9-mesačná sa sama odstavila

18. dec 2022

Ahojte maminky , nechcem radu len som smutná .. moja mala od malička mala stále “malo mliečka” prešli sme si kadečím veľké plače veľa hladu .. nejako sa nám to podarilo dať dokopy ale boli to skôr také fázy raz dobre raz zle .. od 6 mesiacov už mala aj prikrm ale mala malo môjho mliečka odmietala mi prsník dokonca aj prikrm jej nechutil ale bola strasne hladná plakala .. tak som jej skúsila zarobiť umelého mliečka stiahla 240 ml 😏 a už bola kludna .. začala sa aj v noci strasne budiť dohanala mliecko . No teraz keď sa mi rozjedla mlieko som stále navysovala ale bola na prsníku len 3 minúty a koniec skúsili sme umelé lebo nemôže byt hladná a vypila zasa cez 200 prso ani za svet neprijala . Tak sme začali pridávať aj umelé mliecko lebo ani nepriberala malo precikanych plienok , zápcha a malo x stolica a teraz po UM krásne procikane plienky dieťa spokojne neplače papa veľa tuhšej stravy pekne kaká .. strasne mi je smutno a do plaču veľa som sa snažila to mliecko mať a teraz už je koniec . :( musela som si zaradiť salviovy čaj strasne ma bolia tie hrcky (moje mliecko nechce ani odsate 😔) ako sa s tým vyrovnať že malička už nechce byt na ciciku 😔 nikdy som si nemyslela že sa ma to tak dotkne , myslela som že bude na ciciku do 2rokov aspoň . Ona je bábätko ktoré sa moc nemohla a toto bolo také najhlavnejšie kedy ma hladkala obijmala 😩

ysseba
18. dec 2022

No a čo je problém? Malá si vypýtala to, čo potrebuje - v tomto prípade je to umelé mlieko. Čo je dôležitejšie? Tvoje pocity, či to čo ona potrebuje? Nebuď patetická, prosím ťa.... A my sme dospelé ženy rozumieme slovu prsník, pred nami nemusíš používať slovo cicík 😂

veronikaszabova
18. dec 2022

Omg... Tak bude na UM,co je na tom? Hlavne,ze papa a je zdravotne OK. Neprezivaj to tak.

katkaseiner
18. dec 2022

Neber si to tak na seba...dieťa tá potrebuje úplne rovnako len ma jednoduchšiu formu jedla - pevné jedlo a tiež mliečko z fľaše. Ja som dcéru koníka do 2 rokov, do 10 mesiacov na požiadanie, potom už len v noci. Fľašu ani za nič nevedela použiť. Syn bol úplný opak, toho som kojila týždeň...proste fľaša mu bola bližšia, nemienil sa trápiť s prsnikom. Teš sa zdraviu dieťatka a tomu že krásnych 9 mesiacov si kojila - občas je to fakt ťažké. Si skvelá mama, a bábo ťa miluje.

bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mogaa
18. dec 2022

nerieš blbosti....dôležité je že dieťa nie je hlavné, nie to či je kojené.....počkaj keď príde separačná úzkosť alebo choroba a malá bude na tebe nalepená celé dni🙂

martinka13
18. dec 2022

Buď rada, ze Ti pekne priberá a nerieš, že nechce byť ba ciciku. Moja sa sama odstavila v 8 mesiacoch a bola som šťastná. Žiadne závislacké stresy a problémy s odstavenim v dvoch rokoch. Užívaj život so zdravým dieťatkom a nerieš hlúposti.

autor
18. dec 2022

@ysseba och no tak používam cicik odkedy sa narodila ani som si to neuvedomila sa ospravedlňujem . Ja viem ale som z toho taká . Odkedy sa mala narodila je všetko strasne náročné a pocity mám stále zmiešané . Som na ňu sama a niekedy to nedávam . Jasne že je dôležité čo ona chce

autor
18. dec 2022

@veronikaszabova tak odkedy sa narodila svokra a všetci znalí stále vykrikujú po mne že mám kojiť kojiť a že som strašná matka že ju stále neprikladam a nerobím pre to dosť že som hrozná matka že ona kojila dlho bla bla . Muž je v zahraničí som s ňou sama odkedy sa narodila takže som asi moc precitlivelá .. zrejme toto potrebujem počuť

zaba21
18. dec 2022

Hladné dieťa je nepokojné, nervózne, teraz by sa mohla tvoja dcérka upokojiť. Skúste si spolu nájsť taký svoje rituály, zvyky, hlavne pred spánkom. Mliečko, rozprávka, pesnička, hudba...Netreba kojeniu pripisovať väčšiu dôležitosť než má. Najdôležitejšie je pokojné dieťatko, hlavne sa pokús ty upokojiť. Držím palce 🍀

autor
18. dec 2022

@katkaseiner ďakujem za túto správu ❤️ ani nevieš ako som za ňu vďačná .. musím si to nastaviť v hlave inak to nevidím

autor
18. dec 2022

@bilberryday prečo by som mala byt troll preboha

autor
18. dec 2022

@mogaa no už bola chorá zvládla to úžasne ale tej separacnej sa aj bojím trošku keď nebude už aj ten prsnik

autor
18. dec 2022

@martinka13 máš pravdu .. zasa keby ju nemôžem potom odstaviť .. ďakujem

bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
18. dec 2022

Ďakujem vám za komentáre ja viem že zmien hlupo pomohlo mi prečítať si toto od iných ako rodiny

veronikaszabova
18. dec 2022

A to si nevies pred rodinou dupnut, ze uz nebudes kojit?
Separacna uzkost - milion zien ju zvladlo bez prsa a prezili. Prezijes aj ty.

zaba21
18. dec 2022

A ja len doplním, dcéru som kojila cca 3 mesiace, syna sa mi podarilo 1,5 roka. Vzťah mám s oboma veľmi fajn a ani čo sa týka zdravia, neboli na tom nejak odlišne. Ber naozaj ako prioritu pokojné dieťatko.

stanislavicenka
18. dec 2022

Neodstavila sa, proste si nezvladla dojcensky strajk. Stava sa to. Je to ok. Nebude ta mat kvoli tomu menej rada. Je to o tvojom pocite

zaba21
18. dec 2022

@stanislavicenka
Hneď to autorke pomôže, keď jej napíšeš, že niečo nezvládla.... Proste to niekedy nejde.

ysseba
18. dec 2022

Prepáč, možno so trochu neprimerane reagovala. Ale naozaj nie je najdôležitejšie to či kojíš alebo dávaš umelé mlieko. Ona si vybrala umelé, to jej vyhovuje, tak to proste ber tak ako to je. Niektoré mamičky nemôžu kojiť vôbec a to neznamená, že by boli horšie alebo čo. Buď rada, že si mohla kojiť do 9 mesiacov. Je to krásne a obdivuhodné. A dúfam, že sa nikoho nedotknem, ale radšej skončiť v pohodičke v 9 mesiacoch, lebo dieťa chce ako nasilu v 2,5 rokoch kedy má už dieťa vlastne aj závislosť vypestovanú a je to celé oveľa viac stresujúce a náročnejšie. Takže dobré je tak ako je, neboj nič 😉

autor
18. dec 2022

@bilberryday tak vidíš predsa len môže ..

autor
18. dec 2022

@zaba21 ďakujem krásne . Ono ja sa snažím malej dávať čo najviac aj pred spaním si čítame spievame .. budem dá snažiť naozaj ďakujem

autor
18. dec 2022

@veronikaszabova no dupnut si dupnem aj poviem ale ono tie pocity sú potom také ,že naozaj som nemohla viac naozaj som nemohla hento toto ? A potom len sa dopočujem ako ma svokra ohovára aká som strašná mater a podobne :/

autor
18. dec 2022

@stanislavicenka a presne toto je to prečo sa tak strasne cítim … lebo známi všetci len na mňa útočia ako som to ja nezvládla .. ale ja neviem čo viac som mala urobiť . Preto sa tak cítim .. laktacne nám nepomohli ani dr

veronikaszabova
18. dec 2022

Tak mas trafenu rodinu. Alebo si vsetko prilis beries k srdcu.
Ja som prveho kojila 6t, druhemu som len odsavala mlieko do 6 mesiacov. A v zivote mi nikto nevytkol, ze nekojim. A len by to niekto povedal, tak by si odo mna vypocul.

autor
18. dec 2022

@ysseba asi som to ale potrebovala predsa tak počuť .. ďakujem áno som šťastná že sme cez to všetko dojcili aj keď to išlo odzaciatku nahovno s prepáčením zapálene porezané bradavky naučená na klobúky strácalo sa mlieko potom zas sa naučila bez nič silne koliky reflux 🙈 pri narodení mi ju ani hneď nepriložili až neskôr lebo ju museli oživovať .. pre mňa cele to obdobie malého bábätka bolo tak strasne že som si to vôbec neuzila a teraz keď som si to ako tak začala užívať aj malú prišlo zas toto po tom lepšom obdobi kedy aj mliecko bolo aj papala krásne . Ale máte všetci pravdu môžem byt šťastná že je zdravá a krásne priberá teraz 😊

autor
18. dec 2022

@veronikaszabova no to je zasa na iné rozprávanie .. ale teda aj keď sa postavím voči tomu príde fráza :dobre nerieš to už a bodka 😏

zaba21
18. dec 2022

Mne je tak ťažké pochopiť, že rodina vie mladú mamku takto zneisťovať... Ja som sa s tým našťastie nikdy nestretla, mama mi pomohla koľko mohla, ale nikdy ma nepoucovala, ani moja svokra. Takisto teraz mám už vnúčatká, snažím sa byť dcére nápomocná, poradím čo viem, snažím sa ju povzbudiť.

viestta
18. dec 2022

Kasli na mudre reci svokry, znamych a neznamych. Dolezite je, ze dieta prosperuje a este dolezitejsie je pre neho vyrovnana matka, ked uz otec nie je poblizku. Vzchop sa. Nijak si nezlyhala. Nekojit nie je zlyhanie. Zlyhanie je nieco uplne ine.

konikkon
18. dec 2022

Tak dieťaťa je spokojné, prosperuje a ty si neštastna, že nebude na prse do puberty.