1,5 mesačné bábätko po dojčení plače

si_s1
13. júl 2021

Máme 1,5 mesačnu dcérku. Ak sú prsníky naliate, dokáže sa napapať k spokojnosti. Niekedy však po dojčení strašne plače, niekoľkokrát chytí bradavku, potom ju pusti, jeduje sa, odťahuje. Prsia sú v tomto prípade vždy mäkké a keď skúsim niečo z nich dostať, tak iba zopár kvapiek. Dieťa tak reaguje pravdepodobne na slabý tok mlieka. Čo s tým? všade čítam že treba prikladať, prikladať, prikladať aby sa tvorba mlieka prisposobila potrebám dietata. prikladať čo, k prázdnemu prsníku? Či mám ju nechať vrieskať dve hod kým sa opäť prsia nalejú? Ten plač je ohlušujúci. Akonáhle dostane fľašku tak pije akoby týždeň nejedla a potom ostane úplne spokojná.
Pijem litre vody, Vineu, meltu, beriem 3x3 Benedikt a Senovku, nosím malú v satke každý deň niekoľkokrát, spíme spolu. Neviem čo ešte by som mohla pre jej kľudne papanie urobiť. Bola u nás i laktačná poradkyňa 2x, odporučila dokrmovat cievkou, vydržalo nám to tak týždeň, potom som to vzdala. Bol to strašný boj plný kriku.

anjelicek26
13. júl 2021

Trosku odstriekaj pred dojcenim, mliecko sa spusti, pojde jej to lahsie. Flasku nedavaj - prave ten rozdiel v narocnosti ju nervuje, ze raz to ide super, potom tazko. Proste by nemala poznat oboje. Makke prsniky nie su prazdne. 60% mlieka sa tvori pocas sania dietata...takze sa uvolni, ukludni, dieta tu nervozitu s toho citi... ako casto ju dojcis, ake mate rozostupy? Ja myslim, ze este trosku zosilnie a skludni sa pri jedle...este je proste malicka.

si_s1
autor
13. júl 2021

@anjelicek26 Každú 1-1,5-2 hod, podľa toho ako dlho vydrží spať. No sú dni keď je hore každú chvíľu a vtedy je to boj dojčiť. Neviem čo s ňou ked vždy po krátkom saní začne strašne vyvádzať a kričala by i celý deň lebo sa poriadne nevie napapať.

gbgb
13. júl 2021

@si_s1 problem je ta flaska. Na flaske staci stlacat a tecie, ale z prsnika musí sať.
Zas prso nie je rezervoar. Keby sala, mlieko sa tvorí, len tou flaskouuz je zblbnuta.
Klasicky strajk.
Ked chces kojit, flasky a cumle vyhod.

si_s1
autor
13. júl 2021

@gbgb povedzme že fľaška, cumel je odložená. Stále však nemám odpoveď co vrieskajucim dieťaťom ktoré sa nedokáže nasýtiť iba z prs, saje iba chvíľu poriadne a potom hotovo. Krik

gbgb
13. júl 2021

@si_s1 striedat prsa a utisovat. Pri strajkoch pomaha krmit v spanku, vtedy sa naje. Nosit na rukach,kocikovat... Vyzliect seba a dieta a koza na kozu.
Vrieskaju aj nestrajkujuce deti...
Nie kazde dietatko len spi.

emmik46
13. júl 2021

@si_s1 momentálne mam podobny problém, mala ma 7 tyz a začala odmietať prsnik viem aj prečo, lebo som jej občas dala fľašu a to bola chyba ,no už sa to vrátiť nedá tak bojujeme ,aj keď ja uz fakt nemám silu som totálne vyčerpaná a ona uz aj menej pribera tak neviem co robiť

gbgb
13. júl 2021

@emmik46 vydrzat. Okolo tych 2m sa upravuje tok mlieka. Su to strajky klasicke. Preto je dobre sanaucit kojit po leziacky a kludne si zdriemnut pri dietati.
Po sekcii som prvy tyzden krmila UM a v 6 tyzdnoch som zrusila cumel. Kojila som 2 roky.

emmik46
13. júl 2021

@gbgb budem sa snažiť vydrzat ako to len bude možné, ďakujem za radu a budem sa snažiť kojit po leziacky

gbgb
13. júl 2021

@emmik46 mlieko sa tvori, ked dieta taha a hlavne nocne kojenie podporuje tvorbu. Nie su bohvieco ani tie odsavacky. Ked sa ustali tvorba mlieka cca pp tych 4-6m uz potom bude lepsie. Mne sa hneva iba pri menzese.

