5 mesačné bábätko odmieta dojčenie v sede

ariannaem
4. máj 2020

Ahojte, má niekto skúsenosť s tým, že bábätko odmieta dojčenie v sede? Resp v priecnej polohe? Dojčí sa len poležiačky.
Keď bola malinká, dojcili sme sa tak, no od 2.do 4.mesiaca mala štrajk, raz bolo dobre, raz zle, nechcela sa dojčiť, len poležiačky alebo ani tak. Pri pokusoch o dojčenie v sede sa vykrúca a otáča hlavu na druhú stranu.
Ako ju to znova naučiť? Takto neviem ísť nikam na dlhšie ako 2 hodiny.
V nosiči neviem kojit alebo to jednoducho odmieta, neviem ako ju to naučiť, no najradšej by som dojčila v sede.
Ďakujem za rady a vaše skúsenosti, prípadne či ste sa s niečím takýmto stretli a ako ste to riešili.

radkaradix
4. máj 2020

@ariannaem neporadím, len napíšem moju skúsenosť.. ja som malého dojčila celý čas v tej istej polohe - ležmo, videla som, že je mu to najpohodlnejšie, tak som sa mu prispôsobila. A chodili sme teda aj po výletoch, vždy som si ho pekne podoprela dečkou alebo vankúšom a bolo po probléme..

ariannaem
autor
4. máj 2020

@radkaradix a kde si dojčila? Na deke na tráve? A v zime?

radkaradix
4. máj 2020

@ariannaem v zime v aute alebo restauracii, v lete hocikde, na lavicke, na deke v parku, v lese na pniku :D :D

basska_b
4. máj 2020

@ariannaem Ja som tiež na kojacom vankúši odkojila vyše roka. Teraz mám ďalšiu dcérku. Keď sme vonku, dám nohu cez nohu... na lavičke, na málo frekventovanej zastávke, v kaviarni, v reštaurácii, v kojacom kútiku, v stojacom aute, na WC 😁 jasné že nosič je super diskrétny, no takto som sa snažila tiež nejako zakryť, odvrátiť, nebolo to vždy ideálne, ale tak dá sa prežiť

suzitok
4. máj 2020

Ja som syna dojčila 15mesiacov, tiez odmalicka v jednej polohe....akonahle som polohu zmenila, jednoducho sa nedokazal nadojcit, bol nekludny, nervozny...
Neriesila som to, vyhovela som mu....niekedy boli tie situacie komicke, kedze sa chcel dojcit tiez iba poleziacky, ale vzdy som nasla sposob....

jankaovecka
4. máj 2020

Ja som toto iste riesila, maly mi nechcel pit po sediacky, vzdy len v lahu😀 asi aj v takom veku ako ty mas malu. Tak postupne to same preslo. Vzdy som mu isla davat v sede a ked nechcel pit, tak som si lahla. Postupne to preslo, nejako si na to zvykol. Teraz je pekne pocasie, bude leto, teplo, to sa podda, neboj😊 zima je daleko, to uz aj zabudnes na to👍

hrasocek12
4. máj 2020

Moja mala od narodenia si vyzaduje len lezmo inak ju ani nenadojcim lebo hned krici a place 😢 takze poznam

ludma88
4. máj 2020

Moj maly tiez v dvoch mesiacoch odmietal kojenie v sede,krmit sa nechal iba po leziacky.mne sa to uz zvratit nepodarilo a kedze vela cestujem,a chodim po vyletoch, trosku to obmedzuje, ale stale som sa nejako vynasla,a ked bolo uplne zle a on velmi hladny aj po sediacky si dal 🙂

ariannaem
autor
4. máj 2020

@jankaovecka presne to skúšam ale nejde to. Najhoršie je to, že jej idú zúbky a už začína znova trochu štrajkovať, takže niekedy sa bojím aby sa vôbec najedla, tak to radšej neskusam. No strašne by som chcela, je to aj pre mňa dosť obmedzujúce kojit len ležmo, lebo musím chodiť stále na poschodie do izby na posteľ, na zemi je to extra nepohodlné. Hádam keď bude trochu väčšia tak sa dá na to nahovoriť, nechápem prečo to odmieta.

