Ako dlho trvá zastavenie laktácie?

niki9807
23. feb 2024

Ahojte. Z osobných dôvodov som si dala hneď po pôrode zastaviť laktaciu. V utorok som rodila stredu mi nasadili tabletky neviem aké presne dávajú mi po polovičke ráno, večer... dnes ma hrozne začali bolieť začalo vytekat mlieko tak mi ich stiahli s obväzom neviem síce ako budem spať keď sa mi s tým zle dycha ale každopádne. Ako dlho to zhruba trvá? Bolia ma hrozne celé prsia🙈

kristin1988
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vyrovnanaosoba
23. feb 2024

Ja som dojčila, alebo vlastne snažila sa o to, 2 týždne, týždeň v pôrodnici bez prikrmovanie, doma týždeň ale keď už aj gynekológ videl že ich mám ako kameň tvrdé, až fialové, hneď predpísal tabletky medocriptine a za 2 dní taká úľava že koniec. Ale veru, prúdom mi tieklo mlieko za tie dva dni, ale už dom nemohla prikladať.
Za týždeň som ani nevedela, že som mala mlieko. A žiadne zviazovanie, práveže môj gynekológ povedal, že to musí vytiecť, samovoľne, žiadne vytláčanie ani sťahovanie.

niki9807
autor
23. feb 2024

@kristin1988 ano prvý deň pár hodín sme sa pokúšali ale darmo ja som hrozne citlivá na prsia celkovo toto mi strašne rusalo až ránu po cisarskom