icon

Vypli elektriku: Pokazia sa potraviny v chladničke?

Dnes o 09:46

Je vonku 31 stupňov, na dedine niečo robia a nejde elektrika od rána prišlo to aj do mailu, treba všetko vyhodiť z chladničky aj z mrazničky? Bude to pokazené? Kolko hodin to može byt bez chladu? Ake potraviny by ste vyhodili? Som naštvatá, človek spravi nákup za 100€ drahé potraviny bez laktozove a teraz zisti že sa to pokazilo?😞😞

anonym_b057b0
Dnes o 09:48

@anonym_autor nič som z mrazničky nevyhodili,poobede zapli prúd a všetko bolo ok. Len netreba cez deň 200x otvarať chladničku

avatar
patka06
Dnes o 09:49

@anonym_autor Stačí neotvárať chladničku a mrazničku. nič sa do večera nepokazí

avatar
abbey1
Dnes o 09:50

Ako dlho vám nepôjde elektrina? Nerob paniku vopred. By si videla, koľko hodín sú tie potraviny mimo chladničku v obchode.
Keď vypne elektrina, chladnička si istú dobu drží akú takú teplotu.
Ak by výpadok trval dlhšie, skyz zavolať nejakej kamarátke či rodine mimo vašej dedinu a ulož si aspoň časť vecí k nim.
Bohužiaľ, niekedy poruchu neodstrániš behom pár minút.

avatar
patrike
Dnes o 09:51

Zatvorena moderna chladnicka / mraznicka vydrzi v pohode 8 hodin odstavky, nerob paniku a cirkus, hlavne tam nelez.

anonym_3991e6
Dnes o 09:53

@anonym_autor AI pise ze:

Typ chladničky: Vstavané a kombinované modely udržia jedlo studené približne 12–24 hodín, zatiaľ čo pultové mrazničky môžu udržať nízku teplotu aj 24 hodín a viac
Množstvo jedla a naplnenie: Plná chladnička si udrží chlad dlhšie než takmer prázdna, pretože studený vzduch cirkuluje stabilnejšie

teda ak ju mas plnu, malo by to isto par hodin vydrzat, minimalne otvarat

avatar
loldi2
Dnes o 09:55

Hlavne to neotvárajte, vydrží to tak dlhšie.

anonym_80bb6c
Dnes o 10:09

Treba rátať s tým, že v dôsledku extrémneho počasia a horúčav bude výpadkov elektriny pribúdať. Včera vo Francúzsku prestal fungovať transformátor prehriaty vysokými teplotami a od večera je bez elektriny približne 68‑tisíc domácností.

avatar
viestta
Dnes o 10:26

Namrazena mraznicka udrzi teplotu 24 hodin bez problemov, chladnicka niekolko hodin. Hlavne ich neotvaraj

avatar
vikusjk
Dnes o 10:55

@anonym_autor 31 stupňov máš vonku, nie doma. Chladnička aj mrazák to v pohode dajú, bežne chladnička cca 8 hod a mrazák viac, akurát do nich "nechoď" príliš často. Logicky tam vpustíš teplo, ktoré následne ona nezachladí, keďže je vypnutá... Mám chladničku nastavenú na 4 stupne a keď ju chvíľu držím otvorenú, lebo vyberám napr. dva hrnce, tak mi hneď teplomer v nej ukáže 5 - 5,5 stupňa. Čiže asi tak pre predstavu, ako rýchlo sa tá teplota v nej zmení

anonym_08024c
Dnes o 11:01

He?však si to drží chlad.ci čo budete bez elektriny dva dni?

anonym_ac28db
Dnes o 11:12

no, ak das zmrazene a nezmrazene potraviny dokopy, kludne do kartona na balkon a zakryjes starou hrubou dekou, aby neunikal chlad, zamrznute veci vydrzia zamrznute 1-2 dni a ostatne sa schladia od zamrznutych. Dolezita je izolacia. Ak mas miesto v mrazaku, nahadz k zamrznutym veciam veci z chladnicky.

anonym_ac28db
Dnes o 11:15

Samozrejme do tiena, na priamom slnku nevydrzi chladne noc.

avatar
veselo_neveselo
Dnes o 11:32

@anonym_autor nic vyhadzovat netreba, potraviny normalne tych par hodin vydrzia v chladnicke a v mrazaku bez elektriny.
Neotvaraj ich a bude dobre.

avatar
euka210
Dnes o 12:12

@anonym_autor otvaraj minimalne a tusim 12h to v pohode vydrzi, takze sa nestresuj

autor
Dnes o 13:04
@euka210

@anonym_autor otvaraj minimalne a tusim 12h to v pohode vydrzi, takze sa nestresuj

@euka210 Ďakujem krasne😊

autor
Dnes o 13:16
@anonym_80bb6c

Treba rátať s tým, že v dôsledku extrémneho počasia a horúčav bude výpadkov elektriny pribúdať. Včera vo Francúzsku prestal fungovať transformátor prehriaty vysokými teplotami a od večera je bez elektriny približne 68‑tisíc domácností.

