4-mesačná dojčená odmieta fľašku

miska7754
27. aug 2023

Ahojte mam taky problem ze mala je kojena 4 mesacna ale nechce ani cajik ani dojcensku vodu z flasky odmieta normalne flasku aj mlieko z flasky stretli ste sa s tym daktora?

viestta
27. aug 2023

Ked je kojena nepotrebuje ani cajik ani vodu, staci kojit na poziadanie

2006_1211
27. aug 2023

@miska7754 ešte nemusí čajík a vodu ale v pol roku by mala ale v mlieku sa tiež nachádza voda. Musí si na to zvyknúť keď tak z lyžičkou jej dat pár lyziciek vody úplně stačia aj 3 raz za čas

patka06
27. aug 2023

Od narodenia som dávala lyžičkou - vykúšaj
Alebo jej skús iný typ dudla na fľašu

mimi3008
27. aug 2023

Preco potrebujes, aby pila z flasky?

nevenka
27. aug 2023

@miska7754 stretla, mam 4 deti a chlapci mi vobec nechceli ziadnu flasku, ani vodu, ziadny poharik. Az ovela neskor som davala slamkou. Okolo roka mali.
Dievcata mi akceptovali flasku, aj vodu, aj umele mlieko. Chlapci len prso a moje mlieko.

thoughtfulweirdo
27. aug 2023

Áno, stretla. Dojčený syn neprijal žiadnu fľašu, so žiadnym cumlom, so žiadnym mliekom- ani materským. Nepil dokonca ani UM podávané cievkou na prsníku. Bolo to pre mňa veľmi stresujúce, keď som ho zo začiatku potrebovala dokrmovať, kým sme vychytali a vylepšili dojčenie. Ale prežil 😄 keď sa naučil sedieť, začal trénovať pitie z pohára, ale trvalo takmer do roka, kým začal mať skutočný záujem o iné tekutiny.

juliacenc
27. aug 2023

@miska7754 ano, normalne nevadi.. hlavne ze je dojcena

miska7754
autor
27. aug 2023

@mimi3008 a cajik jej ako ze ako. Mam dat?????

pininka1
27. aug 2023

@miska7754 na maličkú umelohmotnu lyžičku, tam vojde len zopár kvapiek

anavixy
27. aug 2023

@miska7754 Cajik jej nemas co davat 🙈🙈 naco?? Ked tak vodu, nie cajik, ale ani vodu jej netreba davat, pokial ju dojcis na poziadanie. A ked uz, tak davaj lyzickou alebo striekackou, nie flasou.

miska7754
autor
27. aug 2023

@anavixy kazala mi doktorka ze mozem uz aj cajik sunarek

kitycat
27. aug 2023

Do pol roka uplne staci kojit. Vsak este nedokrmujes

janage
27. aug 2023

@miska7754 ak povedala, že môžeš, neznamená to ze musíš

anavixy
27. aug 2023

@miska7754 no moct moze, ale nemusi a ani by nemala. Ak je dieta dojcene na poziadanie, teda vtedy kedy chce, nie podla hodiniek a pije dostatocne, tak nepotrebuje nijake ine tekutiny. Ak je dieta dojcene podla hodiniek a teda by mozno potrebovalo aj extra tekutiny, tak by mohlo dostat vodu. Ano, moze aj caj, ale naco potrebuje 4m (alebo aj starsie) dieta sladeny ochuteny instatny caj?

svokrinjazykmonika
27. aug 2023

@miska7754 dávaj jej piť vodičku lyžičkou.

mimi3008
27. aug 2023

@miska7754 naco chces prosim ta 4 mesacnemu dojcenemu babu davat cajik????!!!!

fineta
27. aug 2023

Je to úplne normálne. Dcéra nemala nikdy fľašku a ani cumeľ. 😊

lucia245
27. aug 2023

@miska7754 v materskom mlieku je všetko, žiaden čajík netreba dávať... pediatricka roka co toto kázala u stvormesacneho babatka🙈

euka210
27. aug 2023

@miska7754 ano, moj treti bol aj priktmovany Um a v 9.mes si zmyslel, ze Um nechce...ale ani s mojim mliekom flasu, nic. Mojim som davala po pol roku flase s tvrdym naustkom na vodu.

mogaa
28. aug 2023

@miska7754 u čisto kojených detí je to bežný problém....volakedy sa aj kojilo aj dával čaj alebo voda z flaše a deti vedeli oboje....teraz ak kojené dieťa ostane bez prsníka, je to problém, lebo z flaše piť nevie....jedine skúšať, prípadne dávať lyžičkou....

mogaa
28. aug 2023

@miska7754 nemá problém s vetrami? nebolieva ju bruško? možno preto odporučila kamilkoý čajík....ale kludne skúšaj dávať, vôbec tým dieťa neutrpí žiadnu ujmu.....ak nie je naučené na flašu, tak stačí ak ponúkneš a len si glgne....viem že mamičky sú proti, ale potom ak mamička zrazu nemôže kojiť lebo má napr.ATB je to problém, lebo dieťa sa nemá ako najesť...rovnako je potom kopec oveľa starších detí ktoré nevedia piť z flaše a mamičky sa čudujú.....

milanemila
28. aug 2023

@miska7754 ano moje obidve deti odmietali vsetky flasky cumlove 🤷🏼‍♀️ 4 mesacne dojcene nepotrebuje vodu ani caj. Neskor ked som zacala davat prikrm, tak na vodu bol rovno poharik. Ani ked som odstavila, tak starsia nepila vonec mlieko z flasky, mladsie este kojim.

milanemila
28. aug 2023

Fuj teraz citam, ze sunarek 🤦🏼‍♀️ tak ked uz silou mocou chces davat caj aj ked netreba, tak aspon uvar normalny kvalitny caj a nie tu instantnu granulovanu brecku. Vo vacsine tychto sunarek napojov od 4 mesiaca je este aj glukoza :/