo cítim, že sa cístim. Aj pleť sa mi zlepšuje, ale na druhej strane už mám tých vloziek dosť 😄
Histológie mi výška CIN III, vybrali všetko. Ale lekár povedal, že vzhľadom na vek (36rokov) a 2 deti, by mi do budúcna odporúčal odstránenie maternice. Záleží aké budú teraz kontrolné vyšetrenia. Ak by boli ok, počkám. Ak by sa tam stále ukazovali zlé hodnoty, asi budem uvažovať nad odstránením. Lebo v rodine rakovinu máme, babka, krstná, mama. Takže riziko je dosť vysoké.

zara1984
autor
22. mar 2020

A ešte ma napadlo, že prvý týždeň ten výtok zapáchal, aj druhý ešte, ale teraz už nie. Tak som rada, že je to preč 😊

majuska_b_o
22. mar 2020

Baby prosím vás ale po tejto konizaci sa môžu mat ešte deti?

majuska_b_o
22. mar 2020

Baby prosím vás ale po tejto konizaci sa môžu mat ešte deti?

lenvam
22. mar 2020

@zara1984 aha no tak to riziko je vysoké.no ja mám dostať dnes😆 ale niejak sa na to necítim asi bude meskat.ty kks už mi tie vložky lezú ozaj na nervy dúfam že po haraburdach už nebudem špiniť je to otravnejsie ako cez sestinedelie

lenvam
22. mar 2020

@majuska_b_o mne dr povedal že zobrali len časť ak by som sa rozhodla mať ešte deti

zara1984
autor
22. mar 2020

@majuska_b_o Vo väčšine prípadov áno

zara1984
autor
22. mar 2020

@lenvam Veď toto, aj keď je to mierne krvácanie, po pôrode som mala po 4 týždňoch pokoj a teraz ma to veru viac otravuje.

zara1984
autor
23. mar 2020

No, od včera nekrvacam, klop klop a to som bola cez deň behať a potom som cvičila silové cvičenia. Večer som sa slávnostne okupala 😃
Pokiaľ sa mi zase neodluci nejaká chrasticka z rany, mohla by som mať už pokoj 🙏
Menzes neviem ako, lebo ako som min. týždeň krvacala, cez víkend, bol to presne čas, keď som mala dostať, dva dni boli silnejšie aj ma boleli kríže a podbrusko. Tak neviem, či už boli alebo mám ešte čakať. Tak uvidím, snáď od ďalšieho cyklu už budem fungovať v pravidelných intervaloch.

zara1984
autor
1. apr 2020

Čaute, tak už som mala styk v piatok a bolo trocha krvi v hlinené, taká ružová, nebolelo nič. Teraz v utorok sme to zopakovali a normálne som kráčala a bolí ma podbruska, myslela som, že snáď menzes. Ale dnes som krvácať prestala. 😪😪😪

zara1984
autor
1. apr 2020

Pardon za preklepy, nastavená klávesnica.
*krvi v hliene
*normálne som krvacala
*bolí ma podbrusko

mirka292
22. apr 2020

Ahoj, chcela by som tiez napisat svoje skusenosti s konizaciu. Z biopsie mi vyslo CIN II, hr Hpv, chronicky zapal, mam 40 r. , bezdetna. Konizaciu mi robili v NOU dr. Kocova 1.4. V NOU som stravila dva dni, dve noci. Den pred zakrokom, to sa mi zdalo zbytocne, ale v Nou to tak funguje. Na izbe je TV, wc, sprcha. Operovali ma rano prvu. Zakrok prebehol dobre. Prvy tyzden som mala ruzovy vytok, od 8. dna som zacala mierne krvacat, zacala som si davat capiky s kyselinou hyaluronovou, krvacanie o 4 dni ustupilo. Menzes som dostala v termine, bol skor slabsi. Pila som vela alchemilky, salvie a repika. Vysledky histologie mam dobre CIN I, ale dr. mi zobrala velku cast krcka, az 1,6 cm do hlbky. Dr. Kocova je mlada a ma malo skusenosti. Uz by som k nej druhykrat nesla. Pred konizaciou som nevedela najst info o NOU, keby som vedela to, co viem dnes, isla by som inam.

alzbetkacicka
4. dec 2021

@zara1984 ahoj,smiem sa spýtať aj keď je to už rok starý koment,mám to podobné ako ty,nie a nie sa zahojit, dnes tretí týždeň a zase krv, už som zúfalá manžel je doma už 3 týždne aby sa o malého staral,ja v podstate len ležím, mne robili aj kyretaz spolu s konizaciou takže menstruacia by to ešte nemala byť, mám ju dostať najskôr o týžden, kedy ti to úplne prestalo krvácať a zapojilo sa to?ďakujem pa

ceklis
3. jún 2023

@mirka292 ahoj. Už je tomu dávno, no opýtam sa. Prečo by si už išla inam? Konkrétne máš aj miesto kam? Riešim niečo podobne a zvažujem možnosti. :( ďakujem za odpoved

mirka292
3. jún 2023

@ceklis Ahoj, nesetrne mi odrezala kus krcka. Ako masiarka. Lezala som pod TV, takze stres ,ci namna nespadne. Plesen v sprchovom kute. Zbytocne mi zobrali krv na urcenie krvnej skupiny. Isla by som do Koch, tam pacientka nezostava na noc.

ceklis
3. jún 2023

@mirka292 aspoň pomohla ta konizacia na problémy ktoré ti diagnostikovala? 😳 ja som jednu konizaciu mala v 2021, teraz mám ťažkú dysplaziu a čaká ma to opäť, netuším vôbec ako je možné až takto mat zlu cytologiu behom roku aj niečo. Nikto mi k tomu nič nepovedal, len teda som poslaná na klenovu.

mirka292
5. jún 2023

@ceklis Ja som mala lahku dysplaziu. Ty si mala ake vysledky z histologie po prvej konizacii? A kde Ti ju prosim Ta robili? Treba uzivat C, D vysoke davky, indol, alebo indonal. Su aj gely vaginalne na liecbu dysplazie. Ale su drahe. Mohol Ti partner opat preniest HPV a preto sa Ti opat rozvinula dysplazia. Na Klenovej neodporucam Kocovu ,je mlada, nema skusenosti.

thae2
27. feb 2024

Ja sa pridám na margo NOU. Práve tu ležím, a je to uplny luxus (lezala som už na Kramároch, v ruzinove aj v dunajskej strede). Na izbe som sama, je tu čisto, kúpeľňa a WC moje vlastné. Je tu toaletný papier, prístup na balkón, jedlo je ze by som kludne chodila na obedy aj ked ma prepustia kebyze sa dá 😄 sestričky mile, operoval ma p doktor Krkoska, absolútne bez problémov. Žiadna plesen sa na mojej izbe nekonala. Jedine co je lepšie v súkromnej je ze nemusíš prísť deň vopred, ale inak...