ariannaem
autor
4. máj 2020

@basska_b rada by som hodila nohu cez nohu na lavičke alebo v reštaurácii 😂 no bohužiaľ to nejde keďže ona sa na vankúši nechce kojit, takže ja s ňou musím iba ležať a to je už v takej reštaurácii problém 😂

radkaradix
4. máj 2020

@ariannaem ahaaa!! Tak ja som to az teraz pochopila!!!! To ty musis pri tom lezat? Tak potom beriem svoj komentar spat, ja som myslela, ze lem to babatko chce lezat. Tak to mas naozaj tazke :(

rachab
4. máj 2020

@ariannaem my sme tiez mali dojcensky strajk od 2.mesiaca a tiez sa ako tak vedela nakojit len v lahu,tiez sme nikam nevedeli chodit,kedze ani v nosici sa nevedela nakojit. Preslo to postupne asi v 5tom mesiaci,ako tak zacala akceptovat kojenie v sede a najma vo futbalovej polohe,drzim prsty,nech sa to aj u vas skoro zmeni!

jankaovecka
4. máj 2020

@arianneam ano to je dobry napad co pisala @rachab! Skus menit polohu pri dojceni, ta futbalova by mohla klapnut! Aj ine, na nieco sa urcite chyti;) a este ma napadlo, ze ked ides dojcit (hore na postel🙂 tak najprv jej daj normal po leziacky nech sa naje a ukludni a az potom len tak znenazdajky sa posad! Ked uz bude napapana trocha tak sa mozno chyti skor aj v tom sede😀

ariannaem
autor
5. máj 2020

@jankaovecka @rachab dakujem, skúsim to, no nepôjde to len tak znenazdajky, lebo ona už má vyše 8kg a teda už to nie je také ľahké bábo, ktoré sa dá ľahko chytiť 😂
A hlavne ona je taká prefíkana a tvrdohlavá, že keď ju už odpojim tak sa chytí len niekedy, nema problém ostať niekoľko hodín aj hladná 🙈

rachab
5. máj 2020

@ariannaem aj moja ma uz 10kg a kojim ju casto v tej futbalovej polohe,stylom ze na posteli mam bud vankus alebo perinu a ja sedim vedla toho,ju si polozim na ten vankus/perinu aby bola vyvysena a kojim v tej futbalke,ja sa kusok zohnem k nej..

ariannaem
autor
5. máj 2020

@rachab áno tomu rozumiem, odpovedala som skôr na komentár od jankaovecka že sa mám počas kojenia ležmo posadiť 😉😂

saraandsara
6. máj 2020

Prvy syn bol kojeni 22m skoro iba po leziacky a ano mne to bolo prve mesiace velmi pohodlne (6nedelie sme v podstate prelezali v makkych perinach) ale potom ked som chcela niekde ist dlhsie tak to bol premn velky stres ako ho nakojim kedze v sede nam to neslo. Potom zacali prikrmy tak som to riesila takto. Druha dcera zase odmieta kojenie poleziacky co ztazuje vecerne uspavanie.
Takto- kazde dieta je ine ok ale odporucam byt flexibilna aby dieta nebolo prekazkou v zivote ako si predstavujes (chces ist na vylet ale nemozes lebo musis utekat domov aby si poleziacky nakojila placuce dieta). Urcite naucit viac poloh, a skusat a skusat a viac dovery (ak je dieta hladne nakoji sa hociako, a dat uceniu cas- kojenie je proces cesta
Z vlastnej skusenosti- bolo to premna obmedzujuce ze syn kojil iba poleziacky a ked sme boli vonku a chcel papat bola som v strese ako ho nakojit a kde. Tak som radsej rychlo utekala domov.

ledgerka
6. máj 2020

Ja na tvojom mieste dokojim co najskor. Zacne ti za chvilku jest normalne jedlo tak mozes pomaly odstavit. Ale to som ja, kojenie planujem len kym bude nutne zo stravovacieho hladiska.

ariannaem
autor
6. máj 2020

@saraandsara budem sa snažiť ju to naučiť, u nej je to však veľmi komplikované, pretože sme si zažili niekoľkomesačný štrajk v ktorom odmietala kojenie akokoľvek a robí to občas aj teraz a preto to nie je také jednoduché a bojím sa toho aby jej to nezačalo znova.

