Časté budenie 15 mesačného syna v noci

domka222
24. feb 2021

Mám otázku. Môj syn má rok aj tri mesiace. Ešte ho dojčím, ale s jeho nočným budením je to čoraz horšie. Inak ako na prsníku nezaspí. A to je v noci hore 6-10x. Už je to hrozne únavné. Myslíte, že keď ho odstavím zlepší sa jeho spánok?

zdenusa4
24. feb 2021

@domka222 a čo papá na večeru? možno mu to nestačí a preto sa budí na hlad

denda007
24. feb 2021

Mám také potiaže tak som zvedavá, čo vám poradia 🙂

domka222
autor
24. feb 2021

@zdenusa4 je pravda, že niekedy toho moc večer nezje, hlavne keď je už dosť unavený. Ale nestáva sa to každý večer. Po večeri ešte vždy kojenie. No jeho spánok je rovnaký, či sa naje dobre, alebo menej. Toto jeho časté budenie trvá už min pol roka

luccy89
24. feb 2021

Moj ma 2r2m a budi sa 3-4x za noc. Tiez dojcim a inac nezaspi. Teraz sme mali mesiac, ze sa budil raz a to tiez az o 6-7rano. Spava do 8-9. Medzi 1,5-2r bolo budenie xkrat za noc🙈 nevedela som to ani ratat. Vecere sme skusali vselijake, nic nepomohlo. Odstavenie, tiez nie je zaruka, preto sa aj bojim skusat, lebo takto sa pricucne a spi, no ked odstavim, tak ako sa s nim budem v noci trapit a uspavat... uz verim a dufam, ze to coskoro pochopi sam. Uz mi vecer povie, ze v noci sa nepapa, lebo maminka je unavena a musi spinkat...ale obcas na to v noci zabudne🤦🏼‍♀️😃

domka222
autor
24. feb 2021

@luccy89 presne tohoto sa aj ja bojím. Že odstavenie nepomôže a budem musieť v noci ešte chodiť robiť mlieko 🤦‍♀️

baby2015
24. feb 2021

@domka222 síce nekojim ale určite to nepomôže ak prestanete. Buďte rada ze kojite 🙂 moj je na um a budí sa 3 krát. To zarábanie je otrava. Dcérka sa budil 2 krát v noci do 3 rokov.

cookie29
24. feb 2021

spanok a hlad nemaju nic spolocneho... uprimne, ked sa "prezeriete" spite lepsie? Casto prave naopak. A kolkokrat si sa zobudila na hlad? Ja osobne nikdy...
Spanok dietata je v zavislosti od zrelosti nervovej sustavy. A ta dozrieva najskor okolo 3 rokov. Dovtedy dieta spat moze a nemusi, vcera spalo, dnes nebude a zajtra zase ano... a nehadam sa, su deticky co spia celu noc pomalicky od narodenia... ale je ich nemalo, co sa v noci budia a je to normalne. Syn sa takto budil do cca 2.5-3rokov, takze viem, ake to je unavne. Ja som este navyse pracovala na plny uvazok... a prsnik nie je len jedlo, ale aj bezpecie, laska, istota... odstavenie podla mna nepomoze... treba vydrzat. Mozes skusit prihovarat sa, hladkat, aby sa naucil nadvazovat na seba spankove cykly... u nas to "vyriesil" spolocny spanok, inac by som bola skoncila zle... drzim palce

elizabet173
24. feb 2021

@domka222 je nauceny zaspavat na prsniku s ked prejde do plytsej fazy spanku, tak ho hlada a tak dookola. Mozno su to aj zuby, ze spi tak nekludne. Neskusil ho uspat niekedy muz? Asi by som este par mesiacov vydrzala, skusala ho v noci uspat bez prsnika, aj ked sa to vzdy nepodari. A o par mesiacov odstavit a ponuknut v noci len vodu. Mlieko do flase v noci uz nepotrebuje. Mozno by pomohlo dat ho spat do vedlajsej izby, nemam to vyskusane v tomto veku, ale niektore mamicky pisu, ze im deti spali lepsie.

