Nekonečný problém s make upom

domiiiiiiiiii
25. mar 2023

Ahojte zienky. Prosim o pomoc, radu. Mam uz niekolko rokov problem najst len spravny makeup pre mna. Skusila som uz toho nesmierne vela. Ked pridem do DM-ky vacsinu makeupov som vyskusala okrem tych najnovsich. Bud bol makeup, ktory mi totalne zatazovat plet, robil supinky a zvyraznoval pory alebo to bol prilis tmavy makeup. Skusila som naozaj mnozstvo znaciek aj drahsich aj lacnejsich objednat aj z notina a vacsinou to skoncilo ako vyhodene peniaze. O plet sa staram pouzivam kremy, hydratujem, cistim, pouzivam bazu pod makeup, ale absolutne nic nepomaha. Jediny makeup, ktory bol ako tak dobry bol Tue Match najbledsi oddtien ale tiez nestacilo dat pod makeup bazu, ale musela som dat vela vela kremu aby moja plet zas nevyzerala tak extremne sucho a pritom na samotnom makeupe je napisane , ze je hydratacny. Tym padom ze mal velmi mastny podklad vydrzal mi tak 3 hodiny na tvari. Mam extremne suchu plet a chcela by som dosiahnut rozjasneny trosku lesky vzlad. Makeup pouzivat chcem, pretoze mam cervensiu tvar s obcasnymi flakmi. Nejde mi o extremne krytie , skor o zjednotenie pleti. Mam 24 rokov.
Velmi krasne dakujem.

majamat
31. mar 2023

@domiiiiiiiiii a neviem, pises, ze mas dobru starostlivoast, ale mas suchu plet. no mas viditelne pory, do ktorych ti vchadza makeup. sucha plet nema pory, resp take minimalne, ze do nich nevojde makeup.

podla mna nemas suchu plet, ale dehydrovanu zmiesanu plet. a kedze je dehydrovana, nei je uplne ok. no neviem co by ti pomohlo.

a pudrujes makeup?

domiiiiiiiiii
autor
31. mar 2023

@srferreira ano ale nepomaha, urobi to iste akoby tam ani nebol. Tak davam krem niveu soft ten mi robi na plet najlepsie. Davam ju aj pod makeup je to lepsie ako nic alebo primer.

domiiiiiiiiii
autor
31. mar 2023

@majamat Aha tak to je mozne. Vyzera ze sa vyznate do pleti je mozne ze je zmiesana. Mna zmiatli tie supinky. Tak potom je zmiesana . A nepudrujem, to by dopadlo este horsie aj to som skusala. Prosim Vas napisali by ste mi sukromnu spravu?

majamat
31. mar 2023

@domiiiiiiiiii no ono je to potom problem. ide o to, ze makeup by sa mal vzdy pudrovat. pouziva sa fixacny puder a ma za ulohu makeup fixovat,a by sa neposuval. nehovorim, niekedy sa neda nic urobit, casom sa posuva. hlavne pri pleti, ktora sa masti.

co sa tyka supiniek, su makeupy,ktore vyslovene supinky robia, ale ak to robi vacsina makeupov, tak je chyba v pleti, nie v makeupe.

saint123
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
majamat
7. aug 2023

@saint123 si prikladom toho, ze kto hlada najde. zial patris do skupiny zien, ktore sa s tym viac potrapia. niekto to ma jednoduchsie a niekto zlozitejsie. a teda je tu dalsia nevyhoda - financna. nestoji to malo, ked treba hladat. skoda, ze sa viac nedaju zohnat vzorky, resp aj kupit za nejake drobne.

kvetinka75
7. aug 2023

ja mám z Mary Kay a to je jediný, ktorý môžem používať. Žiadne šupiny, žiadne vysušovanie a ani fľaky.