Môže vracanie u 3-mesačného bábätka značiť reflux?

Zodpovedané
20. feb 2023

Dobrý deň,

mám 3-mesačného syna, ktorý je len dojčený. Poslednú dobu začal vracať, naposledy 15x počas 4 hodín. Nie je to len také jemné vracanie, ale skôr vracia prúdom. Po papaní ho dám stále odgrgnúť. Myslím, že aj málo priberá, váži len 5 580 g. Narodil sa s hmotnosťou 4 000 g.

Môže ísť o reflux?

Ďakujem

Dobrý deň,

synček má váhu peknú.

Ak sa Vám zdá, že v poslednom období začal horšie priberať a viac vracať, treba ísť na vyšetrenie k doktorke. Tá zhodnotí, či ide o reflux alebo nejaký medicínsky problém.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas