Pripadám si škaredá

8. dec 2023

Cim som starsia, tym viac si pripadam skareda, nesympaticka, nepacim sa sama sebe. Postavu mam fajn, ta ujde, ale tvar je cela zla 😓 na niektorych fotkach vyzeram celkom fajn, ale dnes, ked som si myslela, ze som celkom kocka, tak som sa zhrozila ako som vyzerala 🫣 ja neviem, da sa samu seba nejako oblubit? A ako?

marfka3
8. dec 2023

Ahoj.Presne to mam aj ja...namalujem sa ,zda sa mi ,ze som celkom pekna a ked sa vidím na fotke tak hroza ...

pralinka25
8. dec 2023

fotky mozu klamat nie kazdy je fotogenicky. navyse v dnesnej dobe filtrov a kadejakych uprav sa clovek porovnava s neexistujucimi ludmi.

aeruginosa
8. dec 2023

Ale ved na fotke zavisi od vela veci - v akom uhle si fotena, za akeho osvetlenia, atd… Keby urobis dalsich 10 lepsie vyhotovenych, tak si povies, ze aka si kocka…

skusihu
8. dec 2023

Ja sa tiež nerada fotím, na všetkých fotkách som čudná, sebe nepodobná a potom som chcela pre deti pamiatku a objednala som profi fotenie... Nechápem ako to tá fotografka dokázala ale už aj na fotkách bez retuše som vyzerala "ako človek". Vyskúšaj...

ivangeline
8. dec 2023

Ano....tak ze si budujes sebavedomie. Naj je ked mas rodinu,kt aj chvali a nielen kritizuje a muza,kt ta miluje.

deti95060810
8. dec 2023

mala som kolegyňu ktorá bola na každej foto super... ona sa vedela nejak ksichtiť, ani v skutočnosti nebola tak kočka ako na foto...
a potom tie modelky keď fotia tak vyfotia x záberov kým vyberú tú naj foto... to sa nemôžeš porovnať s nimi...

thereisabear
8. dec 2023

Pozri v Google niečo ako "celebrities without makeup" a hneď sa budeš cítiť lepšie 🙂

madeincssr
8. dec 2023

Všetci jednoducho nemôžeme byť modelky a modeli, a to je dobre. Krása človeka aj tak vychádza z jeho vnútra (intelekt, dobro, vzdelanosť, múdrosť, ohľaduplnosť, tolerantnosť, vľúdnosť, ... kúzlo osobnosti). Každý človek sa niekomu páči a inému nemusí. S tým nič nenarobíme. Nebuď na seba kritická viac, ako je "zdravé" 🌻

marca12
8. dec 2023

Ja sa sama sebe pacim v zrkadle,ale na fotkach nie. Nie som fotogenicka. Iba na niektorych fotkach sa sama sebe pacim. Neriesim to. Dolezite je,ze nazivo vyzeram dobre.

mysulkamysulka
8. dec 2023

Ahoj, ja to mam tiez, proste sa na fotky nepozeram ;) Ide mi 40-tka, ludia mi vravia, ze som pekna, obcas nejaki, ze velmi pekna, tak tie katastrofalne fotky neriesim. Skor sa menej fotim 🙂 Nesledujem na Instagrame a spol. ziadne krasne zeny, aj tak je to vsetko o photoshope, filtroch, svetle a hodinach prace pre 1 dokonalu fotku, z toho dovodu aj nesledujem beznu TV s kopou reklam s krasnymi zenami, taktiez necitam casopisy pre zeny. Dvakrat do roka si zajdem na nejaky ten skraslovaci zakrok, ako botox a kyselina do hlbokych vrasok (priznam sa 🙂 ) a trochu modelaciu brady, ktora zakryje podhrdlo a som spokojna ;) Hlavne prirodzene, nikto nevidi, ze si pomaham a zvysok je o sporte, zdravej strave, vediet sa pekne obliect, dlhe vlasy zene tiez svedcia, charizma, skveli priatelia a milujuci priatel. A clovek sa hned citi krasny. Hlavne nekukaj na tie fotky!!!! 😁😁

1mina
8. dec 2023

No mam to podobne, ked sa namalujem sinpripadam celkom ok, ale.ked sa vidim kdesi na fotke tak ma prejde nalada uplne 🤦 teraz potrebujem estebaj zhodit par kil, aj ked napr chodim cvicit tam mi povedia kamosky ze ved mam uplne ok postavu ale teda ja ked sa vidim kdesi na fotke tak mam chut nevychadzat z domu fakt 😂takze sa foteniu vyhybam co sa da

hefo
8. dec 2023

Bez ukážkovej fotky to ťažko posúdiť, ale... muži na ulici si ťa zvyknú obzerať?

autor
8. dec 2023

Ja viem o tom, ze fotka a zrkadlo je uplne odlisna vec. Najradsej by som sa videla tak ako ma vidia ostatni, ale to nejde 🤷‍♀️

autor
8. dec 2023

@hefo ano, zvyknu, ale skor mam pocit, ze kvoli tomu, ze som skareda

autor
8. dec 2023

@mysulkamysulka ked mne pride, ze aj ked su tie herecky odlicene, tak stale su prirodzene krasne

autor
8. dec 2023

@madeincssr to je pravda. A ja momentalne nie som uplne stastna, takze tak aj vyzeram, na svoj vek strhane 😞

autor
8. dec 2023

@ivangeline manzelovi sa vraj pacim taka, aka som, ale vies, proste sa chcem pacit aj sama sebe a nie pocuvat iba utesujuce slova

hefo
8. dec 2023

"zvyknu, ale skor mam pocit, ze kvoli tomu, ze som skareda"