@ledgerka len teraz sme začali prikrmovat ale pokým sa z toho stane plnohodnotné jedlo tak to ešte potrvá

jarnajar
6. máj 2020

My to máme naopak, celý čas len v priečnej, už má 15 mesiacov a stále sa v ľahu nenaučila :D tiež mala aj dlhý štrajk. Keď mala budivé obdobie, tak to bolo strašné, každú hodinu sa posadiť a držať ju. Našťastie už väčšinou prespí noc bez zobudenia. Neporadila som, no myslím, že niektoré deti sú proste také - "konzervatívne" a títo štrajkáči obzvlášť.

saraandsara
6. máj 2020

@ariannaem tak co najmenej stresu- ak to nejde tak to nejde. Vonku dat prikrm, flasu s odsatym mliekom, planovat den/vylet podla potreby ist domov nakojit, deka a nakojit v parku,....

zenazaba
4. nov 2020

@ariannaem zdravim.smiem sa spytat ako sa vam dari s dcerkou? Lebo zazivame nieco podobne. Uz mesiac a pol nechce jest, dokaze aj 10 hodin v kuse nejest, kazdy pokus o prilozenie k prsniku sa konci placom. Naje sa mi iba v leze v polospanku. Prestala mi priberat :( najhorsie na tom je, ze rovnako odmieta aj flasu. Bola by som ochotna sa aj vzdat dojcenia, len nech pribera, ale vobec sa nechce prisat na flasu. Skusala som rozne flase s roznymi dudlami.

ariannaem
autor
4. nov 2020

@zenazaba štrajk s dojčením sme si prešli, bolo to náročné obdobie, plné stresu, plaču... No za každú cenu som chcela dojčiť a preto som sa snažila aj cez slzy. Dojčim ešte stále, o chvíľu bude mať rok. Keď mala štrajk, dávala som jej lyžičkami, striekačkou alebo pohárikom materské mlieko alebo som dojčila iba v polospánku. Fľašku som nechcela dať no na konci som už bola nútená a tak som si odsavala materské mlieko a dávala cez fľašku - tiež mi ju odmietala ale nakoniec sa jej podarilo aspoň trochu piť. Musí sa to naučiť. No našťastie sme toto obdobie nemali dlho, veľmi som sa snažila jej nedať fľašku aby sa nám nepokazilo dojčenie.
No bolo to veľmi náročné obdobie, držím palce, skúšaj fľašku tu istú aj viac krát, podľa mňa sa chytí, prípadne lyžičku, striekačku alebo cievku. Hlavne nemôže byť vyhladovana, vtedy je to najhoršie čo sa týka spolupráce

ariannaem
autor
4. nov 2020

@zenazaba ešte ma napadlo ci nemá krátku uzdicku, kontrolovali ste? Aj to môže byť problém

zenazaba
5. nov 2020

@ariannaem s uzdickou neni problem...davam jej mlieko lyzickou. Teraz uz zase taha 5 hodin bez jedla a za ten svet nechce :( Ale vobec mi nepribera. Vam dieta priberalo?

ariannaem
autor
5. nov 2020

@zenazaba áno mne priberala našťastie krásne ale preto, že nikdy som ju nenechala bez jedla dlhšie ako 3 hodiny, vždy keď spinkala, bola som pri nej aby sa po prebudení napapala keď bola ešte v polospánku, prípadne keď zaspavala. Ak sa to nepodarilo a bola hladná tak som jej dala keď bola hore lyžičkou