Ako často má 11-týždňové dieťa jesť ?

jajka_janka
21. jan 2020

AHojte syncek ma 11 tyzdnov. uz sme si presli kadecim. mlieko klesalo a dtobec sa hneval na prsniku. spojila som sa s laktacnou a nakoniec sme boli strihnut uzdicky. syncek sa po tom odmietal prisat
Nakoniec sa prisal ale problem je ze nakojim len po sponku ked je este zaspaty. dokrmovala som cievkou ale teraz ked sa napapa prikrmit uz nechce a ja sa bojim ci ma dost. papa kazde 3-4h, skor nechce. bojim sa ci to staci kedze uz zacina mat stolicu dozelena. ako casto kojite vy svoje deticky?

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
deti95060810
21. jan 2020

no ja neviem ,ale ak ho kojíš a bábo má zelenú stolicu - tak mne švagriná povedala že bábo má málo živín...Dobre priberá?

saja1
21. jan 2020

@jajka_janka ja som sa riadila len pocikanymi plienkami. Ak ma 6 dobre pocikanych plienok denne a ako tak pribera, je to ok a veru moja nesplnala ani jedno z toho dost dlho, som sa nastresovala dost 🙈

evitka83
22. jan 2020

@jajka_janka ak aj dokrmujes UM, tak zelenu stolicu ma z toho mlieka, zo zeleza. Je to normaln, pokial nehnackuje a nezduva ho. 11tyzdnove dieta som krnila na poziadanie, dcera si postupne vytvorila pravidelnejsi rezim sama aj na jedenie aj na spanok

jajka_janka
autor
22. jan 2020

Dokrmujem svojim odsatym mlieckom, UM som nedala ani raz. Problem je ze on skor ako 3h nebude, vymysla... On odmieta prsnik ozaj sa napapa iba po spanku na fitlopte v tme

tinapa
22. jan 2020

@jajka_janka Ak si si nie istá, či dosť priberá, kúp si osobnú kojeneckú váhu (ja mám po synovi, ak by bol záujem)...vždy lepšie prevážiť..pred a po kojení.

jajka_janka
autor
2. feb 2020

Ahojte tak zacarovany kruh, stale papa po spanku. Stolicu ale uz ma zltu len velmi vodnatu. Prsnik uz neodmieta ale papa iba po spanku inak ho len dudla. Rano ked sa zobudi tak nebude jest a ani ked pospi len 30 min. Teda bude papat iba cez cievku po prste, to iste vecer. Strasny plac vecer ked mu nedam prst. Zacala som mat pocit ze on si ten prst s cievkou vyzaduje tak som cievku vecer zrusila s tym ze ho uspim bez krmenia a potom ked sa po 30min prebudi tak ho nakojim. Vecer to i funguje i ked trva dlho kym sa ulozime ale cez den zial nie... To odsavanie po kazdom kojeni je casovo narocne. Taktiez spi mi len vonku v kociku a zscal sa nam spanok kazit, je hore kazdu polhodinu ale ked chcem kojit musi pospat aspon 2h inak nebude ani za svet, taktiez musim vystihnut ked sa preberia ked je este v polospanku lebo ak sa uplne preberie tak nic z toho a samozrejme musim kojit po tme co tiez ked dojdete z vonku kym sa zorientujete... V noci nesmiem prebalit pred kojenim lebo uz nenakojim... Tych pravidiel je kopec a ja uz nevladzem, chcem kojit velmi ale aspon s trosku menej pravidlami. Zmeni sa to niekedy ci mam ratat s tym ze taketo jednoducho bude?

jajka_janka
autor
2. feb 2020

Teda ma i zaujima ci zrusit uplne cievku a co ak nebude jest i 8h?za 2 tyzdne mi pribral370g ale s tym ze ked sa neprisal taksom dikrmila cievkou

xjakubikovak
3. feb 2020

@jajka_janka my sme tiež mali také obdobie že mslý bol prisatý ale zacal ťahať az ked mal zatvorené oči, neviem kolko to trvalo ale nie dlho, takychto detskych ,,obdobi" bude este vela a myslim.ze aj u vas to prejde. Neviem aky mas nazor na nosix/satku ale mbe to dost pomohlo aj v kojení aj v spaní 🙂