Ako odstaviť 9 mesačné bábätko od nočného kojenia?

meggyinka
26. apr 2017

Ahojte viem ze tato tema sa tu uz xy-krat opakovala. No chcem sa opytat a poradit. Mam 9 mesacnu dcerku ktoru stale kojim. Uprimne na jednen strane si poviem "wau je to super davam jej to najlepsie' na druhej strane mam dohryzene bradavky doskrabane prsia a krvou podliate oci od unavy pretoze dcera si zacala robit zo mna nocny cumel. Od malicka normalny odmietala tak som bola rada no teraz je to na nevydrzanie. Cez den ju kojim pred 2x spanim bud zaspi na prse alebo v kociku to je v pohode aj vecer zaspava a potom ju presuniem do postielky. Pospi tak do pol noci a potom je to jeden velky boj. Budi sa aj kazdu hodinu a ked ju "jemne odignorujem" chyti taky detsky amok a zacne ma kusak skrabat a len dudluje na mne. Zavrie oci a netaha. Skusila som ju aj hodinu takto nechat plakat aj manzel ju hladkal no niic krik len cicu a cicu. Tak som si povedala ze asi uz stacilo. Aj tak chcem kojit len do roka kedze na 4 hodiny potom budem chodit do prace raz rano raz poobede. Len neviem ako na to v noci..pride mi to ako nekonecny pribeh a ked vecer zaspi bojim sa zas tej noci. Niekedy si poviem ze som mohla skusat UM od narodenia lebo flasu odmieta. Ved aj ked je kojena bola uz 2x chora. Neukamenujte ma tu prosim za moj vylev.
Vdaka za vase rady. Fakt to potrebujem.

barborenka333
26. apr 2017

U nás to isté.hadam noci ešte horšie.bojim sa že bez plaču to nepôjde☹ale ja ten plač jej nedávam,čiže snažím sa vydržať☹ale dobre mienené rady si rada precitam🙂

moninah
26. apr 2017

Akoby som o mojom malom citala. Ja som ho najprv naucila zaspavat bez prsa cez den (10 mesiacov). Lezala som pri nom, hladkala, spievala... prvy den strasny polhodinovy rev, druhy den 10 min. Od vtedy v pohode. Sice sa prehadzuje, mrvi, trva to niekedy dlhsie, niekedy kratsie, ale zaspi. Bola to revolucia. Uspi ho aj manzel a aj v noci, ked sa zobudi, niekedy zaspi aj sam. Ale aj tak v noci kojim, lebo je naozaj zly spac. Rada si precitam rady, ako ho uplne v noci odstavit. A aj on bol dvakrat chory. A ja, co som nikdy chora nebyvala, odkedy kojim, uz som bola 3x v horuckach...

akronop
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nikussska123
26. apr 2017

@meggyinka ahoj pred týždňom som bola v rovnakej situácii len moja mala ma 13 mesiacov a v noci bola po polnoci ak 10x hore a len na ciciku zavesena. Len čakáme druhé bábo tak bol najvyšší cas odstavit malú od nočného cicikovania. Prvé dve noci bol pri nej priateľ prvú no som jej dala sunar teda skúšala som jej dať fľašky sa ani nechytila priateľ jej tiež skúšal dávať keď ju večer uspaval nechytila vôbec hukala pri ňom asi 15-20 mín. Ale potom zaspala. Prehodili sme do postieľky o pol noci znovu hore ja som isla do obývačky aby ma necítila tak priateľ si ju zobral do postele a po pol hodine zaspala a potom o5 bola hore hukala ale zas po nejakej dobe zaspala druhá noc o5 len sunar mi stále nechcela ale priateľ ju uspal ako predošlú noc a noc bola taká istá na tretí deň hovorím to neni možné musi papať aj mliečko tak som jej ohriala kravské mlieko krabicove 3,5 % vypila pri priateľovi nejakých 120 ml a zaspala v noci sa zobudila ale nedali sme jej nič a po chvíli hukania zas zaspala. 4-5 noc bola taká ze išla som so s ňou ľahnúť ja ohriala som jej o5 mlieko vypila celú fľašku 150 ml popri tom zaspala prehodila som do postieľky a spala celú noc bez zobudenia prelakani sme sa s priateľom zobudili či je všetko ok a ona si odfukovala jedna radost odvtedy mi spí celú noc dúfam ze to nezakriknem. Chcr to hlavne podporu priateľa a pre teba pevné nervy mna cukalonprve dve noci keď som ju počula jak strašne plače jaky ma záchvat že jej dám cicik ale to by som asi úspešne potom neodstavila. Prajem vela šťastia a pevných nervov

akronop
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katarina644
26. apr 2017

