9-mesačné bábätko chce byť neustále na prsníku

mary174
6. mar 2023

Ahojte, pisem uz z uplneho zufalstva. Mam 9 mesacneho synceka, uz asi od 4 a pol mesiaca sa mu zhorsil nocny spanok. Z 2 max 3 zobudeni postupne je ich stale viac. Uspavam na prse, alebo manzel na rukach, v noci douspavam prsom, niekedy na rukach, casto len hladkam v postielke a spievam. No posledne 2 mesiace su fakt narocne, su noci ze vstane len cca 10x a to je super noc. Vacsina noci 10-20x hore, posledny tyzden by bol nacucnuty na prse  najradsej celu noc alebo chce spat na rukach a ja tak nedokazem zaspat. S manzelom sme extremne vycerpani, a netusime ci je to tym ze zaspava s pomocou. Podla studie z r 2022 nema na budenie v noci vplyv to ako babo zaspi. Cize sa obavam ze ak by som ho odstavila ze sa bude stale budit ako doteraz a len si to skomplikujem. Nepoznam nikoho v okoli komu sa dieta takto budilo preto by som bola vdacna o nazory tych co taketo budenie zazili.

zuzkaa1991
6. mar 2023

@mary174 v takom období isli zuby malej tiez boli tazke noci ona bola na um takze aj bolo velmi zle davala som nurofen od bolesti poprípade fenistil kvapky večer tak sme ficali asi mesiac striedala som....ak bolo veľmi zle cca hodinu som nevedela uspat camilia na zubky gely ked nepomahali tak jedjne lieky od bolesti....vytrpela som s i kazdy jeden zub do 2r v noci 2 3hod hore 🙈

ls56
6. mar 2023

Cumel ste neskusali? Radsej by som mu dala ten,lebo tym padom si robi cumel z teba. Precitaj si nieco aj o regresii,asi nou prave prechadzate a mozno aj separacnou uzkostou a tym padom mate taketo noci. Prejde to. Jedine co mozes urobit je skusat rozne druhy cumlikov,ak doteraz ziadny cumlik nevzal,tak skusat a skusat. Dalej co mozes urobit je odstavit na noc,ale niektore deti v tomto veku este potrebuju v noci jest. Ja mam 14 mesacnu a kojim ju od narodenia. Boli noci naozaj sialene a este doteraz niekedy su. Do 5 mesiaca spavala super na 1-2 nakojenia a potom nastalo sialene obdobie. Po roku sa to trosku zlepsilo,ale stale sa budi. Niekedy potiahne 6-7h bez zobudenia-nakoji sa- a spi dalej, a inokedy je hore kazdych 30min s placom a ziada prsnik. Ale vseobecne by som to tak opisala ze po roku sa ta situacia trosku ukludnila so spanim. Spi lepsie ale nie ukazkovo,no oproti tomu co bolo,tak som vdacna. Rovnako mozu ist aj zuby,tam je vela kombinacii. Proste babo nieco trapi. Bud vydrzis alebo odstavis. No ja by som to nerobila,lebo to nie je zaruka ze sa prestane budit a navyse potom musis najst novy sposob uspavania. Skus spavat s babom cez den aby si sa trosku vyspala. Vykasli sa na robotu,mate take obdobie tak sa aj ty setri.

mamkalentedkova
6. mar 2023

Nepomôžem ti veľmi ,ale chcem ti povedať ,že v tom nie si sama . Približne do 6 mesiacov mi.maka krásne zaspávala ,cez deň s cumlikom v postieľke na noc na prsníku ,dvakrát sa budila na kojenie ...potom sme mali covid ..a spánok sa jej strašne zhoršil..začalo nekonečne uspavanie ..kolísanie ,prsník .každý večer asi hodinu a pol ..noci boli také ,že vstávala 2-3 krát .Ale čom bola staršia ,čím viac vnemov mala cez deň ,tým boli noci horšie .Budila sa aj v noci ,chcela sa hrať ,uspavanie už fungovalo iba na prsníku .Od pol roka úplne odmieta cumel.Ked som týždeň fungovala takým tempom ,že som v noci pri nej dve ,tri hodiny sedela a čakala kým zaspí zas a ráno vstávala v bežnom čase a vlastne aj ja k starším..chystať do školy ,celodenný kolotoč ..muž v zahraničí ..na všetko sama ..bola som neskutočne unavená ..
Teraz má rok a 8 mesiacov ,v noci sa budí normálne aj 7 krát ,cez deň spí raz cca hodinu a pol ..Stále sa často koji ak cez deň ,zaspáva pri mne na denný aj nočný spánok len na prsníku ..neviem sa dočkať dňa ,kedy večer ľahnem a ráno sa zobudím 🥲.Takže s tebou cítim .Nie si v tom sama ❤️

mary174
autor
6. mar 2023

@ls56 si zlata dakujem moc za spravu. Cumel mi nevzal ziadny, napina ho z nich . Odstavit nechcem veru len uz naozaj neviem ci je to dovod ktory mu narusa spanok alebo len ma proste tazke obdobie a potrebuje ma (samozrejme vydrzim ved co ine zostava). Sem tam ma dni ze pospi v noci 2-3 hod vkuse( asi 5 noci v mesiaci) tak verim ze spat vie len mu nieco rusi spanok. Prepac ze tolko pisem ale asi sa potrebujem vykecat. Ine mamicky v mojom okoli to nechapu, deti sa im budia max 5x.

