Poraďte pôrodníka v Košiciach

gabinka6
19. júl 2023

Ahojte žienky, koncom septembra by som mala rodiť a vŕta mi v hlave, kde a za kým ísť. Prvé bábo som rodila v KE - Šaci (Dr. Dosedla) a bola som veľmi spokojná. No, ono sa to stále mení, tak ma zaujímajú Vaše aktuálne skúsenosti s nejakým porodníkom a nemocnicou. Veľmi pekne ďakujem! 🙏

kylie1983
19. júl 2023

Kľudne ostan pri ňom, neolutujes 😉

surama
19. júl 2023

@gabinka6 V Starej nemocnici Dr. Linkesch.

jarulka88
19. júl 2023

@gabinka6 som tiez za Staru a Linkescha,obe deti som pri nom rodila a top

daniella08
19. júl 2023

Ja mám so Starou veľmi zlú skúsenosť. Zanedbali ma, cez 20 hodin nechali vytrapit a keď som už každé 3 minuty odpadavala tak ma vyložili na kozu. 2 hodiny masaker ked islo o život už aj mne aj bábätku.
Druhé dieťa v Novej nemocnici bez úplatku a známosti a postarali sa o mňa ako o kráľovnú. Doktor Toth a celý kolektív. Keď ho stretnem tak ho asi vybozkám. Vsetko zdevastované mi opravil.
Po traume z prvého pôrodu bol druhý ako z učebnice. Samozrejme bolestivý ale krásny. Veľmi mi pomohli.

jankab218
19. júl 2023

Za mna MUDr. Vladimír Kraus Stara nemocnica velka spokojnost👌

samozrejme999
19. júl 2023

@gabinka6 Šaca Mudr. Daniel Kelij. Mladý doktor, ale bola som veľmi spokojná. Išla som k nemu na základe odporúčaní od známych.

lilienkah
19. júl 2023

@gabinka6 Šaca MUDr. Matúš Dilý 👍🏻 veľa báb si ho chválilo (bola som tam pred rokom)

poleva
19. júl 2023

Mudr.Murín😊

lady18
21. júl 2023

Nemocnica Šaca... doktor dosedla

juzanka151
21. júl 2023

@daniella08 dr Toth je velmi dobry ja som sa snim stretla este v Saci a fakt vemi dobry dr

zuzu1111
26. júl 2023

V ktorom roku si rodila pri Dosedlovi? Lebo ja ešte v r.2013, veľkááááá spokojnosť. Odvtedy sa toho ale veľa zmenilo, neskôr bol primár a teraz už dokonca prednosta.....Minulý rok, keď sa nám mal narodiť malý som tiež zvažovala opäť jeho, ale potom som si prečítala nejaké príspevky aj tu na MK, aj na FB a rozhodla som sa, že radšej nie. On vraj teraz robí hlavne sekcie a potom ešte programované pôrody, aby presne vedel kedy. Čítala som viac takých skúsenosti, že ho mali mamičky aj dohodnutého a keď to na nich prišlo v noci, cez víkend a podobne, tak neprišiel.....Ako ani sa nečudujem, lebo keď ma kopec povinností, tak chce aj voľný čas pre seba, pre rodinu. Len potom by sa asi nemal sľúbiť mamičke, že bude jej pôrodníkom a povedať to na rovinu......Ja som chcela 100tnu istotu, že budem mať niekoho, ku komu budem chodievať na všetky poradne, kto má bude poznať a príde či cez deň, či v noci, cez víkend....Čítala som skúsenosti iných mamičiek z poslednej doby a vyšlo mi, že v Šaci sú dobrí tí mladí lekári. Ja som mala dohodnutého Dr. Dilýho a bola som spokojná...pôrod nakoniec veľmi podobný ako pri Dr.Dosedlovi pred 9rokmi /ale to zas bola náhoda 😁 /