@meggyinka ahoj, poznam to. ja som krpatu odstavovala v sedemnastich mesiacoch, boj, krik, bitie a neviem co. ale uz som bola taka unavena, ze sa to nedalo vydrzat, hlavne v noci ako pises. kazdu hodinu pytala a to uz som bola na prasky. postupne som ju odstavovala. trvalo mi to mesiac. v noci som ju odignorovala, nech vresti. a potom to prestalo. vela sil.

akronop
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
gabona1
26. apr 2017

To treba urobiť veru veľmi rázne a byť prísna, pretože inak sa dieťatko neodnaučí...Ak chceš odstaviť, tak u mňa to bolo vždy do roka, pretože potom je to ešte oveľa tažšie. Ja som to urobila postupne, že som začala s umelým mliečkom v strave, aby si zvykol na tú chuť..pretože tiež mi fľašu odmietal. Tiež som skúsila viac značiek..nakoniec sa podarilo. Plakal tri noci, nechcel nic, len čajík. Bol s ním manžel, ale ja som samozrejme tiež nespala. Potom to prestalo a teraz už pije aj z fľaše - ale so sosákom. Máme amilk mliečko.

zabka788
26. apr 2017
Používateľ zabka788 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od zabka788.

Mám rovnaký problém s 13-mesačným synom. Starší dvaja sa v roku sami odstavili a hrozím sa predstavy násilného odstavenia ale inak to asi nepojde. Cez deň nekojím vobec alebo len raz, cez deň aj večer zaspáva po uspávanke - nekojím ale po polnoci snáď každú hodinu. Má aj dudlík ale najprv musím nakojiť. Idú mu zuby, okem toho má atopický ekzém na nožkách ktorý ho veľmi svrbí a jedine kojenie ho upokojí. Ale tiež už chodím s krvavými očami a snívam o noci, kedy sa konečne vyspím

madanka222
30. jan 2018

@akronop mozem sa opytat..? Neostalo dieta po odstaveni v noci ako prisavka cez den? Raz som skusala nedar prso a hodinu a pol strasne plakal, ze strach.. a potom sa odomna nevedel odlepit dva dni.. ani kocik, ani hranie😅.. dakujem!

akronop
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
madanka222
30. jan 2018

@akronop Dakujem

ivanamyl
30. jan 2018

@akronop suhlasim s Vami ;)
ziadne uspavanie na cicke. od toho od ucit. jasne ked sa preberie v noci, nevie naspat zaspat.

madanka222
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
madanka222
30. jan 2018

@akronop este jedna otazka manapadla.. mozem v nosici uspavat?? ci ide o to, aby sa vylucil aj ten blizky kontakt? a pockam kym vyjdu zubky?

akronop
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
madanka222
30. jan 2018

@akronop dakujem.. musim sa odhodlat, uspavat skusim este ja bez cicky, a polozit do postielky.. on spi inak sam. Ja ho uspim, polozim na postel a tam je sam.. ja len nechapem, ze ked pises, ze ked sa zobudi pomojkat polozit, cize nemoze zaspat na rukach hej?

siska53
30. jan 2018

@meggyinka skus si na noc naoctovat prsia. Ja som tak riesila denne kojenie.. Len zas nasa mala takmer 2r.,tvoja je mala,aby sa ti zas neodstavila uplne.. Neviem,ako zareaguju take male deti.. Nas arano a vecer potom pila,ale cez den uz nebehala. Pochopila,ze mlieko je dostupne a dobre len rano a vecer.

meggyinka
autor
30. jan 2018

@madanka222 ahoj to som pisala pred 9 mes. Mala sa odstavila uplne sama v 13mes. Vydrzali sme a teraz spi krasne sama celu noc v izbicke

akronop
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
akronop
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
stascha
31. jan 2018