mary174
autor
6. mar 2023

@mamkalentedkova ďakujem za spravu. Drzme si prsty aby sme to zvladli co najlepsie 🙂

ivangeline
6. mar 2023

No skusila by som utisovat inac alebo nechala to cast noci na partnera. Upokojit sa da aj inac,ked dojcenie nevyhovuje..lebo je to ozaj nekvalitny spanok. Kolko spi cez den? Kolko bdie? Precitajte si nieco a nastavte rezim,co najlepsie.. Verim,ze sa bude budit menej.

ivangeline
6. mar 2023

Este ma napadlo,kedy veceria a co? Ogrgne a stravi? Mozno ma reflux a budi ho to. Skusili ste len dvihnut na hrud?

gercakovci
6. mar 2023

@mary174 ja mam aktualne tretie babatko, 8 mesacne. Starsie deti sa mi budili cca 12x za noc. Prisali sa, parkrat potiahli a zaspinkali. Teraz to zacala robit aj najmladsia. Dnes bola v noci hore 15x 😂. Za par tyzdnov sa to zlepsi. Ja svoju urcite neodstavim. Starsi maju 7 a 5 rokov, boli kojeni a este nikdy nebrali antibiotika. Ani raz. Stoji to za to 😊. Drzim palce. Viem presne ako sa citite 😊

ankare
6. mar 2023

@mary174 ano, budenie môže pokračovať aj napriek tomu,že bábo odstavis. Neodstavuj ho, teraz dojčenie veľmi potrebuje!!! Verím Ti,že si vyčerpaná a unavená,ale vydrz. Je to len obdobie. Možno mu idú zúbky. Dojčením sa aj upokoji, aj ľahšie zaspí. Si úžasná maminka!
Neboj, synček raz prespí celú noc a aj sám zaspí. Je ešte veľmi maličký a veľmi Ťa potrebuje.
Držím palce!

1stella1
6. mar 2023

@mary174 mas niekolko moznosti: 1.odstavenie. 2. V noci prestat krmit,dat max vodu,prve noci budu asi zle,ale postupne,ak vydrzite s manzelom,by to malo byt lepsie. No a tretia moznozt je,ze vydrzis. Ja,ked som zazivala to, co ty, som si vybrala tretiu moznost s tym, ze vzdy, ked nie je nieco podla mojich ocakavani si hovorim, ze je to len obdobie a prejde. Male babatko sa nebudi len tak z roztopase, ma na to asi nejaky dovod. Drzim palce😀

blondiee83
6. mar 2023

Mala som nieco podobne s dcerou, ale mala uz skoro 11 mes. Nebudila sa sice 15x-to by som nedala, ale len 5-6x, no dovtedy to bolo 2x, vynimocne 3x. Ja som bola nevyspana a kazde rano bolesti hlavy. proste pre mna prerusovany spanok nie je spanok. A kedze nie som typ matky-martyra, pre mna je moje zdravie a pohoda rovnako dolezite ako zdravie mojho dietata, tak som ju odstavila, zacala davat klasicke mlieko a bolo po probleme, zobudzala sa uz len 1x v noci- obe spokojne. Samozrejme, niektore zeny to maju inac, nevadi im nevyspat sa ani 3roky, ja taka nie som.
A teda dcerka ma 6rokov, prvykrat v zivote mala atb teraz na vianoce, zapal mocoveho mechura. nebyva chora skoro vobec, syn nekojeny detto. nemyslim si, ze by kojenie enjakym sposobom vplyvalo na dalsiu chorobnost deti.

zorkahorka
6. mar 2023

Moj to robil kvoli zubom. Ak mozes, daj mu cumel,pretože s tym prsom to je nekonecny boj. Ono sa na nom ukludnuje a uspava a je to silna závislosť. Chcela som seknut s kojenim v roku, kvoli nocnemu cumlaniu mi odstavenie trvalo do 16m...
Ak nechce cumel, ten prsnik je na druhej strane asi jedina moznost,ako ho uspat.chudacik,je uboleny... musis to len preckat. ak bude velmi plakat, daj mu paralen
Prajem vela sil

maryetta
6. mar 2023

Moji zacali spat az ked mali zubky. Teda okolo 2rokov. Ale ti poviem ze od vtedy spia neskutocne dobre. A do vtedy som ani nevedela ci spim.

zorkahorka
6. mar 2023

@blondiee83 jezis, hovoris mi z duše. Tiez nie som martyr. A moje kojene deculo je zakazdym prechladnute, ked aj moj skolkar. Netreba v tom kojeni vidiet az take zazraky. Aj sa budi 10x v noci, od hladu to nie je...

mamkalentedkova
6. mar 2023

@mary174 snáď to nebude trvať večne 😁,dovtedy to nejak zvládneme 🥰.Mama dokáže aj nemožné 😘

beata_k
6. mar 2023

@mary174 Z mojej poslednej skusenosti si myslim, ze je unaveny. Ja mam 10 mesacne a chcela som ho cez den naucit spat sameho. Po 3 dnoch som to vzdala lebo ako ty pises x krat hore v noci. Predtym sa budil kazde 2-3 hodiny. Nadojcila som a spali sme dalej. Pocas mojho "experimentu" sa v noci budil kazdu hodinu alebo aj kazdych 30 minut. Ked som s tym prestala dieta mi opat v noci spi dobre. Dnes potiahol 4 hodiny vkuse. Neda sa ti spat s nim v posteli? Bolo by to jednoduchsie.