Rýchle zastavenie laktácie

lenka2507
20. feb 2013

Ahojte mamičky...
Chcela by som Vás veľmi poprosiť o Vaše rady, lebo tie ktoré mám doteraz nie sú účinné. Ide o to, že zo zdravotných dôvodov som musela zastavovať laktáciu, tak mi dali lieky (berú sa 14 dní) + mi povedali, že si mám previazať prsia plienkou a obväzom, aby sa mi prestalo tvoriť mlieko. Už som takto previazaná 4 deň a z pŕs sa mi vytvorili akokeby 2 kamene. Sú strašne bolestivé na dotyk a strašne tvrdé. Neviem, čo s nimi robiť. Dosť sa trápim s pooperačnými bolesťami a ešte aj toto. Tak ak máte nejaké účinne rady budem rada, ak mi pomôžete. Ďakujem pekne.

xenicka13
20. feb 2013

@lenka2507 ked bolia, treba trochu odstriekat a hlavne obmadzit tekutiny

rebroza
20. feb 2013

@lenka2507 aj ja by som navrhla urcite nieco odstriekat.rozmasirovat pod teplou vodou. mozu sa ti zacat aj zapalovat.... a tusim existuje aj nejaka injekcia na zastavenie laktacie...
a mozno by bolo menej bolestive trosku pravidelne odstriekavat a vylievat a postupne zmensovat objem odstriekaneho a tym aj tvorbu noveho.
inak, neviem co a preco, ale ja som mesiac odstriekavala a vylievala do umyvadla a dcerka sa potom pekne chytila a kojili sme dalej (ale nie kazde babo je take ochotne a ona mala len mesiac, nie jedenast)

eir
20. feb 2013

@lenka2507 ahoj, mohl by ti pomôcť obklad zo studených kapustných listov. Na tvojom mieste by som však vyhľadala pomoc laktačnej poradkyne, vedia veľmi dobre poradiť. A možno by si kvôli tým liekom ani nemusela prestať dojčiť ... Držím palce!

Poradkyňu nájdeš tu: http://www.mamila.sk/pre-matky/poradkyne-pri-do...
Radia e-mailom, telefonicky a niektoré i osobne ...

dianka3
20. feb 2013

Tak ja som mala ten isty problem ked som potratila,prsia mi stvrdli ako kamene a ja som sa uz na tu bolest zobudila v noci z tolkej bolesti a pomohlo mi ze som si z oboch prsnikov odstriekala mlieko ,bude to troska boliet ale uvydis ako sa ti ulavi a prsia sa ti daju do normallu.Chcem sa ta opytat ake lieky ti nato dali? lebo ak homeopatika tak to je nic chod hned rano za lekarom a pytaj si tie hormonalne na zastavenie laktacie mne pomohli uz po 2 tabletke,a davaj si na seba pozor lebo z toho mozes dostat aj vysoke teploty,ak si neodstriekas mliecko

sisi1503
20. feb 2013

Ja som musela prestat kojit zo dna na den a mliecko sa mi stale tvorilo a jedna doktorka mi poradila take homeopatika volaju sa RICINUS COMUNIS tie su na zastavenie laktacie.Su to take male gulicky dostat ich kupit v lekarni a do tyzdna je po mlieku...Ale teraz si urcite odsavaj aspom po troche,aby si nedostala zapal...Prajem vela stastia...

lenka2507
autor
21. feb 2013

@eir ďakujem pekne...mne je veľmi ľúto, že musím prestať kojiť, to je to, čo ma trápi viac ako bolesti po operácii. Ale už nemôžem kojiť, keďže výsledky pri operácii neboli dobré a musím ísť na rádioterapiu jódom a to už kojiť nemôžem. Takže tak. Ale ďakujem za radu...

lenka2507
autor
21. feb 2013

@dianka3 ďakujem pekne...ja beriem riadne lieky na zastavenie laktácie od gynekológa...

eir
21. feb 2013

@lenka2507 nemáš za čo ... píšem ti IP

katika89
22. mar 2013

@sisi1503 a ked si uzivala Ricinus comunis, mohla si este ppri tom dojcit??

sisi1503
22. mar 2013

@katika89 ja som musela prestat dojcit?Bo som dostala silny zapal a nasledne ant pri ktorych som musela dojcenie ukoncit,takze som si kupila RICINUS COMUNIS,aby som mlieko stratila.Ale moja mala mala uz 2roky tak som bola aj rada,ze sa uz kojit nebudeme.Lebo v takom veku je to podla mna viac o zvyku ako o vyzive... 🙂

bibap
13. jan 2015

@lenka2507 Ahoj prosim ta ako sa volali tie lieky na zastavenie laktacie?

aangie6950
13. okt 2015

@lenka2507 prosim ta a menzes ked si dostala nasadila si hormonalnu antiku? Ze vsetky tabletky na zastavenie dobrat ?

gabcca
16. nov 2015

@sisi1503 zapijaju sa tie kapsule?

sisi1503
28. nov 2015

@gabcca tak to si uz vazne nepamätam,ale to su take malinke gulicky,takze ani netreba zapijat,ale najlepsie bude ked sa spytate v lekarni...

1975renca
28. nov 2015

Ricinus komunis sú homeopatiká,mne ich včera predala lekárnička,nezapíjajú sa,nechávajú sa rozpstit v ústach,ja ešte odsávam ale od včera je toho mlieka podstatne menej

miriam2908
28. nov 2015

Počula som že šalviový čaj utlmuje tvorbu mlieka, ale čo je na to pravdy to neviem, neskúšala som to.

1975renca
28. nov 2015

No s tym salviovym cajom som citala aj ja ze to funguje,vraj aj mätovy,ale tiez neviem,neskusala som

katka708
28. nov 2015

mne pomohol šalviový a mätový čaj. nič iné som nepila. denne liter šalviového a liter mätového. prvé 3 dni som si musela odstriekavať v teplej sprche po troške, po 3 dňoch to už bola pohoda. V prvý deň som si neodstriekala a urobili sa mi také kamene, že pri masáži som hviezdičky videla a blížlo sa to k riadnemu zápalu. tie čaje som pila asi týždeň ale mlieko som mala snáď ešte vyše 2 týždńov ale už to nerobilo žiadne problémy. držím palce nech si čím skôr v poriadku.

katka708
28. nov 2015

Aha, až teraz som zistila že je to už riadne stará téma a ty máš svoj problém s mliekom už dávno vyriešený. no nič. snáď to pomôže aspoň niekomu inému
@lenka2507

majenkajulka
26. jún 2019

Šalviový čaj opatrne lebo vo veľkom množstve je jedovatý. Treba dodržiavať dávkovanie ako je napísané na obale čaju.
@katka708

christin3
1. okt 2019

@sisi1503 praveze je yo ma podporu laktacie

minyminy
12. apr 2022

@katka708 ahoj a pls akoo casto si si odsavsla ci odstriekavala?