Ako odstaviť ročné dieťa?

sashulka
3. nov 2013

Mam momentalne desat mesacnu dcerku, ktoru by som chcela v roku urcite odstavit. Neviem vsak ako na to. Cez den je kojena iba raz, cize to je v pohode, ale v noci je to peklo a vobec si neviem predstavit, ako to odstavenie bude prebiehat, resp. cim jej prsnik nahradim. Ona mi totiz odmieta flasu {resp. vodicku alebo stavicku cez den z poharika s naustkom vypije}, ale umele mlieko odmieta totalne. Skusala som rozne znacky, proste ako nahle zisti, ze chcem po nej, aby pila mlieko z flase alebo poharika, vypluva a neda sa ju oklamat ani v noci v polospanku. Ked sa o to pokusim, v momente je hore a strasne place az dovtedy, kym jej didku nedam. Viem, ze po odstaveni by mala este par mesiacov nejake pokracovacie mliecko pit, ale ako ho do nej dostat? Budete mi asi radit, aby som teda neprestavala kojit a podobne, ale ja uz fakt dalej nechcem, v noci byt tisic krat hore {stale castejsie a castejsie, cim je strarsia} a mat vkuse ozuzlane bradavky vytahane. Ako ste odstavili vy? Ako ju prevedsit, aby pila mlieko z flasky? Da sa to vobec este?

extrate
4. nov 2013

@sashulka no čakala som tiež že to odíde samo ale jeden prsník sa mi zapálil, spravili sa mi hrče a bolelo to. tak som išla k lekárovi a pichli mi injekciu. potom som si stiahla prsia s obväzom a natrela s octanovou masťou. už na druhý deň to bolo ok.
a ešte som ti chcela povedať k tomu UM, že moja nikdy nepila nič z flaše, nevedela to. ale keď som jej už nedala prso tak potom začala piť aj z flaše, naučila sa. a dávam jej doteraz mlieko hipp. neviem či to treba alebo nie, ale chutí jej a pije z flaše s cumlom aj keď už vie piť normálne ale sa tým aj ukludní a velakrát aj zaspí potom sama 🙂

svetlusska
4. nov 2013

@sashulka a ako casto sa ti v noci budi?

sashulka
autor
4. nov 2013

No ulozim ju tak okolo osmej deviatej, spi zhruba do jednej a potom sa do rana budi vlastne vkuse, kazdu pol hodinu az hodinu. Musim si ju dat do svojej postele a vlastne non stop az do rana ma cecek v ustach. Je to strasne vycerpavajuce, boli ma chrbat neskutocne, hlava z nevyspatia a neustaleho budenia, svoje prsia uz ani nevnivam ako nejaky sexualny objekt ale len ako dudle. Bradavky mam uplne vyzmolene, pyzama a postelne pradlo vecne flakate. A kto mi tu bude rozpravat, ze to je dan za to ze mam dieta a mam vlastne drzat hubu a vyzivat sa dalej v kojeni, nech ide do riti. Prezila som pri kojeni krasne chvile, nepopieram a nelutujem, ale uz su to vlastne len nocne sichty a fakt uz stacilo...

svetlusska
4. nov 2013

@sashulka no vcelku dost casto sa ti potom budi, po tej jednej....a neskusala si jej dat cumlik? u nas to vcelku aj zaberalo ked bol trocha prispaty dala som cumlik a spinkal...

aliza
4. nov 2013

@sashulka podla mna nie je problem v samotnom dojceni, ale v tom, ze si mala v noci vytvorila zlozvyk dudlat bradavky. Ak by sa ti podarilo tento navyk zrusit (pomoc manzela, nech s nou spava on), tak to obcasne dojcenie cez den, ci pred spanim vam taky problem robit nebude a mozes ist aj von... a ak nebudes v noci dojcit, mlieko same odide a mala sa ti v pohode odstavi bez cirkusu. Skuste poriesit tu noc a uvidis, co bude dalej.

