Ako nadojčiť dieťa, ktoré sa odťahuje a má reflux?

zuzzii
12. jan 2013

Ahojte, mám taký problém. Môjmu 2 mesačnému synčekovi diagnostikovali reflux. Nemá tú najťažiu formu, keď vracia prúdom, ale jeho skôr trápi, že sa mu mliečko vráti späť do úst a z toho ho akoby páli záha a strašne pri tom plače. A problém je, že to robí niekedy aj pri dojčení. Trebárs si 10x potiahne a už začne plakať hrozne, odtŕhať sa od prsa, vidno že ho to bolí... Neviem, čo mám vtedy robiť.. Lebo viem, že je hladný aj by chcel piť a zároveň nemôže :( je to hrozný pocit...
Mala to niektorá mamina? Ako ste to riešili? Navyše sa bojím, že pri takomto dojčení začne menej priberať...
Opatrenia, ktoré robíme, ale napriek tomu plače sú klasické pri refluxe:
- pije častejšie a menej
- polohujeme ho
- pred kojením dávam sab simplex a po kojení gastrotuss
- počas kojenia aj po kojení dávame odgrgnúť

Prosím poraďte ak viete niečo, čo by mu mohlo pomôcť..

gubcikova
12. jan 2013

mne poradila dr.dávať gastrotuss pred kojením

luba41
12. jan 2013

@zuzzii ja zase napíšem, kontaktuj nejakú laktačnú poradkynu, určite poradí http://www.mamila.sk/pre-matky/poradkyne-pri-do... . U nás fungovalo nosenie / takmer neustále/ aj kojenie poležiačky / bez zbytočnej manipulácie / A vydržať tak do 5 mesiaca 😉 A Žiadne lieky som nedávala. http://dojcenie.wordpress.com/category/rast-a-z... 😉

zuzzii
autor
12. jan 2013

gubcikova - pred? vidis a mne po... tak vyskusam pred, ze ci sa to zlepsi...

luba41 - poradkyne uz u mna boli, problem s prisatim sme nemali a viem aka je spravna poloha.. toto je o tom, ze on nechce pit v ziadnej polohe ked ho to boli :(

simonka1304
12. jan 2013

A neskusala si si mliecko odstrekovat a zahustit? Moja mala mala reflux,tiez bolesti pri papani a neskor uz take bolesti,ze nechcela uz ani papat,tak sme skoncili na infuziach v nemocnici.Potom jej predpisali Nutriton na zahustenie a zacala pekne papat a od vtedy uz bolo dobre.My sme mali UM,do materskeho neviem,co sa dava na zahustenie.

zuzzii
autor
13. jan 2013

simonka a to si jej davala potom cez flasku pit? alebo ako sa to zahustovalo.. citala som o tom nutritone, len si neviem predstavit ako mu to podavat...

simonka1304
13. jan 2013

My sme mali umele mlieko a do zarobene do flasky som pridala trochu Nutritonu.Neviem,ci sa moze pridavat aj do materskeho,ale urcite je nieco aj do materskeho.A doktorka Ti nic neporadila?

anjelicek26
13. jan 2013

@zuzzii - lyzickou, malo by stacit 5-6 zahusteneho pred kojenim a potom normalne kojit.

euka210
13. jan 2013

moja svagrina dava Nutriton hadickou na zahustenie. Alebo odstiekat predne mlliecko a dat hustejsie zadne

alexandrakocikova
13. jan 2013

ak má takýto problém, treba dávať z lekárne na zahustenie, teraz neviem ako sa to volá..alebo obetovať dojčenie a dávať nutrilon AR.aj moj syn mal reflux.začala som mu dávať Nurilon AR a bolo po...dokoncaho doktorka môže aj predpísať a máš ho o polovicu lacnejší...po pol roku mu to prešlo a presli sme na normálny nutrilon.radšej začni dávať umelé mliečko, ked sa takto trápite, aby nezačal chudnúť a nemusel ísť do nemocnice...a vobec vrackanie spôsobuje aj iné problémy...poškodzuje tráviacu sústavu

zuzzii
autor
14. jan 2013

dakujem za rady, len si neviem predstavit to podavanie lyzickou, lebo teraz mu podavam ten gastrotuss, to je taky husty sirupcek a ten mi nechce hltat a vypluva to.. tak pri kasi si to predstavit neviem.. ale zbehnem dnes do lekarne a skusim to..
Co sa tyka toho Nutrilonu AR, citala som aj o tom, ale tomu sa chcem vyhnut, kym maly pribera, lebo som chcela aspon 6 mesiacov dojcit.. samozrejme keby prestal priberat tak idem do toho - ved zdravie je prednejsie..