Skúsenosť s ryšavými vlasmi

sima338
24. feb 2024

Ahojte kočky,

mali ste niektorá ryšavé vlasy? Nemyslím svoju farbu, ale farbené. Totiž, ja som bruneta, zatiaľ bez šedín, hnedé vlasy sa mi páčia, ale v živote som nič neskúsila, tak by ma lákala ryšavá. Samozrejme pekná, vkusná, skôr jemná, nič úplne do očí bijúce, že oranžové vlasy. Kaderníka, ktorý má super robotu, nato mám.

Len tým, že som fakt nemala farbené vlasy nikdy predtým, trošku váham...

Ďakujem za zdieľanie skúseností.

lindous
24. feb 2024

Roky rokúce, všetky možné odtiene červenej, medenej, ryšavej… vlasy farebním zničené nemám, ak ide o to… ale ak si si nie istá odtieňom, či určite chces, tak je asi fajn vedieť, že sa jej vcelku ťažko zbavuje 😄

sima338
autor
24. feb 2024

@lindous čiže, keď ma to po 2 mesiacoch prejde, resp. nebudem sa v tom cítiť, cesta k hnedej bude ťažká?

la_dolce_vita
24. feb 2024

Ano, tazko sa jej zbavuje a myslim, ze sa aj rychlo vymyva a vyzera to potom nepekne. Mala som tiez davnejsie rysave obdobie 🙂

kiki68
24. feb 2024

@sima338 Ja nosim roky, hlavne kvoli muzovi, on to zboznuje. A tiez kadernik je nou nadseny na mne ( biela ako stena, pehy, zelenomodre oci), takze na mne to vyzera ako vlastna farba.

sima338
autor
24. feb 2024

@la_dolce_vita aj toho sa bojím, moje vlasy rasú dosť rýchlo.

sima338
autor
24. feb 2024

@la_dolce_vita Koľko ti trvalo sa jej potom zbaviť?

sima338
autor
24. feb 2024

@kiki68 Aj mne sa páči, som tiež svetlá, oči zeleno-hnedé, páči sa mi extrémne...

beloved
24. feb 2024

@sima338 Skus si dat rysavy farebny sampon, ten sa postupne vymyva, ked nebudes spokojna, o chvilu mas vlastnu farbu spat 🙂

sima338
autor
24. feb 2024

@beloved to mi chytí na hnedej farbe? 😀

lindous
24. feb 2024

Nooo mne sa teda nevymyl ani šampón tak ľahko 😅 a pri zbavovaní sa ryšavej bol problém, že aj keď som ju prefarbila na svoju hnedú, vždy sa to vymývalo do oranžových odtieňov, nevyzeralo to pekne, stále som musela dofarbovat… muselo to odrásť proste

la_dolce_vita
24. feb 2024

@sima338 uz si ani nepamatam, bolo to davno, ale kamoska sa roky farbi na rysavo a velmi rychlo to ma suche a dost znicene, ale to zasa nemusi byt u kazdeho. To, ze sa tej farby tazko zbavuje, mi potvrdila i kadernicka.

beloved
24. feb 2024

@sima338 Chyti si myslim, ja som si dala cierny sampon a chytil mi ako farba, velmi dlho sa mi vymyval 🙂

kat_
24. feb 2024

pozri, su to len vlasy... ked sa ti nebude pacit, vratis sa k hnedej 🙂 ja nosim rysavu uz roky, milujem tu farbu a mne sa paci aj to vymyvanie, lebo zakazdym vyzera inak 🙂 je pekna aj intenzivna hned po zafarbeni, aj vymyta, svetla 🙂

lindous
24. feb 2024

Ale teda autorka, ako hovorí @kat_ sú to len vlasy, ja by som do toho išla znova, aj keby mi toto všetko niekto dopredu povedal (ale v 16 som sa nepýtala lebo som proste chcela 😂), takže to nehovorím ako odradzovanie, len je fajn s tým rátať 🙂

cimage
24. feb 2024

Ja mavam tiez obdobia, ze mam chut na rysavu, ale nezvyknem mat megarysave, len hnede a nadychom rysavej. Ak sa ti nebude pacit, tak si das hnedu najblizsiu tvojej povodnej. Ak by si chcela silnorysave, tak by to bol narocnejsi proces farbenia. Mozno by bolo treba vytiahnut farbu a potom dat rysavu, ale do toho by som nesla.

renata1405
24. feb 2024

Ja mam rysavu a neodporucam ako pisu vyssie ked sa vymyva vyzera to hrozne.

nops
24. feb 2024

@sima338 nechceš skúsiť hennu?Už sú úplne iné a kvalitnejšie ako kedysi.Moja mama ju používala roky kým nezačala šedivieť a vlasy boli ozaj krásne a zdravé

guiseppinka
24. feb 2024

Ja striedam rysavu a hnedu... ale sama si farbim vlasy. Uplne uzasna bola znacka prodigy. Mne sa paci, aj ked sa to vymyva, ma to vzdy zaujimavu farbu... ked sa mi to nepaci, tak si to prehodim hnedou a zase som hnedovlaska...

kathhii
25. feb 2024

@sima338 ide o to, aby sa ti to hodilo. Ja som mala v puberte hnedočervené vlasy. Na slniečku krásny červený odlesk. Teraz v 35 rokoch mi ten pigment zmizol takže dofarbujem. Dokonca keď som v minulosti išla do výraznejšej ryšavej tak si všetci mysleli že som originál ryšavá. Ale to preto lebo som výrazný teplý typ, tam patrí aj veľa prirodzene ryšavych žien.
Je pravda že červeneho podtonu sa veľmi zle zbavuje.

kathhii
25. feb 2024

takej prirodzenej farby vlasy som mala ako Andie MacDowell kým sa neprestala farbiť 😀

patrisaa
26. feb 2024

Skús sa kaderníka opýtať na semipermanentnú farbu, odtieň ti prispôsobí tvojej prirodzenej farbe vlasov s nádychom ryšavej. Nebudeš tam mať taký skok, farba sa ti bude postupne vymývať a poprípade ak budeš chcieť dalšíkrát skúsiť výraznejší odtieň tak nebude problém.