Ako odstaviť dieťa od materského mlieka, keď nemá cumlík?

kristinka99
25. jan 2017

Ahojte, prosim poradte - mam dcerku, ktora ma rok aj 4 mesiace, kojim ju len v noci a uz uvazujem, ze uplne prestanem ale.. pred dvoma tyzdnami sme jej zobrali cumlik, lebo jej vznikol exem a slinami si to velmi zhorsovala (btw. odkedy nie je cumlik, okolo ust nie je exem..). Na cumlik si uz ani nespomenie, bola som vtedy par dni u maminy a aj noci zvladala paradne.. tento tyzden je vsak sialeny, viac je v noci hore ako spi a ja sa rozhodujem (uz to riesim davnejsie, aj v suvislosti s tym exemom, aby sme vylucili potravinovy), ze krpanu uplne odstavim.. len teda si neviem predstavit ako to spravim, ked nema cumlik teraz.. vela zien pise, ze len nedavat pit nic v noci, lebo si zasa zvykne (ako si zvykla na cicik a caste pitie mliecka v noci), ale su aj take, co hovoria, ze davat.. teraz v poslednych par dni sa fakt stale budi a place a place.. mozu to byt zuby, ale kto vie.. poradte, kto mate skusenosti.. vopred dakujem 😉

pribinak
25. jan 2017

V tak krátkom case zrušiť dudlik aj dojcenie je dost náročne pre dieta. Ved este chvilu počkaj a potom zrus.
Ja by som nerobila plany ci dat alebo nedať fľašu v noci, ved uvidis a 1 fľaša nie je nic strasne.
Horor su 3 flase čaju ci mlieka :(

danielalaura
25. jan 2017

@kristinka99 Ahoj ja som predtala kojit v roku a pol bolo to dost narocne ale prestavali sme postupne asi mesiac a pol vynechavali sme kojenia az som kojila raz za 2-3 dni a tak prisiel cas na flasku s mliecko zo zaciatku to nevola ziadna slava 50-70 ml nliecka ale casom sa rozpila ... Nam velmi pomohlo ze uspaval aj tatko vecer

pijavickaa
25. jan 2017

Ahoj, podla mňa chvíľku ešte počkaj. Potom jej začni rozprávať, že už nebude mliečko a že v noci sa nepapá a potom ponúknuť vodu. Nedávala by som fľašky s mliekom ani čaj. To je už pohodlnejšie kojenie.

beton
25. jan 2017

@kristinka99 jej nejde ani tak o to mliecko ako o mamicku. Takze odstavenim nocneho dojcenia sa vôbec nemusis zbavit nocneho prebudzania. Preto je objektivne jednoduchsie strcit dietatu do ust prnik a spat dalej ako s nim celu noc pochodovat, spievat, skakat na fitlopte atd, atd. Vylucila som moznost nechat ju vyplakat, to snad uz dnes mamy detom nerobia...:o))

romaniela
25. jan 2017

Treba odstavit a par noci

romaniela
25. jan 2017

Sorry omylom som to poslala...treba odstavit a par noci preplakat,utisovat a ona pochopi, ze nic nedostane. Tak ako zabudla na dudel,tak zabudne aj na prso. Aspon u nas tak bolo.

suzanita79
22. feb 2017

Ahoj, u nás odstavenie trvalo 4 mesiace,rešpektovala som jej vývoj a svoje potreby. Spätne som vyhodnotila, že to prebiehalo v 3 fázach, neplánovala som to tak. Nočné, denné a večerné uspávanie. Cumel nikdy nemala, revom sa mi to riešiť nechcelo. Ak by viac zaujímalo, opisujem to tu: http://zuzanamihalechova.sk/ako-odstavit-dieta-...