Je tu ešte nejaká žena, ktorá sa vôbec nemaľuje?

4. apr 2023

Ahojte. Som 25ročné dievča, už mamina. Momentálne na RD. Vždy som bola taká "panička" ako malá som sa rada parádila, mama mi štrikovala a šila rôzne pekné doplnky.. keď som mala tak 13/14 a moje spolužiačky sa začali maľovať (špirála lesk) tak moja mama mi stále hovorila, že ja to nepotrebujem, že som prirodzene pekná.. samozrejme, že v tej dobe som nemala peniaze na také veci, tak som to len prijala.. potom keď už som sa mohla maľovať a kupovať si malovátka, tak som sa vlastne ani nechcela, lebo ma ľudia poznali tak prirodzene.. a nejak som to neriešila.. po škole som začala pracovať, pracovala som v DSS s hendikepovanými mladými ľuďmi, čiže zasa som sa nemalovala, lebo nebolo prečo.. teraz som doma s dieťaťom. (Bola som namaľovaná presne 2x v živote - na svadbe a stužkovej) Keď ideme na nejakú spoločenskú udalosť, tak jasné, urobím si vlasy, dám dokopy pleť (maska, krém) ale nič iné žiadny makeup, linka, maskara.. starám sa o seba klasicky, trham obočie, dávam si peeling, len sa nemalujem, doma nemám ani jednu takúto "skrášľovaciu " vec.. a mám dilemu, či by som nemala začať aspoň pátrať po niečom, čo budem vedieť, že mu bude sedieť na tvári..ak náhodou.. ja sa cítim sebavedomo a pekne aj bez toho, vôbec mi nevadí, že nezakryjem nedokonalosti, lebo aj tak ma každý pozná takto... 🤷🏽‍♀️

777januska777
4. apr 2023

Ja sa nemalujem tiež, zatiaľ mi to netreba. Ale smejem sa, ze po 35tke sa asi budem maľovať ako pubertiacka kým sa to naučím 😀

babulkomale
4. apr 2023

pracovala som v DSS s hendikepovanými mladými ľuďmi, čiže zasa som sa nemalovala, lebo nebolo prečo..

Tomuto nerozumiem.
A neviem co chces pocut. Ja sa malujem odjakziva, standardne, patri to k rannej rutine, bavi ma to.
Stalo sa aj ze som nestihla rano pri detoch ked sme niekam isli - ziadny problem, nezrutila som sa.
Ale ze by som to rozlisovala podla toho kde a s kym pracujem, to nechapem. Akoze ti hendikepovani ti nestali za to? Do korporatu by si sa namalovala?

hederamonstera
4. apr 2023

Urcite nie si jedina, ja sa tiez nemalujem. Mne vadi aj obycajny BB krem, mam pocit, ze mi plet nedokaze dychat.

maranta_leuconeura
4. apr 2023

Ani ja nie, mám tmavé vlasy, obočie, mihálnice, tak mi to nechýba (ale blondínky sú tiež prirodzene pekné keď sú nenamaľované, len to nie je také výrazné). Nebola som namaľovaná ani na svojej svadbe ;)

dzescebuly
4. apr 2023

Ja 😄 maximálne mám upravené obočie,pleť mám bezchybnú 🤷ale ak ideme na svadbu/oslavu/ples (asi 1-2x ročne) tak sa primalujem

denden77
4. apr 2023

tiez sa nemalujem 🤷‍♀️😁

autor
4. apr 2023

@babulkomale myslela som to tak, že nepracovala som v banke ani na takom výraznom poste, kde očakávajú reprezentáciu "výzoru" proste tým telesne a duševne hendikepovaným to bolo jedno a ja som často bola upachtena, že by som asi nevyzerala po práci dobre ale cela roztecena 😁

galganka
4. apr 2023

Hlásim sa. 🙋‍♀️... vek 33 a doma nič nemám. Namaľovaná "profi" som bola raz, na svadbe. 😄

ankare
4. apr 2023

Ja sa tiež nemalujem.

marianarem
4. apr 2023

Ja sa vobec nemalujem, ani na vlastnej svadbe som nebola namalovana. Takto sa citim najlepsie. Ja som so svojou tvarou spokojna, nechcem ju menit, namalovana si pripadam, ze to nie som ja. Obocie si tiez netrham, hoci mam vyrazne a tmave, ale aj to sa mi praveze paci 🙂 Muza som si nasla takeho, ktory nema rad na zenach make-up, takze vsetko je, ako ma byt.
Navyse ja mam vyrazne a tmave crty tvare a aby nejake malovanie vobec bolo vidiet, musim si toho dat na seba vela. Uz som to raz v jednej diskusii pisala, dve kolegyne sa raz dohodli a kupili mi na narodky malovatka. Tak aby som im urobila radost, namalovala som sa. A dost - linky okolo oci, maskara, tmavohnedy tien nad ocami. Prisla som do roboty a jedna si to vobec nevsimla a druha sa ma spytala, ze kedy sa uz namalujem 🙂

autor
4. apr 2023

Super baby, teším sa 🙏 popravde ma toto celé desilo, lebo vždy všade krásne namaľované kočky ( nemám proti tomu nič, sama rada sledujem tutorialy a videá) ale tak sa cítim zvláštne, lebo naozaj nepoznám dievča ktoré sa nemaluje tak že vôbec ako ja.. tak sa hneď cítim lepšie 🤍

zmrzlinka2021
4. apr 2023

Ja sa nemalujem, lebo to ani nepotrebujem. Pacim sa sama sebe a vnímam sa ako pekná žena. Mám relatívne pekne črty tváre, žiadne defekty... Ale páči sa mi, keď sa žena pekne namaľuje do kina, divadla, oslavu, ale denne? To nie.