ivangeline
24. feb 2021

Moja je od roka na fľaši a spí lepšie. 🙂

majafemo
24. feb 2021

@domka222 Vydržať.Oplatí sa.Aj na to sme mamky,aby nás mali vždy na blízku.Potrebujú našu blízkosť.Raz z toho vyrastie,to je isté.☺️Dieťa som dojčila 3 roky,aj som k nej vstávala(prestala som počítať koľko krát) a vyrástla z toho.Je samostatná,šikovná a veľmi empatická.A mám pocit,že mi to opláca potrebujem pomoc,je všímavá.Este dojčím ďalšie,už 3.rok,vstávam nepočítam koľko krát,lebo viem,že to už dlho nepotrvá a skoro z toho vyrastie.☺️

domka222
autor
24. feb 2021

@majafemo viem, že raz mi možno bude ešte za tým smutno 😉 ja som si už celkom aj zvykla, skôr partner stále, že už je veľký a čím bude väčší, tým ťažšie sa bude odstavovať a či sa už nechcem konečne normálne vyspať v noci

ikissedagirl
24. feb 2021

@domka222 naucil sa sa uspavat na prsniku. ked nedostane prsnik, nauci sa zaspavat pri takych podmienkach ake mu das - tulenie, hladkanie, uspavanka, nosenie, alebo sam v posteli. bude to pre neho zmena, a nesuhlas da najavo zrejme placom.
moj nazor je, ze uloha rodica je dieta naucit zaspavat a nie ho uspavat.
keby dieta plakalo, lebo nechce same chodit, tak ho budes vlacit na rukach? keby plakalo, ze nechce same jest, budes ho krmit az kym nepojde do skoly? keby plakalo, ze nechce ist na zachod, nechas mu plienky? zrejme nie. tak preco pri zaspavani robime ustupky za cenu spankovej deprivacie? 🙂

elizabet173
25. feb 2021

@majafemo Byt dietatu nablizku neznamena predsa vstavat k nemu v noci nespocetne krat. Ak ti to tak vyhovuje, vstavat vela krat k takmer trojrocnemu dietatu, je to v poriadku, no s tym, ci dieta bude vsimave, empaticke, samostatne, sikovne to nema nic spolocne. Moje dieta je tiez vsimave, empaticke, samostatne, sikovne (mozem posudit, je uz dospele) a aj ked som dojcila, v noci som k nemu vstavala iba mesiac. Od mesiaca skratka prespal noc. A mas pocit, ze deti, ku ktorym matky nevstavaju v noci, lebo nedojcia su menej vsimave, empaticke, samostatne a sikovne? Vobec nie. Dieta potrebuje blizkost matky, mat v nej oporu, utechu, ale dieta sa da ukludnit aj inak ako na prsniku. Ved su deti adoptovane a vobec nie su v zivote menej stastne, ani menej sikovne, samostatne a empaticke. So vstavanim alebo nevstavanim v noci k dietatu to naozaj nema nic spolocne. Opakujem, ak si takto spokojna ty aj dieta, je to v poriadku, ale tvoje caste nocne vstavanie k nemu nema s tym, ako sa raz bude spravat naozaj takmer nic spolocne

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
majafemo
25. feb 2021

@elizabet173 Samozrejme,že nedojčiace matky nie sú menej milujúce.Je to individuálne.Ako komu vyhovuje a pod.

cookie29
25. feb 2021

@beata_k mozes skusit odstavit... skus hladkat, tisko sa prihovarat... velkac sa uz nekoji, ale ked ma tazsie dni, a presne viem kedy to je, tak niekedy v spanku potrebuje len dotyk, ako taky pocit "bezpecia"... mozno to neprejde zo dna na den... ale mozes ci to pomoze...

