Ako často kojiť novorodenca?

janajanajana
28. mar 2009

Viete mi poradit ako casto potrebuje papkat 10 dnove babetko? Moja dcerka sa budi aj kazdu hodinku, v noci niekedy aj castejsie, niekedy mam pocit ze nie je ani hladna len si chce pocuckat. Neviem teda ci je spravne jej davat prsnik tak casto, bojim sa, aby to nemala len ako nahradu za cumlik ale zas jej nechce odopierat mliecko 😒 Prvu dcerku som nekojila, takze s tym nemam skusenosti. Poradte prosiiim

marjuska
12. mar 2012

Tak teda je to Ok keď si pomrnčí a nechce bradavku tak asi hladné nie je a príčina je niekde inde heh....skúsila som mu dať aj vodičku a hneď ju vyvrátil to isté by urobil asi aj z mliekom tak som si to aspoň overila...:D a ako zistíte že či je hladné alebo sa chce len nosiť ???? veď len mrnčí a z tej hatlaniny to nieje rozumieť..či je niektorá z vás ktotá tomu džavotaniu rozumie???? :D

duratlicka
12. mar 2012

@janajanajana Ja som malu kojila kazde 3 hodinky, lebo sa mi sama od hladu nebudila, bola dost spava. Ale inak sa vravi, ze tak, ako si vypyta (cim sa asi mysli, ze kludne aj castejsie). Kojila som ju prve mesiace z oboch prsnikov pri kazdom kojeni, aby sa mliecko tvorilo rovnako, teraz uz papame len jeden.

alla24
14. mar 2012

Chcela by som sa poradit ohladom kojenia, teda ako casto a vobec ako urobit malej rezim. Nasa je velmi pahltna. Ked sa zobudi chce jest ale mam pocit ze sa nevie zastavit. Ked staviam na radu ze dieta sa nevie prejest mliecka tak mala zje aj 70 ml ale potom to skoro vsetko vyvrati. Ked jej davam tak maximalne 30 - 40 ml tak je v pohode a nic nevyvrati ale je nervozna lebo este chce. Ale zato chce papat skoro kazdu hodinu. Je to ok? Ako jej vytvorit rezim ze kazde 3 hodiny a viac mliecka? Dalsi moj problem je ze mlieko musim odsavat lebo ho mam strasne vela (ani tyzden po porode som uz mala aj zapal prsnika) a ked malu dam na prsnik tak sa prisaje bez problemov ale par krat potiahne a mlieko ide az dole bradou a mala sa odpoji a strasne place. Tak odsavame a krmime z flase. Upravi sa to? Ma niekto aj s niecim takym skusenost? Dakujem

petaov
14. mar 2012

@marjuska u nás to bylo jasné, malý měl hodně silný ten hledací reflex a pořád otvíral pusinku a hledal prso, takže jsem hned věděla, co chce 🙂

petaov
14. mar 2012

@alla24 zvrací do oblouku? Jestli si jen ublinkne, tak bych to nějak neřešila, ale píšeš, že vyzvrací všechno, ať to není reflux... Když chce jíst každou hodinu, tak bych ji neomezovala, koj, jak si řekne, ať zas nemáš zánět. Když máš prsy hodně nalité, tak ze začátku trochu odstříkej, ať se jí líp pije. Taky si zkus před tím dát teplý nápoj, ať se mléko lépe uvolňuje. Nám se udělal nějaký režim až tak od půl roku, ale v podstatě dodnes nějaký pevný nemáme. Malý mi pil taky každou hodinu (měli jsme ve 4. a 7. týdnu růstový spurt) a asi od dvou měsíců pil co dvě hodiny, což mu vydrželo asi do 10 měsíců, takže donedávna (to už myslím i s příkrmy). Prostě nikdy nejedl přes den co tři hodiny. V noci vydržel dlouho, nikdy jsem nebudila, když jsem měla prsy nalité moc, tak jsem trošku odstříkala. Láhev bych moc nedávala, je to z ní jednodušší, ať si na ni nezvykne. Laktace by se měla upravit po šestinedělí, u nás se upravila až později. Já měla zánět, když měl malý 3,5měsíce. Tak ať se daří 🙂

stvura
14. mar 2012

@alla24 mala by si sa co najskor obratit na laktacnu poradkynu...ale podla toho co pises je to reflux (predpokladam ze je spravne prisata). Mohla by si si troska mliecka odsat este pred dojcenim, mozno ti tecie mlieko takym silnym prudom ze dietatko nestaci prehltat. Ono sa to postupne upravi, nejaky rezim by som dvojtyzdennemu babatku nerobila 😉. To ze je kazdu hodinku, to je normalne, ma este velmi maly zaludok

marjuska
27. mar 2012

Ja si odsavám na noc z oboch prsníkov cca 130-140ml a "dokojím" 60-90ml nutrilonu a potom prespinká aj 5hodín ako kedy....viem koľko vypije a v noci v spánku si pekne vypýta aj 2-3krát a to z jedného niekedy aj z druhého....:D musím sa zmieriť že sa nevyspím ešte dosť dlho :(((( po pol roku veď už za chvíľku hehe prejdeme na kašičky a už to hádam bude lepšie...:D

riverparkdanceschool
10. mar 2014

budúce mamičky a čerstvé mamičky! Nenechajte si ujsť vynikajúcu prednášku na tému JA A MOJE BÁBÄTKO - 10 PREKVAPIVÝCH FAKTOV O DOJČENÍ a získajte najcennejšie informácie podľa najnovších štúdií! Prednášať Vám bude odborníčka a poradkyňa v oblasti podpory dojčenia a vzťahovej výchovy, autorka knihy Praktický návod na dojčenie a mnohých článkov o dojčení - ANDREA POLOKOVÁ. Každá účastníčka naviac získava 1x vstup na GRAVIDJOGA a BUBLIFIT CVIČENIE PRE DETI v Riverpark Dance School ZDARMA.
Kedy: 20.3.2014 v čase 11:15 - 12:45 hod.
Kde: Riverpark Dance School (Dvořákovo nábrežie 4, Bratislava)
Rezervácie na: recepcia@riverparkdanceschool.sk, alebo 0910 373 373. Cena: prednáška 8 €, prednáška+obed 13 €. Tešíme sa na Vás!

emma2014
29. júl 2014

ahojte chcem sa spitat ci spravne kojim maleho ma 14dny a vždy ked kojim tak spi pritom taha taha a zaspi a ked ho trošku preberem tak pije opet len nie som si ista či mu to staci kojednie niekedy tra aj 30min a viac výdy sa budy s pačom a pita papat viem ked si cumle ručku neviem či hio dostatočne hlhokojim a ci aj spravne milieka mam na rozdavanie 😒 😔 😕

patkaza
24. okt 2015
Používateľ patkaza je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od patkaza.

babätko si zvyčajne samo povie kedy chce piť .. idealne je tak každé +- dve hodiny niekedy aj častejšie http://akoapreco.com/ako-casto-dojcit-novorodenca/