Ako odstaviť 14 mesačné dieťa od kojenia v noci?

moju 14 mesacnu dceru cez den uz nekojim, co prijala uplne v pohode...kojenie ma uz len na zaspavanie, co chcem ukoncit...3x sa mi podarilo ju uspat bez kojenia, len som ju hladkala a zaspala...ale v noci sa opat zobudila 2x, tak ako predtym....2 noci som jej dala moje mlieko, dnes v noci som skusila vodu, vypila, ale plakala dalej, tak som ju musela nakojit...mam v takomto jej uz vyssom veku prejst na UM? nebude ho odmietat? nevypije nic okrem mojho mlieka, Lucky a fenikloveho caju...docitala som sa ze baby ktore zacali vecer davat UM pred spanim, skoncili s nocnym kojenim....ak radite prejst na UM...ake by to malo byt? vobec sa v nich nevyznam...dakujem za vsetky reakcie...

alexanotbad
6. aug 2015

Ja som maleho tiez odstavila od nocneho kojenia ako 14m, ale kojila som ho este pred spanim a rano po zobudeni skoro do 18m. Urobila som to jednoducho - ak sa v noci zobudil, nedala som papat, snazila som ho utisit, pripadne zobrat aj na ruky, pomojkat a takto opakovane, ak sa viackrat zobudil. Nedavala som ziadne nahrady ako voda, ci UM v noci, lebo to len vymenis jeden zlozvyk za iny. Take velke dietatko nepotrebuje v noci papat, cize je to len o zvyku. Dolezite je, aby si to Ty vydrzala, nepovolila a nenakojila. Lebo ak raz ustupis, si znova na zaciatku. A dietatko vyciti vahanie a prida na intenzite placu. Cize, ak nie si na milion percent presvedcena, ze to chces ozaj urobit, ani s tym nezacinaj. 😉
U nas to trvalo 3 dni a potom pochopil, ze ozaj nic nedostane a prestal sa dozadovat. 😵
Drzim palce! 🙂

dionyzka
6. aug 2015

@alchemilkazltozelena ja som to zase urobila tak, ze som to nechala na dietati, kedy taketo nieco prestane vyzadovat. 14 mesiacov nie je az tak vela. Ja by som pockala pokym sa bude v noci budit raz a potom ju skusila uspinkat bez prsnika, len prihovaranim, hladkanim. Nedavala by som ziadne nahrady UM, caj, vodu, nic.
Ak nemas zdravotne problemy s prsnikmi, nejdes do prace... skus este mesiac, dva vydrazat a zasa sa situacia moze zlepsit k lepsiemu. Zbytocne by som ju nestrosovala.

alchemilkazltozelena
autor
6. aug 2015

@alexanotbad UM som chcela zacat davat pred spanim, jasne ze nie v noci...v noci sa neda ukludnit, skusala som..tak zaspaka na 5 minut som sa potesila a o chvilu zacala zas strasne plakat...nema ani cumlik rakze ani nim ju nemozem ukludnit ..byvame v bytovke tiez ju nemozem nechat revat 3 hodiny kvoli susedom...

alexanotbad
6. aug 2015

@alchemilkazltozelena ja by som tiez nikdy nenechala deti dlhsie plakat. Podla mna to bude pre nu sok, ked jej zrusis nocne kojenie a aj pred spanim jej das UM. skus najprv zmenit jedno a ked si zvykne, tak potom druhe.
Moj starsi tiez nemal cumel a zvladli sme to rovnako za 3 dni ako s tym mladsim, a to som ho odstavovala od nocneho papania uz ako 11m, lebo bol v noci kazdu chvilku hore. Ja som sa mu prihovarala a vravela, ze mliekco teraz uz nie je, ze bude az rano. Bez nejakeho extra placu, dalsiu noc to iste, ale budil sa uz menej a ako pisem, za 3dni bol pokoj a spaval do rana do 5tej vkuse. Potom som ho nakojila a zase spinkal este nejaku hodku a pol.
Mladsi cumel mal, ale nemyslim si, ze to bolo jednoduchsie. On je viac tvrdohlavy, ale bola som zasadova, tak to pochopil tiez. On mi potom cez den nechcel poriadne papat, ked sa najedol v noci 😠
Kazde dietatko je ine. Treba skusat a hlavne vysvetlovat, oni vsetko chapu, aj ked sa tvaria, ze nie 😀