galganka
4. apr 2023

Si vezmi, že ráno môžeš o polhoďku dlhšie vylihovať, večer sa opláchneš a padneš do perín a ušetrené peniaze mozeš trebárs prejesť. 😂

hrabovo
4. apr 2023

@maranta_leuconeura inak toto by ma celkom potešila foto zo svadobného dňa. Nenalicenu nevestu som teda ešte nevidela 🙂

lindusss2016
4. apr 2023

Ja mam 36 a nemalujem sa vobec. Nemam doma nic, len spiralu (tu pouzijem mozno raz-dvakrst rocne pri prilezitosti a to si ludia hned vsimnu) 🤷 Na tvar pouzivam len cisto prirodne esencialne vody a za studena lisovane kvalitne oleje - momentalne z sipkovej ruze. Masku si tiez obcas doma namiesam vlastnu, tolko moje skraslovacie kury. Ludia ma poznaju prirodzenu, myslim, ze by sa mi vobec nehodilo sa malovat.

bessie12
4. apr 2023

ani ja sa nemalujem. Malovala som sa kedysi, ale to som si davala len spiralu. A teraz len na urcite udalosti a aj to maximalne si dam spiralu, ocny tien a ruz alebo lesk. Na malovanie musim mat chut a naladu. Vzdy tvrdim, ze ak sa niekomu nepacim, tak nech na mna nepozera 😂

zuzanka.zuzu
4. apr 2023

ja... akurát, že ja som ešte aj škaredá ale je mi to jedno, ani tak sa nenamaľujem 😀 malovátka vedia podčiarknuť krásu, nevedia ju dokresliť, takže mne nepomôžu - žiaľ, toto by si mali uvedomiť aj niektoré "premaľované" ale tak každého vec ako sa prezentuje 😉 ja ich mám za kraslice, ony mňa zase môžu mať za sedlaňu, je mi to jedno, kamošky na základe výzoru neselektujem a chlapa už mám 😀

lusu
4. apr 2023

Mám 43 a doma nemám nič na maľovanie. Som spokojná. 🙂

beata_k
4. apr 2023

Momentalne ani ja. Som na RD a vsetko expirovalo alebo obschlo 😃

maryetta
4. apr 2023

Ja už asi do klubu nepatrim. Dam si špiralu a ruz. Inac nic.
Takze som teraz tak na urovni tych 13-14.

caramellka
4. apr 2023

Švagriná má po 40tke, nikdy sa nemalovala, vyzerá veľmi dobre, tak na 30 a aj sa takto dobre cíti.

daniela2202
4. apr 2023

Keď si pekná, nie je čo riešiť 😊👍👍👍👍👍👍👍

tykat
4. apr 2023

Vobec sa nemalujem, uz 30 rokov, nevidim v tom zmysel. Svoje "malovacie" obdobie som mala na strednej, potom ma to uplne preslo.

maranta_leuconeura
4. apr 2023

@hrabovo ved normalne som vyzerala ako kazdy den, len som bola pekne oblecena, ozdoby vo vlasoch atd. Fotku sem davat nebudem z dovodu zachovania anonymity ;)

majamat
4. apr 2023

nie su vsade namalovane kocky, len si tie namalovane moc vsimas. mam kopec kolegyn co sa nemaluju.

minule som bola v autobuse a sledovala som maldez okolo. a teda urcite tam bolo dost dievcat, ktore sa nemaluju.

aj v mojom okoli je takych dievcat a zien dost.

nenne27
4. apr 2023

Urcite si krasna zena, zostan prirodzena, je to teraz zriedkave...

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
amelie2017
4. apr 2023

Ja sa prifarbim len v zimnom obdobi. Aj to minimalne. Bb krem, puder, nech sa nelesknem a spiralu. Sem tam tiene. To ak niekam idem s muzom, akcia z prace. V lete, ked je teplo, co je u nas tak cca 7 mesiacov v roku na sebe neznesiem nic. Aj pri opalovacom kreme trpim. Cim som starsia, tym sa sama sebe pacim viac nenalicena.

martinka13
4. apr 2023

Ja sa nemalujem. Obočie mam vytetovane. Výnimočne špirálu. Inak nič.

koniarova
4. apr 2023

Neviem si predstaviť, ísť do práce nenamaľovaná. Raz som si zabudla v práci šminky a radšej som si zobrala dovolenku.😁 Maľujem sa od 16tich rokov . Nemyslím,že to potrebujem, lebo vyzerám dobre 😁 /môj skromný názor/ ale je to pre mňa rutina. Cítim sa sexi, uoravenejšie a sebavedomejšie. Ale je kopec žien a dievčat,čo sa nemaľujú a sú rovnako krásne ako tie namaľované.