Aký krém vám pomohol na extra suché a krvavé ruky?

1mina
9. dec 2022

Kazdy rok v zime mam ten isty problem ( ano snazim sa nosit rukavice aj si kremovat ruky, aj menej umyvat), ale moje ruky su uplna katastrofa, cele cervene, suche, na hankach mi praskaju do krvi každy rok. Skusam na striedacku kadeco, prosim dajte tip na nieco super.

franka
9. dec 2022

📌

pralinka25
9. dec 2022

neviem ci pomoze ale moje decka takto mavaju a kazdy krem ich vtedy stipe. jedine co pomoze je natriet na tie miesta infadolan a ten jediny ich nestipe. je mastny takze to je nevyhoda. postupne ked sa to dostane do nekrvaveho stavu prejdeme na bezne nemastiace kremy. asi si hladaj take kremy ktore nemaju na zimu zlozku v sebe s vodou.

queen_mary
9. dec 2022

Ja pouzivam la roche cicaplast

mirka17
9. dec 2022

@1mina la roche posay

fauko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tanyan
9. dec 2022

https://www.drmax.sk/imunoglukan-p4h-lotion-x28274
Jednoznačne tento Imunoglukan. Mala som ruky v takom stave, že ma štípal aj Dermo-chlorophyl (v rezných a pooperačných ranách neštípe). Imunoglukan to dal za pár dní do poriadku. Toto mlieko sa ľahko rozotiera, takže si to pri aplikácii človek mechanicky nezhorší.

anjelaa
9. dec 2022

Flexitol

adma11
9. dec 2022

Modra inulona.

deadlylucy
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
simca06022011
9. dec 2022

Jednoznacne modra indulona, mavam toto pravidelne, napr aj od zimy, prave na zaciatku korony naposledy to bolo, odporucili mi tu indulonu. Neskutocne stipave, cervene, vysusene ruky - zhorsilo sa mi to dezinfekciami (vtedy fakt kadeco striekali kadekde ak si pamatate na ruky). Cize indulona a potom este lidl ma taky sos krem, vyzera to ako vazelina ked sa to vytlaci, tak predpokladam, ze aj to by bolo. Hlavne nech je to mastne, olejove, nie vodove.

deadlylucy
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzinabila
9. dec 2022

@1mina kyselina mliecna.my mame od koznej

123369
9. dec 2022

@1mina tiež to aktuálne mám, perfektne zaberá imunoglukan krém,je na rôzne poranenia , nechám chvíľu vpit a na to si dám buď vyššie spomínaný LRP cicaplast , alebo mám teraz aktuálne úžasné krémy od tianDe

minarova22
9. dec 2022

Garnier regeneračný krém na ruky(červený)

diewcatqoo
9. dec 2022

Ja mam uplne rovnaky problem kazdu zimu. Vyskusala som takmer vsetko z tu uz vymenovanych a nepomohlo mi nic. Raz som v zufalstve skusila Advantan, ktory mal moj syn predpisany od koznej na ekzem. To jedine mi pomohlo, ale nechcela som sa s tym mazat kazdy den. Je to kortikosteroid a je na predpis, takze opatrne.

whatever1
9. dec 2022

Bioderma atoderm mains& ongles.” Vyzivny krem na kazdodennu starostlivost o pokozku ruk a nechtov. Upokojuje pnutie pokozky pri castom umyvani, obzvlast v zimnom obdobi. Posilnuje a spevnuje nechty. Rychlo sa vstrebava a nezanechava mastny film.” Ja som velmi spokojna, okamzita pomoc a ulava a ruky neostanu mastne.

bambulesa
9. dec 2022

@1mina Mne pomaha Flexitol,sice pri extremne vysusenej a popraskanej pokozke stipe (ake iba chvilu po naneseni),ale vyrazne zlepsenie vidim takmer hned.

veronicka1901
9. dec 2022

U nás linola a cicaplast. Prostredná dcéra na s tým neskutočný problém

evinqua
9. dec 2022

Krem s kyselinou mliečnou z lekárne, je aj volnopredajny

marrilyn
9. dec 2022

@1mina modra indulona pomaha aj mne. A havne kremovat milionkrat za den. Pamatam, ze kedysi davno davno mal chvilu Avon taky krem na ruky s bielou vazelinou, ten bol na vysusene ruky uplne uzasny, ked bolo najhorsie, natrela som na noc a dala bavlnene rukavicky a super.

kubkovamama
9. dec 2022

@1mina máme na predpis Oilatum , majú celú radu od mydla, sprchacov, atď. Plus Excipial,aj bez predpisu. Ale u nás je to kombo s ekzémom,kde už iba oleje apod.nefunguju

1mina
autor
9. dec 2022

@kubkovamama prosim vas a excipial ste zohnali ? Ja som ho.medavno pytala v lekarni a povedala mi ze uz davno je vypadok

zuzka95615
9. dec 2022

Používam krém na popraskané päty od Oriflame. Dávam na noc, je mastný. Mne pomohol.

kubkovamama
9. dec 2022

@1mina no mám ešte 2 fľaše, takže neviem momentálnu situáciu v lekárňach, ale určite sa vráti, teraz má veľa liečiv výpadky

dkethe
9. dec 2022

@deadlylucy kozmeticka vazelina je ropny derivat, ano. Ale vycisteny od skodlivych latok.

Ja som mala ten isty problem, dva roky som chodila do prace s prstami v obvazoch. Vazelina mi ich vyliecila.
Teraz pouzivam modru indulonu.

dkethe
9. dec 2022

@1mina excipial ti to zhorsi

alexia607
9. dec 2022

@1mina bepanthen sensiderm, odporučila nám to kožná a fakt to pomohlo, syn tiež mal taku suchu supinatu pokožku a praskala do krvi , je to na voľný predaj

janage
9. dec 2022

Masť s propolisom priamo od vcelara

maminkadeticiek
9. dec 2022

Mne najlepsie urobila cista neparfumovana vazelina.Vsetkonostatne ma stipalo.

marca12
9. dec 2022

@1mina kalciova mast od zentivy je velmi dobra na taketo popraskane ruky a po prelieceni preventivne pouzivat cold krem z lekarne alebo cicaplat krem od la roche posay. A velmi dobra je aj cervena indulona na taketo ruky