9 mesačne dieťa a nadprodukcia mlieka

adka31
7. nov 2014

Ahojte maminy, chcem sa Vas spytat, ktore mate tak velke dietatko a stale vela mliecka. My sa kojime casto, ale predsa len uz syncek papa aj prikrmy a ked nenakojim napr. 5 hodin, prsnik je preplneny, vcera az hrce, tak som trosicku odsala, inak neodsavam vobec. Predsa len, cakala by som, ze sa tvorba prisposobi , teda ze ked bude maly aj na inej potrave, tak tvorba mliecka klesne. U mna zatial nie. Ako je to u vas, kedy sa to prisposobilo a co ste robili? Menej pili, alebo nieco odsali? Pred 2 tyzdnami som dokonca prekonala zapal prsnika, co som od narodenia maleho nemala. Dakujem za odpovede 😀

alcahelca
7. nov 2014

ahoj, ja by som tvoj "problémik" brala.... 🙂
Ale aj Ti napíšem k veci...mne sa malá začala odstavovať, ani neviem kedy, odstavila sa úplne, ešte mesiac som odsávala (2x denne, išlo to ťažko, tieklo málo), po pár týždňoch som odsávala už len raz denne a stačilo jeden večer neodsať a mlieko sa stratilo úplne (teda je tam, ale neodsajem nič a malá sa neprisaje)

Takže predpokladám, že ked prestaneš prikladať a nebudeš odsávať, po pár dňoch možno týždňoch sa ti to upraví samé a bude sa tvoriť menej mliečka....
držím palčeky nech to zvládneš bez problémov 🙂

luba41
7. nov 2014

@adka31 a prečo nenakojíš 5 hodín? kolko máte dojčení cez den? kolko príkrmov? ved mu MM ponúkaj stále, aby sa ti zbytočne nepreplnovali a potom "nestáli dlho".. z toho Ti môže poklesnúť tvorba, ale môže malý začať štrajkovať..ponúkaj MM pred jedlom, po jedle namiesto pitia vody..

kazunomiya
7. nov 2014

@adka31 staci viac dojcit, asi to este treba 🙂 Ja na to musim mysliet a ponukat dojcenie aktivne, lebo uz si tak nevypyta, ako ked bol mensi a nemal toho tolko na praci. Prikrmy v tomto veku este chapem len ako doplnenie dojcenia. 🙂

adka31
autor
7. nov 2014

@luba41 myslim to tak, ze nenakojim 5 h z jedneho, lebo vacsinou mu na jedno kojenie staci jeden prsnik ( ponuknem aj druhy, ale ma dost) . My sa kojime priblizne po 2,5-3 hod. Vodu, ani caj nepije, len mliecko. Doobedu ma 1 prikrm a poobede 1 prikrm. Ja som stastna, ze mozem kojit, aj planujem co najdlhsie, len by som rada, keby sa ta produkcia upravila tak na akurat.

adka31
autor
7. nov 2014

@kazunomiya vsak to, my sa dojcime co 3 hodiny, prikrmy ma za den 2, aj to beriem zatial len ako PRIkrm. Preto sa asi tolko tvori. Verim, ze sa budeme este dlho dojcit, len fakt je, ze si musim davat na to pozor, lebo ked dlhsie z jedneho nedam, je brutal preplneny az na hrcky. Skratka by som cakala, zev 9 mes. by mala byt ta produkcia tak "na porádku" 😀

luba41
7. nov 2014

@adka31 tak by to malo byť v poriadku..skús len teda odstriekať rukou do povolenia najväčšieho tlaku..aj doteraz si mala nadprodukciu? a ten zápal-vznikne skôr nespávnym vyprázdnením prsníka /nevidíš zmenu v prisávaní? /alebo malý "nevymýšla" pri dojčení? skús sriedať polohy pri dojčení ak sa dá a malý bude chcieť /futbalová poloha je dobrá/.. alebo v noci si dávať pozor na prisatie-ja som mala párkrát upchatý mliekovod, ale tiež až po 1roku / z blbej polohy v noci, ked sa mi nechcelo poriadne natočiť k dieťaťu/..prípadne napíš do poradne Mamila, čo na to povedia alebo laktačnej priamo.. 😉

adka31
autor
7. nov 2014

@luba41 hej, nadprodukciu riesim od zaciatku. ved da sa to, len ten pocit vecne naliatych prs nie je nic moc. On mi pekne vytaha, no o par hodin su zas plne. mozno to tak ma kazda, neviem a mozno sa nad tym zbytocne zamyslam. Dufam len, ze ked bude starsi a bude jest castejsie stravu, tak sa to snad trochu upravi, dik moc 😀😃

luba41
7. nov 2014

@adka31 alebo pri nadprodukcii dojčia aj 2x po sebe z toho istého prsníka, ked je dieťaťko malé, tak to funguje..keby si to vyskúšala...ale zase Tvoj je velký, aby to nemalo na neho účinok, že keby poklesla tá tvorba, či by mu to stačilo a nezačal by náhodou štrajkovať..takto je naučený na "plný nášup" ktorý mu asi lahko natečie..skús sa prípadne takto opýtať, keby si niekde písala.. 😉
alebo aj tu sú múdre baby https://www.modrykonik.sk/group/4722/