@elizabet173 kazde dieta ma ine potreby a potrebuje nieco ine/alebo inak. A je mi luto, ma to vela spolocneho s tym, ze dieta bude empaticke a vsimave... tu nejde o to, ci je dojcene, alebo na UM... ci spi alebo nespi, tu ide o to ako pises, ci sa mu venujes, ci mu davas to, co potrebuje. Ja by som bola velmi rada prespala cele noci, ale moj syn to potreboval... a ver mi, ze sme vyskusali vsetko mozne aj nemozne... ale keby som si mohla vybrat, tak kludne vezmem dietatko, co od narodenia prespi celu noc 😉 dufam, ze to vyjde pri druhom

elizabet173
25. feb 2021

@cookie29 samozrejme, ze je to individualne, ale moj nazor je taky, ze po 18. mesiaci je neustale budenie sa v noci na to, aby si dieta cuclo zlozvyk. Nijako nedonutis dieta, aby prespalo celu noc, aj dospely spia kazdy inak, no v druhom roku by som kojila v noci maximalne raz, po druhom vobec. Zelam ti druheho drobca takeho, ako som mala ja, aj ked prve rano, ked som sa zobudila a zistila, ze je uz rano a ja som v noci nekojila, tak som skoro infarkt chytila, kym som zistila, ze dycha

marabeska
25. feb 2021

Naša má 2,5 roka. Až teraz posledný mesiac sa stáva, že prespí do rána, teda do 5:00 cca. Ešte sa dojčí,keď chce. Robila to aj v noci, bolo to už na mňa veľa, aj som sa ju snažila odstaviť na noc asi 3x,no bolo to ešte horšie. Ten dôvod budenia sa je rôzny. Je to veľmi individuálne. U nás - má veľmi živé sny. Niekedy sa zobudila a rozprávala v noci,čo sa jej snívalo. Alebo po obednom spánku zvykla rozprávať, čo sa jej snívalo. Ale na tos me prišli až neskôr. Staršiu som odstavila na noc, keď mala 1,5 roka, bez problémov odvtedy prespala celú noc. Táto mladšia v noci všetko spracúva. Ale chápem, čo je to nevyspať sa. Ono sa to raz zmení.

cookie29
25. feb 2021

@elizabet173 kazde dieta je skutocne ine. Super, ze to vyslo. A dakujem za zelanie, aj ja dufam.
Ja len viem, ze som mala "narocne" dieta, nieco co je este len v zaciatkoch a nie je to prilis zname. Takze som pravidelne celila nazorom, ze som neschopna mama, ze ho necham a podobne... a velmi mi pomohol jeden clanok, kde mama 5 tich deti hovorila, ze ona mala take dieta ako posledne, piate. A ze pri tych prvych styroch, si pri vsetkej uprimnosti myslela, ze mamicky prehanali, nerozumela ako to nemozu zvladat jedno dieta, ked on ma 2-3-4 a zvlada. A ze az to posledne jej ukazalo, ze niekedy nestaci skusenost, snaha, vola... samozrejme, ze treba skusit, ale treba vediet odhadnut aj to, ked to nejde a neskusat nasilu...

ledgerka
25. feb 2021

Nastuduj si spankove asociacie. Budi sa ti lebo nevie sam zaspat, iba na prsniku. Toto ho odnauc a bude ti spat pekne.

elizabet173
26. feb 2021

@cookie29 ja to chapem, len ine je vstavat k parmesacnemu, ine k takmer trojrocnemu. Opakujem, ze ak to mamicke vyhovuje, je to jej vec. U mna by trojrocny mal smolu, nevstavala by som k nemu na kojenie ani nahodou.

bluka2
26. feb 2021

Ja som teraz odstavila dvojročného, ale v noci to teda vôbec nepomohlo a budí sa naďalej, len ja musím vstať a ponosit ho; nie je to lepšie

elizabet173
27. feb 2021

@bluka2 dat postielku blizko vasej postele, aby si ho dociahla a mohla pohladit by nepomohlo? Nosit by som dvojrocneho nenosila. Si tam, je v bezpeci, je pri tebe. Mojkacik by nepomohol?

bluka2
27. feb 2021

@elizabet173 spí so mnou v posteli... Nejaké plyšové hračky ho vôbec nezaujímajú. Asi sa dám znova na to kojenie, lebo to bolo v tomto ohľade lepšie. Ja ho nosím, lebo pod nami spia susedia s dvoma malými deťmi, tak ich nechcem otravovať plačom v strede noci... Ďalšie nápady privítam

bluka2
27. feb 2021

@elizabet173 inak je veľmi šikovný, veľký, všetko mu chutí, pomaly za chvíľu rok odplienkovany cez deň, v noci, rozpráva už celé vety, len nedokáže tú noc nejak prespať..