@anonym_80bb6c No a voda studena nejde od 22-6 a od 12-16. A dotoho nešla ani elektrika. Kde to žijem……..🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️chore

autor
Dnes o 13:19
@anonym_autor

@anonym_80bb6c No a voda studena nejde od 22-6 a od 12-16. A dotoho nešla ani elektrika. Kde to žijem……..🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️chore

@anonym_autor A cele leto samozrejme ked je teplota nad 30 stupnov vonku

avatar
simca06022011
Dnes o 13:23

@anonym_autor vobec neotvaraj a vydzi to v pohode, u nas toto pravidelne robia ale zvyknu priebezne zapnut sem tam :D pripadne skor skoncia, malokedy je celodenny vypadok

anonym_3cec07
Dnes o 13:23
@anonym_ac28db

no, ak das zmrazene a nezmrazene potraviny dokopy, kludne do kartona na balkon a zakryjes starou hrubou dekou, aby neunikal chlad, zamrznute veci vydrzia zamrznute 1-2 dni a ostatne sa schladia od zamrznutych. Dolezita je izolacia. Ak mas miesto v mrazaku, nahadz k zamrznutym veciam veci z chladnicky.

@anonym_ac28db na balkón? teraz? myslím, že vo vnútri vypnutej chladničky je vždy o dosť chladnejšie ako na balkóne v tieni 🤦🏻‍♀️
@anonym_autor bola by si radšej, keby prebiehala odstávka radšej v zime? veď v uvedenom čase sú väčšinou ľudia v práci a v noci spia.

avatar
patrike
Dnes o 15:42
@anonym_ac28db

no, ak das zmrazene a nezmrazene potraviny dokopy, kludne do kartona na balkon a zakryjes starou hrubou dekou, aby neunikal chlad, zamrznute veci vydrzia zamrznute 1-2 dni a ostatne sa schladia od zamrznutych. Dolezita je izolacia. Ak mas miesto v mrazaku, nahadz k zamrznutym veciam veci z chladnicky.

@anonym_ac28db Vies co, radsej na slnko viac nechod, skodi to.

anonym_ac28db
Dnes o 16:19
@patrike

@anonym_ac28db Vies co, radsej na slnko viac nechod, skodi to.

@patrike Invektivy si nechaj na doma. To povedz svojej zene, ak nejaku mas, ze preco si ta zobrala. Hovorim iba pointu. Zamrznute veci spolu s chladnymi do tiena, prikryt, vydrzia studene dlho. Dlhsie ako v chladnicke, kde su veci poukladane od seba a ktora ma tepelne mosty a do 3 hodin je tam teplo, ze sa vsetko pokazi.

avatar
viestta
Dnes o 18:22
@anonym_ac28db

@patrike Invektivy si nechaj na doma. To povedz svojej zene, ak nejaku mas, ze preco si ta zobrala. Hovorim iba pointu. Zamrznute veci spolu s chladnymi do tiena, prikryt, vydrzia studene dlho. Dlhsie ako v chladnicke, kde su veci poukladane od seba a ktora ma tepelne mosty a do 3 hodin je tam teplo, ze sa vsetko pokazi.

@anonym_ac28db vsimla si si, ze teraz je na balkonoch +30, ked je otoceny na slnecnu stranu tak kludne aj +45? Naozaj to nie je dobra rada. Mraznicka je dobre zaizolovana, teplotu podrzi. Urcite lepsie zaizolovana ako ked prihodis perinu. No a ked sa nieco v chladnicke pokazi, tak sa to vyhodi. Stava sa. Kym nejde o zivot, nejde o nic

autor
Dnes o 20:20
@anonym_3cec07

@anonym_ac28db na balkón? teraz? myslím, že vo vnútri vypnutej chladničky je vždy o dosť chladnejšie ako na balkóne v tieni 🤦🏻‍♀️
@anonym_autor bola by si radšej, keby prebiehala odstávka radšej v zime? veď v uvedenom čase sú väčšinou ľudia v práci a v noci spia.

@anonym_3cec07 No lenže v tejto lokalite niesu ludia v praci. Všetci su doma lebo su na dôchodku.

avatar
simca06022011
Dnes o 20:47
@anonym_autor

@anonym_3cec07 No lenže v tejto lokalite niesu ludia v praci. Všetci su doma lebo su na dôchodku.

@anonym_autor keby vam vypli elektriku v zime, alebo nieco ine.. tak je vacsi problem. Tak hadam to jeden den bez toho prezijete. V zime ak vypnu celu oblast konci to tak, ze kopa domacnosti nekuri, nesvieti, voda nejde... v lete sa to naozaj da prezit a chladnicky v klude aj cely den vydrzia. U nas kvoli kalamitam a skratom kadejakym bezne v zime nie je elektirna a to by si veru nechcela :D

anonym_3cec07
Dnes o 20:53

@anonym_autor voda bude odstavená 4 hodiny. Aj to iba studená. Robíš z toho neskutočnú drámu 🤦🏻‍♀️