Ako prikrmovať 9 týždňové dieťa pri kojení?

12. jún 2020

Ahojte mám predcasniatko ( o mesiac skôr s váhou 2480g). Teraz má 4,2 kg a má 9 týždňov. Malého kojim aj keď mu to zjavne nestačí. Prikrmujeme ho dvakrát denne 100ml um.ja mám tak 40 ml mlieka každé 3 hodiny z jedného prsníka na striedačku. Niekedy aj 7l0 ml. A tu je môj kameň úrazu prikladať častejšie mi nepomáha na zvýšenie tvorby mlieka( ani čaje,Riccinus,Benedikt a senovka,vinea,melta,..) proste nič. Ako mám teda dokrmovat po každom kojeni alebo iba dvakrát na deň?

heidy222
12. jún 2020

Vsak pribera pekne tak daj Len vtedy ked je Po krmeni hladny. Ja som prikrmovala kvoli slabemu priberaniu najprv Po kazdom krmeni, potom som si vsimla kedy vzdy vypili viacej a kedy malicko (pod 50ml) a davala som uz Len v tych casoch Ked sa ziadalo, t.j. 2 krat denne to bolo aj u mna a PO cca 12 tyzdnoch veku uz nebolo Treba prikmovat

autor
12. jún 2020

@heidy222 tak to mám chápať že sa ti potom rozbehlo mlieko a už si neprikrmovala?

heidy222
12. jún 2020

Hej. alebo som mala rovnako Len maly zacal potrebovat menej. Presne Tak isto to bolo aj u starsieho dietata. Teraz ma moj maly Pol roka, uz davam 2 prikrmy denne a mam az priliz mlieka kvoli tomu, lebo uz mu chuti viac jedlo a nechce moc mlieka pocas dna

autor
12. jún 2020

@heidy222 takže by si odporučila po každom kojenim dokrmit napr 50ml. Len ja mám pocit e keď mu spravím 100ml tak že vypije. Ešte nikdy mi neodmietol fľašu a ani prsník. Vždy rodná pije. No ale skúsim teda takto. Dakujem

lilia_manuna
12. jún 2020

Nedokrmuj fľašou, ale laktačnou pomôckou (cievkou) priamo na prsníku. Tak budeš stimulovať tvorbu mlieka. Fľašou sa ti môže rýchlo znížiť tvorba tvojho mlieka a budeš potrebovať čoraz viac um. Dokrmuj cievkou po každom kojení, postupne bude potrebovať čoraz menej dokrmu.

heidy222
12. jún 2020

Nie, ja som to robila tak, ze Po kojeni som urobila napr 100ml, ak vypil pod 50 ml Tak som to vyhodnotila, ze nebolo Treba. Vsimla som si ze Rano a vecer vypije Vela, Tak som mu davala Len vtedy. Mala som teoriu, ze musi trochu aj hlad pocitit aby nezabudol cicat, Tak preto som sa snazila Len 2 krat denne dokrmovat, nie vzdy Po kazdom krmeni.