alchemilkazltozelena
autor
6. aug 2015

@alexanotbad cize vecer normalne klasika okolo siedmej papa krupicu ta jej chuti z kravskeho mlieka a okolo pol deviatej ist s nou do postele a uspat ju bez kojenia, dat do postielky..tipujem ze znova sa zobudi presne o 3 hodiny..tak mam si ju zobrat k sebe a uspat ju bez mlieka? A ked zaspi dat naspat do postielky..? Myslis ze za 3 dni to prejde? Ze sa zobudi az rano? Bojim sa aby z toho placu nedostala pruh..ona sa az trasie a pritom nechapem preco ked uz davno vobec cez den nekojim, ani si neziada..

mariannah81
6. aug 2015

je to len zvyk, skús nechať večerné kojenie zatiaľ, nedaj v noci. Ja som malej dookola rozprávala, že je už veľká, že mliečko papajú v noci iba bábätka, mliečko v noci už nie je ... tiež to trvalo 3 noci, s tým že každú noc plakala menej. Ale musí z teba cítiť, že si si istá. Ak vycíti zaváhanie, koniec 🙂 Treba pokojne vysvetľovať, že mliečko nie je, hladkať, pritúliť. Oni to chápu, len sa nechcú svojho vzdať 🙂

alexanotbad
6. aug 2015

@alchemilkazltozelena no ja som najprv zrusila iba nocne kojenie. Cize vecer pred spanim som nakojila. Ja som mala vyhodu tu, ze maly bol zvyknuty zaspavat sam, cize som vecer neuspavala. A potom ked sa v noci zobudil, tak som uz nekojila, len som ho ukludnila, opakovala ze maminka teraz mliecko nema, ze az rano a uspala na rukach alebo hladkanim v postielke. A toto vzdy, ked sa v noci zobudil.
U nas to za 3 dni preslo u oboch, ale ako som pisala, kazde dietako je ine. Moze to trvat aj dlhsie samozrejme.

alexanotbad
6. aug 2015

@mariannah81 presne ako u nas 🙂

milota164
6. aug 2015

my sme najprv zrusili nocne , davala som vodu a potom uspavacie, zostalo nam ranne az do 2a pol roka a potom som len povedala ze je uz velka a mliecko on maminky papaju babatka a ona na to ze DOBRE a bolo 🙂

alchemilkazltozelena
autor
9. aug 2015

@alexanotbad
@milota164
@mariannah81

baby...teraz v tomto pekle co je vonku, jasne ze nejdem poobede von, ako malu uspat? zas pri kojeni? to zas budem tam kde na zaciatku...dnes veru som ju tak uspala, chcela som len hladkanim ale strasne vrieskala ☹ vecer uz zaspava normalne, nie pri kojeni, o osmej ju nakojim a o pol deviatej dam do postele, hladkam a do 20 minut zaspi.....v noci je zas hore o 4 hodiny, nakojim ju a spi do rana...ked prejdu tieto sialene horucvy taksa pokusim aj v noci jej nedat, len ju utisovat,...alemomentalne ma trapi ze co cely tento tyzden ako ju poobede uspat ked je tak strasne horuci a nejdeme na prechadzku ☹

alexanotbad
10. aug 2015

@alchemilkazltozelena ved cez den ju mozes bez problemov kojit. Je dolezite, aby teraz mala dostatocny prijem tekutin. Pokial si pamatam, tak si ju chcela odstavit od nocneho papania 🙂 Pockaj, kym skoncia horucavy a zrus jej potom nocne papanie a cez den ju mozes kojit dalej, kym vas to bude obe bavit 😉

mijo53
10. aug 2015

nechaj ju, nech si to užíva, nebudeš ľutovať, je to zdravé a umocňuje to aj vzťah s matkou, ona sa raz odstaví sama, ma dosť času do 3 rokov, to myslím vážne

alchemilkazltozelena
autor
10. aug 2015

@alexanotbad myslis ze to moze tak fungovat? ze v noci si odvykne aj keby som jej dalej cez den davala?

