Čo vám pomohlo na akné?

dubek
19. mar 2024

Ahojte baby možno mal niekto podobnú skúsenosť a bude mi vedieť pomôcť pri mojej dileme od jakživa som nemala problém z vyrážkami ani v puberte.
Už skoro dva roky trpím akné hlavne na brade začalo to tesne pi 30tke stravujem sa stále rovnako ...investovala som veľa peňazí do všelijakých procedúr u kozmetičky...používam celý rad kozmetiky bioderma a žiadne zlepšenie...mal niekto takýto problém čo vám pomohlo som objednaná prvý krát u kožnej myslíte že mi pomôže?

azzflo
19. mar 2024

@dubek daj si urcite urobit aj hormonalny profil, v dospelosti je to velmi casta pricina akne

oxana386
19. mar 2024

@dubek určite smer kožná, tá odhalí príčinu aj nasadí liečbu... ja som sa s akné trápila vyše troch rokov a zabralo mi niacinamidové sérum balea, odvtedy akné nemám... ale s odstupom času ľutujem že som nešla na kožné, ostali mi škvrny a jazvičky a to nejaká zázračná vodička nespraví 😔 ak by som šla na kožné hneď,bola by som ušetrená spomínaných jaziev aj trápenia ❤️

aj47456
19. mar 2024

Endokrinologicka. Uz nemam ani bodku, klop klop
Inak tiez som mala len okolo sanky

pralinka25
19. mar 2024

@oxana386 na škvrnky skus vit. C serum. mne to na fliaciky dost pomohlo

oxana386
19. mar 2024

@pralinka25 ano, vitamin c mi už napadol, ale celá moja skincare rutina je postavená na niacínamide (cleanser, sérum, krém, peeling) a ten sa nemusí s céčkom znášať. Pre mňa by to znamenalo obmenu väčšiny rutiny, a zatiaľ som sa neodvážila 😁

pralinka25
19. mar 2024

@oxana386 a kolkokrat denne davas niacinamid? ja ho davam vecer alebo poobede ked si umyvam tvar po cviceni. a rano davam cecko. peeeling robis ako casto?

oxana386
19. mar 2024

@pralinka25 cleanser niacinamid+kys.salicylova ráno-večer, sérum 10%-ný niacinamid každý večer, peeling 1x do týždňa, krém 10% niacinamid každé ráno. Neviem si predstaviť to zmeniť, resp by asi stačilo vyradiť sérum-krém-peeling, v čističi nie je niacinamidu toľko 🤔

simca06022011
19. mar 2024

bioderma mne v dospelosti vobec nepomohla, ked bolo najhorsie, pomohla mi kozmeticka v kombinacii s rutinou podla youtube :DDD ordinary produkty, a mne sedi korejska kozmetika (cistic, aj serum na blackhear vyrazky... atd)

monika4487
20. mar 2024

Aj mne sa zacali robit po tridsiatke a to uz boli take, ze do ran niekedy. Vychytena kozna mi dala na to mastičky x-krat a nezaberalo. Nakoniec som bola pri alergologovi, spravil mi testy na intolerancie a SIBO. Velakrat sa tak prejavuje (vyrazky hlavne na brade) problem crevneho mikrobiomomu. Brala som ATB na crevny mikrobiom a mam konecne po rokov pokoj.