gabinka6
autor
28. júl 2023

@zuzu1111 ja som pri Dosedlovi rodila pred 6 rokmi v r. 2017. Mala som vtedy plánovanú sekciu. Aj teraz to iste tak bude kvôli mojim zdravotným obmedzeniam. Len som od viecerých počula, že to už nie je on, že je veľmi arogantný a namyslený.. a mám si nájsť iného. Tak neviem, čo robiť. Inak s nemocnicou v Šaci, aj s personálom som bola veľmi spokojná..
Kamoška ma prehovára ba Dr. KRAUSA, že je to skvelý doktor. Aj som o ňom čítala dobré recenzie, aj ste ho tu niektoré spomínali.. Ale nepoznám tú nemocnicu a personál, tak sa, mi ťažšie ide do niečoho nového.

kylie1983
29. júl 2023

@gabinka6 Podľa mna je este viac super ako bol. Sto ľudí, sto chuti. Vždy sa naňho obratim, aj teraz mám cystu, zatiaľ je mala ale keby bolo treba idem za ním. Laparoskopicky mi operoval cystu v 2020, a do dvoch týždňov som cakala druhé dieťatko 🙂

kylie1983
29. júl 2023

@gabinka6
Mne jeho štýl vyhovuje, nerobi z nicoho drámu, vždy som šla k nemu s malou dušičkou a vždy som odišla pozitívne naladená. Prenho nic nie je problem. Takéto správanie mi vyhovuje, a Ano, je sebavedomý,ale myslim ze si to môže dovoliť 😉

zuzu1111
29. júl 2023

@gabinka6 ja som Dosedlu zažila v r.2010 a 2013 to bolo fakt dávno a pamätám si ho ako pohoďaka a vtipálka...ako niekedy mal taký zvláštny druh humoru, ktorý nemusí každému vyhovovať, ale nám s manželom "sadol". A odborník je nepochybne. Ja stále vravím, že aj vďaka nemu som porodila 3720kg dieťa, ja 55kilová vtedy, bez nástrihu, len s dvoma kozmetickými stehmi, ako to on povedal 😉. Fakt aj teraz keď som bola po 9rokoch tehotná, tak manžel hneď, že oslovíme Dosedlu. No len keďže som mala mať prirodzený pôrod a nechcela som riskovať, že nepríde ako písali mnohé mamičky, tak som volila ineho.....Dr. Kraus je tuším v Starej nemocnici, dosť sa spomína jeho meno, čo ho odporúcaju mamičky, aj do starej nemocnice som zvažovala ísť, lebo mám gynekologičku, ktorá je super a je tam pôrodníčkou, lenže presne ako ty píšeš, Šacu som poznala už z predošlých pôrodov a mala som okrem dobrého pôrodníka aj iné priority, ktoré žiaľ stará nemocnica nespĺňala ( nadštandardný box, kde môže byť manžel so mnou od začiatku do konca, nadštandardná izba, kde budem sama, wc a sprcha na izbe.....)....Takže urči si, čo je pre teba pri pôrode dôležité, vyber nemocnicu, kde to budeš mať splnené a potom v rámci tej nemocnice sa rozhodni pre pôrodníka 😉
Pri sekcii je to iné ako pri prirodzenom, počula som aj dosť negatív, ako to funguje v Šaci na JISke, neviem či je to inde ináč, resp.či sa to zmenilo za tých pár rokov, lebo už jednu sekciu máš za sebou, čiže aj v tomto smere by som asi zisťovala.

gabinka6
autor
29. júl 2023

@kylie1983 ďakujem za Tvoj názor 😉

gabinka6
autor
29. júl 2023

@zuzu1111 ďakujem Zuzu. Áno, mám aj ja viac priorít, a asi preto by som Šacu veľmi nechcela meniť.. Aj na JISKE to bolo super. Sestričky okolo nás chodili, starali sa, stále sa má pýtali, či nič nebolí.. Ja mám dobré spomienky. Aj keď nás tam bolo celkom veľa (čo by možno niekto vytkol), mne to nevadilo mi. Veď išlo o jeden deň.