mariannah81
10. aug 2015

@alchemilkazltozelena počkaj na chladnejšie počasie. Teraz potrebuje veľa tekutín. Ak bude poobede zaspávať s plačom, nieže nič nevypije ale ešte aj vypotí ...

betunka39
10. aug 2015

prečo ju chceš prestať kojiť? Podla mna je to hluposť odstaviť dieťa od materskeho mlieka a nahradiť ho navečer UM. Ale to je len moj nazor. Preve svoje deti sa mi nedarilo dlho kojiť a bolo to hroza v noci vstavať robiť im mlieko, neskor vodu a boli sme hore tak či tak. Teraz malu ešte kojim vyspim sa v pohode, pretože potiahne kolko treba a ja pri tom spim.

alexanotbad
10. aug 2015

@alchemilkazltozelena ved si precitaj moje prispevky vyssie, ja som v noci odstavila, ale cez den a vecer pred spanim som kojila nadalej este niekolko mesiacov. 😉
Ale ako som uz pisala, v tychto horucavach to radsej neskusaj ani v noci.

alchemilkazltozelena
autor
20. sep 2015

@nique666 tu je ta diskusia 😎

nique666
20. sep 2015

@alchemilkazltozelena paraaada, idem studovat 😀 😎 dakujem 😝

silvia62256
20. sep 2015

Ahojte tak tiez sa pridavam, chcela by som malu 13 mesacnu oducit od nocneho kojenia. Zacina to byt dost zahul,pretoze je schopna sa aj 7 krat zobudit,a ked sa nahodou ja hned nepreberiem,alebo je namiesto bradavky skusim dat dudel tak spusti taky skrekot ze dovi. Fakt akoby ju s koze drali,to neni plac,to je vreskot. Samozrejme ze ju chcem utisit aby nezobudila muza tak jej to mlieko dam...lenze to zacina byt uz neunosne, aj tym ze cakame druhe bambini a ja som brutal unavena aj bez toho ze som v noci vkuse hore.

Lenze teraz neviem co na nu skusit. Odist zo spalne a nechat ju len s tatom? Ze ak by ma necitila mozno nebude to mlieko pytat? Skusit ju dat do svojej izbicky spat samu? Alebo poslat tata spat inde a v noci pretrpiet vreskot??

alchemilkazltozelena
autor
20. sep 2015

@silvia62256 si precitaj co radili mne....poslat muza prec a malu utisovat ked sa zobudi....ja som to minule skusala a brutal revala tak skoncila zas na prsniku, aj kvoli susedom, ale kaslat na nich..., mne sa momentalne budi raz, dvakrat, sa to zlepsilo odkedy davam vecer kravske, dakedy prespi uz aj do rana tak uz ju nebudem mat pomaly ani od coho oducat 😀 chvalabohu...

inak obdivujem ze 2 male deti budes mat, ja by asi osivela... 😎

silvia62256
20. sep 2015

Sak to estelen uvidime ci tiez neosediviem 😃 a dakujem skusim teda asi tak,aj ked to by tato musel ist spat do druhej dediny aby ho nezobudila 😃

Inak kravske mlieko jej davam aj ja a aj ked vypije pred spankom dve deci,tak sa vnoci budi tak isto. U nej to neni hlad ci smad,ale spekulantstvo,len tak si chce pocuckavat.

