Ako odstaviť 13 mesačné dieťa?

laura908
18. jún 2017

Ahojte, dcérka má 13 mesiacov a je stále kojena. Len chcela by som ju odstaviť len neviem si rady. Ona je úplne závislá,aj zaspávanie na prsníku. A už ma aj hryzie a je to strašná bolesť a ja som v strachu keď ju kojim kedy zas kusne. Prosím nejakú radu. Ďakujem

kvetinka317
18. jún 2017

Ahoj,my sme tiež boli zavisli ,ale tiež som to stopla ,nedalo sa to uz..bolo to o cumlani...ja som to urobila na surovo,proste som mu nedala..prvé tri noci boli veľmi ťažké,preplakane ..týžden nám to trvalo, kým si zvykol ..od kedy sa nekojim spíme krásne celu noc🙂Drzim palce ☺️

lacibo
18. jún 2017

@laura908 ahoj moja má 11 a pol a kojím iba tri krát - ráno, poobede po spánku a večer po kaši na zaspatie.. v noci mi chvalabohu od začiatku prespí, keď sa aj zobudila, ponúkla som iba vodu..asi nie je závisláčka🙂 tak neviem možno až tak trefne poradiť, ale pri prvých dvoch deťoch to bolo tak že dcéra chcela piť až skoro do dvoch rokov / nechcela veľmi jedávať inú stravu /a vyhovovalo nám to obom.. a odstavovala sa postupne, skús aj ty postupne, vždy jedno kojenie menej.. až ostane len raz za deň.. / to stačí na 13 mes. /.neodporúčam odrazu.. môže to byť šok pre dieťa aj tvoje telo.. a syn sa sám " odstavil" v 10. mes. lebo sa mu už nechcelo ťahať, bol od začiatku dobrý papáč a radšej jedol lyžičkou. a teraz dcérka tiež veľmi dobre papá , ale ešte k tomu sa aj rada kojí..takže mix oboch starších detí.. a ono to nie je len o výžive v tomto veku / aj keď mliečna dávka musí byť a načo zase kupovať Sunar, keď je.🙂./ ale najmä aj o kontakte..takže skús obmedziť, nie úplne odstaviť a keď tak len postupne, ak necháš len jednu dávku, tú neskôr ľahšie nahradíš niečim iným..
samozrejme iné je, keď má dieťatko mamu ako cumeľ, to obmedz čas kojenia, nech si potiahne a dosť.. tiež ma párkrát pohrýzla / bolí to riadne /a hned som prerušila a dala som jej to najavo.. plakala, nedala som jej, aby zbadala, že nono!😉 a prestala to robiť.. neviem, koľko budem ešte kojiť, ale postupne prejdem len na dve - ráno, večer.. to zase nie je až také náročné.. aj keď už som v tomto veku😉 aj dosť unavená, ale zase som bez problémov schudla na pôvodnú váhu aj vďaka kojeniu🙂 a ten pocit, ked sa na mňa pozerá , sa nedá ani opísať, stojí to zato..verím na to, že mama aj dietatko sa vedia zladiť tak, ako im to bude vyhovovať obom..prajem skoré zlepšenie situácie.

libawet
19. jún 2017

@laura908 no len pevnú vôľu a nedať jej prsník.