Mám 5 týždňovému synovi zmeniť umelé mlieko?

Zodpovedané
30. nov 2019

Dobrý večer,

syn má 5 týždňov a narodil sa s váhou 4 240 g. Od narodenia je veľký jedák. Zo začiatku som kojila, ale nemala som dostatok mlieka. Tak sa snažím kojiť aspoň v noci. Zatiaľ sa mi darí aspoň to, len malý je hladný stále. Cez deň je to v poriadku, papá každé 2 - 3 hodiny.

Večer zje 300 ml a pokým ich nevypije, tak strašne plače. Jedáva to na etapy. Keď zaspí, položím ho do postieľky a o 5 minút znova plač, lebo je hladný.

Skúsila som ho aj inak uspať, ale plakal až pokým to mlieko jednoducho nedostal.

Mám zmeniť umelé mlieko?

Čo mi odporúčate?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

zmena umelého mlieka nie je potrebná, ak váhovo prospieva.

Problém je, ak tomu rozumiem, že večer kým nezje 300 ml tak je nervózny a ešte sa potom aj budí hladný hej? Myslím si, že sa skôr budí preto, lebo má presýtené bruško a je mu ťažko - 300 ml na dávku pre tak malé dieťa je určite príliš príliš veľa. Hoci plače, keď mu celých 300 ml nedáte, musíte vydržať, čičíkať ho, ale nedať mu to.

Neviem akú má váhu, ale orientačne podľa jeho aktuálnej váhy x 150 ml - to je jeho denná dávka, ktorú by mal vypiť. Piť by mal á 3 hodiny.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas