Vypli elektriku: Pokazia sa potraviny v chladničke?
Je vonku 31 stupňov, na dedine niečo robia a nejde elektrika od rána prišlo to aj do mailu, treba všetko vyhodiť z chladničky aj z mrazničky? Bude to pokazené? Kolko hodin to može byt bez chladu? Ake potraviny by ste vyhodili? Som naštvatá, človek spravi nákup za 100€ drahé potraviny bez laktozove a teraz zisti že sa to pokazilo?😞😞
Ako dlho vám nepôjde elektrina? Nerob paniku vopred. By si videla, koľko hodín sú tie potraviny mimo chladničku v obchode.
Keď vypne elektrina, chladnička si istú dobu drží akú takú teplotu.
Ak by výpadok trval dlhšie, skyz zavolať nejakej kamarátke či rodine mimo vašej dedinu a ulož si aspoň časť vecí k nim.
Bohužiaľ, niekedy poruchu neodstrániš behom pár minút.
Zatvorena moderna chladnicka / mraznicka vydrzi v pohode 8 hodin odstavky, nerob paniku a cirkus, hlavne tam nelez.
@anonym_autor AI pise ze:
Typ chladničky: Vstavané a kombinované modely udržia jedlo studené približne 12–24 hodín, zatiaľ čo pultové mrazničky môžu udržať nízku teplotu aj 24 hodín a viac
Množstvo jedla a naplnenie: Plná chladnička si udrží chlad dlhšie než takmer prázdna, pretože studený vzduch cirkuluje stabilnejšie
teda ak ju mas plnu, malo by to isto par hodin vydrzat, minimalne otvarat
Treba rátať s tým, že v dôsledku extrémneho počasia a horúčav bude výpadkov elektriny pribúdať. Včera vo Francúzsku prestal fungovať transformátor prehriaty vysokými teplotami a od večera je bez elektriny približne 68‑tisíc domácností.
Namrazena mraznicka udrzi teplotu 24 hodin bez problemov, chladnicka niekolko hodin. Hlavne ich neotvaraj
@anonym_autor 31 stupňov máš vonku, nie doma. Chladnička aj mrazák to v pohode dajú, bežne chladnička cca 8 hod a mrazák viac, akurát do nich "nechoď" príliš často. Logicky tam vpustíš teplo, ktoré následne ona nezachladí, keďže je vypnutá... Mám chladničku nastavenú na 4 stupne a keď ju chvíľu držím otvorenú, lebo vyberám napr. dva hrnce, tak mi hneď teplomer v nej ukáže 5 - 5,5 stupňa. Čiže asi tak pre predstavu, ako rýchlo sa tá teplota v nej zmení
He?však si to drží chlad.ci čo budete bez elektriny dva dni?
no, ak das zmrazene a nezmrazene potraviny dokopy, kludne do kartona na balkon a zakryjes starou hrubou dekou, aby neunikal chlad, zamrznute veci vydrzia zamrznute 1-2 dni a ostatne sa schladia od zamrznutych. Dolezita je izolacia. Ak mas miesto v mrazaku, nahadz k zamrznutym veciam veci z chladnicky.
Samozrejme do tiena, na priamom slnku nevydrzi chladne noc.
@anonym_autor nic vyhadzovat netreba, potraviny normalne tych par hodin vydrzia v chladnicke a v mrazaku bez elektriny.
Neotvaraj ich a bude dobre.
@anonym_autor otvaraj minimalne a tusim 12h to v pohode vydrzi, takze sa nestresuj
@anonym_autor otvaraj minimalne a tusim 12h to v pohode vydrzi, takze sa nestresuj
@euka210 Ďakujem krasne😊
Treba rátať s tým, že v dôsledku extrémneho počasia a horúčav bude výpadkov elektriny pribúdať. Včera vo Francúzsku prestal fungovať transformátor prehriaty vysokými teplotami a od večera je bez elektriny približne 68‑tisíc domácností.
@anonym_80bb6c No a voda studena nejde od 22-6 a od 12-16. A dotoho nešla ani elektrika. Kde to žijem……..🤦🏼♀️🤦🏼♀️🤦🏼♀️🤦🏼♀️🤦🏼♀️chore
@anonym_autor A cele leto samozrejme ked je teplota nad 30 stupnov vonku
@anonym_autor vobec neotvaraj a vydzi to v pohode, u nas toto pravidelne robia ale zvyknu priebezne zapnut sem tam :D pripadne skor skoncia, malokedy je celodenny vypadok
no, ak das zmrazene a nezmrazene potraviny dokopy, kludne do kartona na balkon a zakryjes starou hrubou dekou, aby neunikal chlad, zamrznute veci vydrzia zamrznute 1-2 dni a ostatne sa schladia od zamrznutych. Dolezita je izolacia. Ak mas miesto v mrazaku, nahadz k zamrznutym veciam veci z chladnicky.
@anonym_ac28db na balkón? teraz? myslím, že vo vnútri vypnutej chladničky je vždy o dosť chladnejšie ako na balkóne v tieni 🤦🏻♀️
@anonym_autor bola by si radšej, keby prebiehala odstávka radšej v zime? veď v uvedenom čase sú väčšinou ľudia v práci a v noci spia.
no, ak das zmrazene a nezmrazene potraviny dokopy, kludne do kartona na balkon a zakryjes starou hrubou dekou, aby neunikal chlad, zamrznute veci vydrzia zamrznute 1-2 dni a ostatne sa schladia od zamrznutych. Dolezita je izolacia. Ak mas miesto v mrazaku, nahadz k zamrznutym veciam veci z chladnicky.
@anonym_ac28db Vies co, radsej na slnko viac nechod, skodi to.
@anonym_ac28db Vies co, radsej na slnko viac nechod, skodi to.
@patrike Invektivy si nechaj na doma. To povedz svojej zene, ak nejaku mas, ze preco si ta zobrala. Hovorim iba pointu. Zamrznute veci spolu s chladnymi do tiena, prikryt, vydrzia studene dlho. Dlhsie ako v chladnicke, kde su veci poukladane od seba a ktora ma tepelne mosty a do 3 hodin je tam teplo, ze sa vsetko pokazi.
@patrike Invektivy si nechaj na doma. To povedz svojej zene, ak nejaku mas, ze preco si ta zobrala. Hovorim iba pointu. Zamrznute veci spolu s chladnymi do tiena, prikryt, vydrzia studene dlho. Dlhsie ako v chladnicke, kde su veci poukladane od seba a ktora ma tepelne mosty a do 3 hodin je tam teplo, ze sa vsetko pokazi.
@anonym_ac28db vsimla si si, ze teraz je na balkonoch +30, ked je otoceny na slnecnu stranu tak kludne aj +45? Naozaj to nie je dobra rada. Mraznicka je dobre zaizolovana, teplotu podrzi. Urcite lepsie zaizolovana ako ked prihodis perinu. No a ked sa nieco v chladnicke pokazi, tak sa to vyhodi. Stava sa. Kym nejde o zivot, nejde o nic
@anonym_ac28db na balkón? teraz? myslím, že vo vnútri vypnutej chladničky je vždy o dosť chladnejšie ako na balkóne v tieni 🤦🏻♀️
@anonym_autor bola by si radšej, keby prebiehala odstávka radšej v zime? veď v uvedenom čase sú väčšinou ľudia v práci a v noci spia.
@anonym_3cec07 No lenže v tejto lokalite niesu ludia v praci. Všetci su doma lebo su na dôchodku.
@anonym_3cec07 No lenže v tejto lokalite niesu ludia v praci. Všetci su doma lebo su na dôchodku.
@anonym_autor keby vam vypli elektriku v zime, alebo nieco ine.. tak je vacsi problem. Tak hadam to jeden den bez toho prezijete. V zime ak vypnu celu oblast konci to tak, ze kopa domacnosti nekuri, nesvieti, voda nejde... v lete sa to naozaj da prezit a chladnicky v klude aj cely den vydrzia. U nas kvoli kalamitam a skratom kadejakym bezne v zime nie je elektirna a to by si veru nechcela :D
@anonym_autor voda bude odstavená 4 hodiny. Aj to iba studená. Robíš z toho neskutočnú drámu 🤦🏻♀️


@anonym_autor nič som z mrazničky nevyhodili,poobede zapli prúd a všetko bolo ok. Len netreba cez deň 200x otvarať chladničku