A to sa vždy nejako znechutene odvrátia alebo čo?

mysulkamysulka
8. dec 2023

Vies, herecky neziju uplne bezny zivot, ich praca je starat sa o seba, robia procedury, o kt. mnohi ani nevedia, botox, kyseliny, lasere, tazke chemicke peelingy, cvicia a ucia sa text, hraju a chodia do spolocnosti ;) Nenarobia sa 🙂 Nemozes sa s nimi porovnavat, tak realna zena nevyzera, ani nestarne. Ja osobne, ako som spominala, si aj decentne pomaham. Ale aj preto nieco robim. Mala som ale posledne 4 roky 2 tazsie choroby a musim povedat, ze ked som mala dlhodbo enormne bolesti, skutocne som sama pre seba oskaredela. Zvraskavela som, ovisla mi tvar, vypadali vlasy. Potom som sa dostala do psychickej pohody a zase som bola spokojna aj vyzorovo. A sice som kvoli frajerovi pribrala 🙂 ale aj ked ma videli muzski znami, vraveli, ako som opeknela, ze vyzeram sviezo a araktivne. Citam, ze nemas dobre psychicke obdobie. 100% sa to podiela na tom, ako sa vnimas a mozno aj vypadas. Skus robit pre seba to najlepsie, cvic, chod na masaz a do sauny, chod do prirody, obklop sa ludmi, ktori su plni elanu (vacsinou mladi ludia, ale musim povedat, ked napr. chodime na hory, radi so mnou travia cas a som za to rada 🙂 ). Vytvor si nasilu dobre prostredie, premoz sa. No a ak sa Tvoj mentalny stav zlepsi a budes vidiet nejake chybicky, tak si pomoz, a co 🙂 Zeny si farbia vlasy, nosia make-up, mozu si pomoct aj inak. Ale s mierou a hlavne vediet, ze to nerobis preto, lebo si v zivote nestastna. 😉

autor
8. dec 2023

@hefo skor to spravim ja, som hanbliva ako pred zenami, tak ak pred muzmi, cize co sa deje uz nevnimam, proste sklonim zrak a v duchu si myslim, ze nech uz na mna nepozeraju, lebo sa prepadnem od hanby 😒

autor
8. dec 2023

@mysulkamysulka dakujem ti krasne 💙 musim sa fakt nastartovat, lebo vidim na sebe, ze aj mne pribudli vrasky uz. Kedze sa hocikedy pristihnem, ze mam vyraz ako smutny psik, tak potom sa mi aj tvoria vrasky automaticky. No musim sa posnazit nejako sa dat dokopy.

madeincssr
8. dec 2023

No nejako sa to snaž prekonať, vytesniť niečím pozitívnym. Nesústreďuj sa na to, ako vyzeráš, ale ako sa voči ostatným správaš. Úsmer robí zázraky, buď milá, vľúdna, empatická (ale voči hajzlíkom asertívna)... Na toto mysli. Ty si vsugeruješ, že všetci sa pozerajú kriticky na Tvoju tvár a ono to tak vôbec nemusí byť.

shelby88
8. dec 2023

Tiež si tak pripadám aj od mala mi to dávali pocítiť ľudia. Nemám peknú pleť (nedá sa s tým nič robiť) mám kruhy pod očami, mala som na tvári vrodenú vadu pred dvomi týždňami som bola na operácii. Je to o dosť lepšie, ale nikdy to nebude ono. Robím tak aby na mne nebolo nič vidieť.. Chlapi sú jednoducho povrchní Snažím sa pekne upraviť, obliecť.. Nahodím sa cítim pohľady mužov. Buď rada, že si zdravá. Nákup si pekné oblečenie, daj si jemné líčenie, usmievaj sa a uvidíš bude to rozdiel

autor
8. dec 2023

@shelby88 ja uz mam manzela, takze o chlapov mi nejde, chcem sa pacit sebe 🙂 ale dakujem za rady, skusim to brat pozitivnejsie 😇

autor
8. dec 2023

@madeincssr dakujem 😇

momoftwo
8. dec 2023

Fotky mozu byt zavadzajuce, svetlo robi extremne vela. Ked mam dobre svetlo, na fotkach sa sama sebe pacim ale ak je svetlo zle vyzeram ako jezibaba a to sa v zrkadle sama sebe pacim, takze pozeraj sa hlavne nato co vidis v zrkadle😊 a ano, pribudajucim vekom sa zena musi onseba aj viac starat to je logicke, zial..😄

marianarem
8. dec 2023

Tak skus sa pozriet na to, co vsetko tvoja tvar dokaze a mozno ju budes mat radsej. Isto sa dokaze usmiat a potesit niekoho usmevom. Pomaha ti vo vsetkych vztahoch, ktore mas - vyjadrujes nou svoje emocie, cize komunikujes, a aj nou reagujes na druhych, vdaka nej ste v spojeni. A svojou pritomnostou dokaze potesit kazdeho tvojho blizkeho.

laurikalalinka
9. dec 2023

@marfka3 ja sa nefotím a každé ráno sa zľaknem,kto na mňa čumí v zrkadle 😅😅,neriešim som ako tak zdravá a keď sa druhým nepačim,nech nekonajú,hlavné je,že ma moje dieťa stále ľubi.

shelby88
9. dec 2023

Hlavne aby si sa páčila svojmu chlapovi 😇

cindy22
9. dec 2023

Ja sa napríklad sama sebe páčim, bohužiaľ nie som veľmi fotogenicka a na každej fotke vyzerám hrozne.