alchemilkazltozelena
autor
20. sep 2015

@silvia62256 heeej vypije ti? tak super, ja davam ajtrochu medu 🙂 tak potom neviem, odkedy pije mlieko s medom, tak je to lepsie, alebo je to len nahoda? sama neviem,,,kazdopadne uz by som rada zacala normalne spavat po 16 mesiacoch,,,

silvia62256
20. sep 2015

Tak to mas stastie. Neviem co ta moja prisavka je taka...vidis mne to praveze doteraz nevadilo,lebo sa budila tak 2,3 krat v noci,ale teraz mam pocit ze je v kuse hore. A riesit to musime lebo ked si predstavim ze by mala takto vrieskat ked uz bude male na svete tak amen.
Ale furt rozmyslam ci najprv neskusim to samostatne spanie,lebo zaujmave je ze jak ju uspim o pol 8 vecer,tak spi jak dudek,dokedy neprideme do spalne,ked sme hore do jednej tak o a spi,to budenie zacne jak si lahneme k nej...bohvie ci jej aj viac "nevonim" ako som tehotna,lebo toto jej vstavanie zacalo cca v tomto case.

alchemilkazltozelena
autor
20. sep 2015

@silvia62256 a nespi sama v postielke? a ako zaspava? pri kojeni?

silvia62256
20. sep 2015

Nie spi s nami manzelskej posteli. Postielku nemame uz dlho lebo mi vnoci bola takzka ked som si ju prekladala na kojenie do postele.
Ano,zaspava hlavne pri kojeni,ale ak je hodne unavena a napapana tak zaspi aj len tak s dudlom.
Svoju postel ma uz vo svojej izbicke,kam ju ale nedavam spavat,este som to neskusala...

alchemilkazltozelena
autor
21. sep 2015

@silvia62256 nebojis sa ze sa ti skotula z postele ked tam nie ste? my cumlik nemame...my dame malu do jej izby asi az ked sa definitivne prestane budit v noci....dnes zas spala do piatej, som happyyyy 😀

mirka2003
21. sep 2015

Dievcata, prosim vas, ked ste skoncili s nocnym dojcenim ako dlho ste potom este dojcili cez den? Moj ma 13m, neustale v noci na prse. Dudel som mu zrusila v 8m. Cez Vianoce by som chcela zrusit nocne dojcenie. Len sa bojim, aby sa potom neodstavil uplne lebo chcela by som dojcit aspon do 2 rokov. Nemate s tym niektora skusenost?

alchemilkazltozelena
autor
21. sep 2015

@mirka2003 ja to robim naopak, najprv som zrusila denne, potom vecerne a uz sa mi ani v noci nebudi..len obcas..preco chces kojit do 2 rokov?

lubinkas
21. sep 2015

@alchemilkazltozelena
@mirka2003
Ja som to spravila tak, ze som na mesiac odisla do vedlajsej izby a s dcerkou spaval manzel. Mala 15 mesiacov ked sme jej zrusili nocne dojcenie. Dala som jej vecer pred zaspatim (ona nikdy nezaspavala na prsniku) a potom rano okolo 6:00 a potom este zvykla zaspat. Manzel malej ponukol v noci vodu a bolo. ALe je pravda, ze ona to zobrala uplne super a vobec neplakala, len som nemohla byt v blizkosti lebo vtedy chcela mlieko. Cez den som jej dala kedy si zaziadala a sama sa odstavila v 18 mesiacoch.
Podla mna je zbytocne aby si teraz prechadzala na UM. Ja osobne by som do UM uz vobec neisla ked doteraz dojcis.

mirka2003
21. sep 2015

@alchemilkazltozelena co ja viem? ani neviem, som si povedala ze do 2 rokov 🙂 no cez tuto zimu by som chcela urcite este kojit kvoli chorobam. mam este starsieho syna,, chodime na kruzky tak preto.

@lubinkas nie, na UM neprejdem, to je zbytocne. Aj ja planujem zapojit manzela, ale syn je neustale po nociach nacicnuty cize cakam komplikovany priebeh 🙂 Preto rozmyslam, ze to spravim cez Vianoce ked bude muz dlhsie doma 😝