Ako odstaviť 2-ročné dieťa?

hodiny22
23. aug 2022

Ahojte , chcela by som už odstaviť svoje skoro 2 ročné dieťa. Ona je závislá , v noci, cez deň, no stále. Už má bolí chrbát sa prispôsobovať kojeniu, nedávam to už. A malá sa budí aj v noci. Keď zaspáva, tak drží cici. Máte nejaké tipy ako najlepšie odstaviť? Spali Vám potom už lepšie detičky?

ivangeline
23. aug 2022

Flasa? Bude to menej bolestne asi ako proste nedat. Ja vsak odstavujem skor. Po roku.

katkaseiner
23. aug 2022

Bola som cez kopirak v rovnakej situacii s tym ze dcera bola v noci uz hadam aj 20x hore kvoli kojeniu - realne tu nemoze ist o hlad kedze od 11 mesiacov sa kojila len v noci... proste sme ju presunuli do jej novej izbicky... prve dva dni bol totalny rev, dostala vo flasi kakao a bolo... (ja viem, to kakao nie je najststenejsie riesenie ale ine nas nenapadalo...)

mimi3706
23. aug 2022

@hodiny22 no ja som odstavovala v 15mesiacoch, vysvetlila som, že mlieko sa pokazilo, a prekročila som si bradavky leukoplastom a natrela horčicou, ukázala dcére, ona kukla, skontrolovala, nechutilo 🤣 ale leukoplast som nosila ešte 2 dní pre istotu, keby chcela znova kontrolovať. Moje deti neboli naučené na fľašu, takže to som ani neskúšala, urobila som kakao ato som dala. Nebolo to bez plaču ale neustúpia som... Najlepšie sa ráno zobudiť a zrazu že mlieko sa v noci pokazilo... alebo zmizlo...alebo cojaviem čo...držím palce

justify
23. aug 2022

Ja som planovala odstavit v roku. Nezvladla som to, nakoniec po vsetkom moznom a nemoznom som sa zatala a nedala. Dieta silny zavislak, den-noc. No inak sa nedalo,len si povedat ze nedam. Cakala som vacsi horor,no na moje prekvapenie si zvykla rychlo. Inak som skusala prelepit bradavky, natriet octom atd ale nic nezabralo, isla aj cez mrtvoly 🙈 ale nenahradzala som v noci kojenie pitim mlieka ani nicoho. V noci ma spat,nie pit 😀 ani jej to nenapadne,no spanok nemala dobry od narodenia a doteraz sa budi a mrnci a to bude mat coskoro 3. Drzim palce, odstavovala som rok a bolo to tazke ale dali sme to. Date to aj vy ✊

elizabet173
23. aug 2022

@hodiny22 odísť na tri, štyri noci spať rodičom, kamarátke, na hotel, nech uspáva otec, Dieťa má dva roky, dá si vysvetliť, Keď sa vrátiš, prelepíš bradavky leukoplastom, prsia sú boľavé, mlieko nie je. Nedávala by som miesto prsníka fľašu, lebo o rok tu budeš zakladať tému, že je závislá na fľaši. Jesť v noci nepotrebuje, ak bude smädná, voda z pohárika

jaskolka
23. aug 2022

Nedať prsník, vydržať. Hotovo. Ina možnosť nie je.Ponúkať mlieko vo fľaši, 2 ročnému už môžeš vysvetliť, že mliečko už sa minulo, že vserko vypila, že maminku to boli (prelep si bradavky) a podobne

kitchi1
23. aug 2022

@jaskolka úplne súhlasím s tým aj u nás to bolo tak. Najprv som síce potrela octom bradavky aby pochopila že mliecko je pokazené a potom som prelepila. Akurát som ju už nedokrmovala dalsim mliekom mala 2.5 roka takže nahrádzať MM iným som už nemusela.

600nedelie
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kitchi1
15. sep 2022

Začnem s tým že spánok sa nezlepsil hneď až po roku...dovtedy to bolo rovnaké vstávanie ale s plačom a psycho lebo sa nevedela ukudnit. Odstavila som dcéru 2.5 ročnú zo dňa na deň lebo som.chytila črevnu virózu a už to nešlo. Dovtedy sa mi dojcila aj 8x za noc. Použila som ocot asi 2 dní pro posteli som ho mala ochutnala a povedala ze mlieko je kyslé prelepila som.aj bradavky pre istotu aby sa v noci sama nanacucla.. To ju odradilo ale ako hovorím spánok to nezlepšilo. Teraz má 5.5 čiže sú to 3 roky a neprespi mi celú noc ešte ale je to oveeela lepšie. Neľutujem to už by som to nedala hlavne ak som mala menzes tak ma to zabíjali mala som.velke bolesti pri kojeni este viac. Bolo to pre mňa veľmi oslobodzujuce prestať aj keď sme si ešte trošku vytrpeli.

kitchi1
15. sep 2022

@kitchi1 a tiež som.uz nedavala žiadne mlieko lebo už v tomto veku to nebolo treba. To je take z dažďa pod odkvap...

24mirka
15. sep 2022

@hodiny22 ja som odstavovala dcérku keď mala 2,5r..spolu sme pre lepili bradavky, ona mi ich natrela krémom, akože liečivá masticka.. Robili sme to 2x denne, po cca 10 dňoch zabudla. V tomto období som si aj nasadila HAK, tvorba mlieka prestala úplne. Malej som nedávala fľašu, keď chcela mlieko tak si sama s mojou asistenciou naliala do pohára krabicové. Mala pocit dôležitosti, nový rituál.. A mlieko z cici už nechcela. Polúbi sa s nimi, zaryje sa medzi ne, ale mliečko z cici už nechce. Odvtedy prespi celú noc. Držím vám palce. ❤️

mareri
23. sep 2022

dvojročne dieta je na prsnik velmi navyknute a pojde to tažko. Ale kde mu na flašu davaš vodu, čaj, tak flašu pozna a musiš skušat, nepoľavit a pojde to. Držím palce