si_s1
autor
15. júl 2021

@gbgb Nosiť na rukách, kocikovat, dojčiť po ležiacky, všetko máme odskúšané. Celý utorok a stredu som sa zaviazala byť bez fľašky, prikladala som hádam každu polhodinu od rána do noci odhodlaná vydržať ten krik, no nevládzem už, som neskutočne vyčerpaná, to dieťa je neutisitelne keď je hladné. Vidí prsník a zadusa sa od plaču. Nakoniec manželovi v noci rupli nervy a šiel ju nakŕmiť sám. Veď to je hotové týranie dieťaťa takéto dojčenie :((

emmik46
15. júl 2021

@si_s1 predvčerom som pisala ,ze mam tiež ten problém, uz fakt som bola v koncoch ,totálne som sa opustila a takmer nervovo zrútila, mala ked videla prsnik chytila amok a nie sa prisat,ona hladna ja nervózna ona nechce prsnik ja nechcem dat fľašu, proste boj nad ktorým sa nedalo vyhrať,dieta ma väčšiu vydrz ako ja ....manzel ked prišiel z prace a videl ma celu uplakanu a po týždni totálne zničenú povedal dosť išiel kúpiť fľašu medela calma čítala som ,ze dieta sa pri nej narobí ked chce vypiť mliečko je vyrobená tak aby pripomínala ženskú bradavku a pripomína pitie z prsnika ,takže ja kôpka nervov som si v stredu podvečer odsala mlieko a dala jej z tej fľaše, išlo jej tazko ale 60ml dala na supu ....potom som ešte párkrát skusila prsnik trosku sa rozculovala ale okolo 20.00 večer sa normálne bez problémov prisala a hodinu si cuckala mliečko, nevedela sa odlepit ,ja som normálne nechápala co sa deje ,ja uz dva dni v pohode kojim ,takže taky maličký zázrak ta flasa ak to niekomu pomôže budem len rada nám to veľmi pomohlo ....

gbgb
15. júl 2021

@si_s1 nuz, tak ked uz nepomoze ani laktacna ani nic.
Je to boj na dlho, chapem Ta. Ja som bojovala az do prikrmov. S placom nervami a dusovala som sa ze sa na to vykaslem a zarobim UM.
Mala som stastie na uzasnu laktacnu poradkynu. Bola mi oporou v najhorsom.
Zas nik Ti nebude vycitat, ked prekdes na flasku. Spokojne dieta, spokojna mama.

si_s1
autor
15. júl 2021

@emmik46 my v noci fungujeme bez jediného problému, keď sú prsia naliate, malá sa pekne napapa a zaspi na prsníku. No akonáhle príde deň, prsia sú celý čas splasnute, chvíľočku taha a potom už iba plač. O spúšťacom reflexe ani nehovorím, ten je na minúty :/

soul_sister
15. júl 2021

@si_s1 ja som na tom bola podobne ako ty.. Chcela som vylucne kojit, no mne sa to nikdy nepodarilo. Kazda kvapka umeleho mlieka ma mrzela, robila som prve posledne, v jednom kuse studovala co robit inak, lepsie.. LP niekolkokrat..
Potom som musela byt hospitalizovana a odlucena od dcerky. Poviem ti ze som bola neskonale vdacna ze “som si naucila” dcerku popri cievkach aj na flasku a v tej chvili som bola stastna ze je, hoc aj to nenavidene umele..
Teraz ma takmer 4 mesiace a stale na striedacku kojim a davam umele z flase. Cievku som vysmarila do kosa len taky fukot. Ak sa jej nechce prisat tak idem a odsajem na neskor 🤷🏼‍♀️

letfenixa
16. júl 2021

@si_s1 chces mať sýte a spokojné dieťa alebo hladné a mrzuté? Ak to prvé, tak treba aj fľašu zaradiť, ak to inak nejde.

wawna
22. júl 2021

nemože to byt tym, že nemaš mliečko a je hladne? Neviem…alebo ako pišu, chvilku trva než sa mliečko pusti a ono chce papat ihned

bluka2
22. júl 2021

Vyhod tie fľašky, je to cesta do pekla. Zabudne na to a bude všetko normálne...len to trochu môže potrvať, ale dáš to a na toto obdobie zabudneš. Muž by ťa mohol skôr podporiť, než nakŕmiť dieťa fľašou, to akože UM? Ak hej, tak sa zbav aj toho...

bluka2
22. júl 2021

Do troch dní sa upraví množstvo mlieka podľa dopytu a dieťa to dovtedy vydrží a potom mu už bude ľahšie