@meggyinka plne ta chápem aj ked toto som riesila ked mal náš Tomino uz 14 mesiacov. Tiez si zo mna v noci spravil cumel len si podudloval a bolo dobre ale byt takto za noc aj 12x hore to sa nedalo. NO musíš to spraviť raz a vydržat aj ked je to veeelmi tažké. U nás bol skoro týžden boj rev jedovanie, aj sme sa v noci a nadranom hrali. Vydržala som a zvladli sme to, ale čo mu ostalo je že len co može už ma ruku pod tričkom a musím mi hladkať brucho - on si našiel takuto nahradu. AJ ked je chorý, unavený toto je jeho ukludnenie. A to je už skolkar - vždy mi povie "maminka môžem ti hladkať bruško" Uvidíš aj ona si nájde dáku náhradu. Veľa šťastia😉

ladynocka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
artemis78
31. jan 2018

Aj ja mám dilemu.Malá má takmer 12 mesiacov a má zo mňa dokonalý cumel.V noci sme hore tak 4x aby si cicla a cez deň fakt hocijako keď si popýta tak jej dám ale už by som ju tiež chcela postupne odstaviť lebo sa bojím že potom to bude už len ťažšie.Rozmyslam že najprv postupne vsadim denne kojenie ale to bude tiež boj lebo je naučená zaspávať pri dudlaní.Navyse ja vôbec nie som systematická 😁. Keď reve tak ja mám tendenciu poľaviť.Takže aj pre mňa to bude ťažké.

madanka222
31. jan 2018

@akronop som rada, ze si ma tak "odsudila", ze to nevydrzim.. mas pravdu v jednom, nie som o tom celkom presvecena a pripravena. A pytam sa jak idiot.. ale aby som tu len nespamovala svoje pocity, dnes v noci som to skusila, zaspal o 3:30 a odkedy sa zobudil ho nemozem polozit na zem, ledva som sa pri jeho hysaku obliekla.. tak moja otazka je, ci ja nie som pripravena na prebdenu noc, cim som si nejeden krat presla, alebo potom na celodennu pijavicu. Ja mam pocit ako keby to on chapal, ze ho nechcem uz alebo co :(

meggyinka
autor
31. jan 2018

@akronop ako utcite nie je dobre uspavat deti na rukach. My sme to vyriesili s plysakom ze si ho pomojkala ale toho sa urcite neboj ze pojdu zuby a co potom. Mozno to bude tak znasat ze ani nebudes vediet ze mu vysli zubky. A od vsetkeho sa oduci. Prve 3 mes som uspavala len v kociku potom nosici potom na cicke a teraz polozim dam.plysaka a spi. Aj to dieta potrebuje dozriet na to a hlavne deti maju radi vecerne ritualy. Dookola to iste. Citia v tom istotu. Ty najlepsue poznas svoje dieta ..a tie 3 noci placu sa daju vydrzat. AJ my sne si 3 noci poplakali a potom zacala spat celu noc.

meggyinka
autor
31. jan 2018

@stascha ahoj to je uz moj starsi prispevok. Teraz ma mala 18mes od 13 mes sa odstavila sama. Spinka celu noc. Vydrzali sme..musela na to "dospiet"

akronop
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ellieellie
31. jan 2018

@akronop Ahoj, chcela by som ťa poprosiť o pomoc na základe toho, čo píšeš, prípadne podľa tej knižky ak by si mi vedela povedať, kde robím chybu. Myslím, že som systematická, vydržím pri zvolenom postupe. Mám 5 mesačného syna, prvé mesiace zaspával na rukách. Postupne som ho len ponosila, dala prispatého do postieľky, keď plakal vybrala a stále dookola aj 17x. Posledný mesiac už zaspáva v postieľke sám. Večer ho položím a idem, zaspí za cca 10 minút bez plaču. Cumlík nemá, takže keď sa zobudí, všetko je tak ako pri zaspávaní. Napriek tomu, že takto krásne už mesiac zaspáva, v noci sa budí 5-10x. Kojím ho iba 1x v noci - okolo polnoci. Zaspáva každý deň krásne o 19, no niekedy už o 20 sa zobudí, potom o 21, hlad to nebude, Väčšinou stačí, keď ho chytím za rúčku a on hneď zase zaspí. Keď viacej plačká, tak ho pohojdám, ale iba v postieľke – nevyberám ho. nadránom sa budí častejšie, aj každú pol hodinu, niekedy musím použiť už aj cumlík, aby sa ukľudnil, ale hneď keď zaspí, tak ho vyberiem. vieš mi povedať, čo robím zle? Myslíš si, že problém je to jedno nočné kojenie a keby som zrušila aj to, tak zrazu sa vôbec nebudí? lebo to sa mi nezdá… Ďakujem za odpoveď 😉

akronop
Autor odpoveď zmazal
Zobraz