sashulka
autor
6. nov 2013

@aliza ahoj, presne si to vzstihla, problemov je noc a dudlanie. ale ako ju to oducit? ona vrieska, do kym prso nedostane do ust... dudel, flasa ju akurat vytocia este viac

miliba
11. nov 2013

Ahoj chápem ťa, ja som mala tiež ťažké noci s malým- bol v kuse na mojom prsníku a tiež som ho chcela odstaviť v roku, lebo som to už nevládala. Našťastie sa nám to nejako nedarilo- a potom som bola aj rada, pretože keď mal 14 mesiacov mal ťažkú črevnú chrípku- teploty, hnačky- a vtedy som bola rada, že kojím ešte ,pretože žiadnu vodičku- okrem mojho mliečka nechcel- a pri tých vysokých horúčkach a hnačkách- keď nám už hrozila hospit. v nemocnici nás kojenie zachránilo. Takže som rada, že som neprestala a kojila som nakoniec až do 3,5 roka.🙂) Už keď mal okolo 18 mesiacov- už aj to nočné spanie bolo oveľa lepšie.

ala2012
14. nov 2013

@sashulka absolutne neries tie komentare typu "ked si chcela chlastat, nemala si mat dieta",to co z nej zeny robite????
Sa uvedomte a nehrajte sa na dokonale len preto, ze poniektore z vas kojili dlhsie alebo ze ste si mozno ani raz nevypili....zila som dlhe roky v zahranici a poviem vam jedno: cele Slovensko sa hra na velky zapad, ale chyba nam jedno a to je byt inteligencne civilizovany!!! Ako si tu moze niekto DOVOLIT KRITIZOVAT cloveka, ktory chce radu ako odstavit od kojenia po roku!!! V zahranici je uplne normalne, ked si zena vecer da pohar vina a nikto z nej nerobi alkoholika, tu sa z toho robi velka drama☹ aj kojace zeny si mozu z casu na cas dat vinko, nic sa nestane....ale to je na inu temu. Sashulka neviem ti poradit ako odstavit od kojenia, sama este kojim, tiez uvidim dokedy, ale musela som sa ozvat, lebo mi priserne idu na nervy zeny, ktore si frustruju svoje komplexy na MK. Tieto zeny a napisem to otvorene devastuju imidz MK ☹ a robia z neho hadaci ring!

moni244
22. jan 2014

@sashulka ahoj, tak ako, podarilo sa odstaviť? Ja mám teraz problém, že dcérka má rok a zaspáva na prse, ale skoro vôbec neťahá, potiahne 2 krát a len dudluje, cumeľ nechce, flašu nechce, je naučená piť z hrnčeka zo slamkou. Normálnu stravu jedáva všetku, nemá problém, tak chcem odstaviť. A chcem začať v noci, že jej nedám, keď sa zobudí. Tak privítam rady, ak si už odstavila

siska53
22. jan 2014

@sashulka dufam,ze,sati to podarilo. Moja okolo 19m zacala pit cez den,casto,tak,dostavala,uz len,rano a vecer. Nez si zvykla,tak som si,davala vatove tampony namocene v octe a ked chcela,tak som jej dala,no jasne,ze jej to nechutilo a casom si odvykla. V 20. m som ju odstavila i od vecerneho,kojenia,taktiez som si octovala bradavky.
a tiez mi cez den,vadilo,ked bola furt prisata,prsia ma boleli,vyzuzlane,odudlane..takze ta chapem.
teraz ju potrebujem odstavit uplne,cize aj ranne zrusit,tak to bude najtazsie..:(((

siska53
22. jan 2014

@sashulka a moja sa az v roku naucila vobec z flase pit a um az teraz druhykrat vypila,ze 150ml! A sama si vypytala..tak uvidime,len,zas moja je,uz starsia,v vo veku,tvojej malej by som,do nej ani flaslu nedostala 🙂).
ja bybsom,ju od nocneho odstavila s tymi naoctovanymi prsami (spala,by som v podprsenke tych zopar dni) nechala si len,rano a vecer.

pali1401
22. jan 2014

Ahoj my budeme mat 16 mes.a teraz cez sviatky sa nam podarilo zrusi nocne kojenie.od 8 mes bola stale na didku aj cez den a hlavne v noci uz som bola unavena z toho.podarilo sa to jedine tak ze som ju uspala a vnoci spala z tatinom v posteli.tri noci bol plac ale uz vie ze dostane rano tak sa vzdy tesila rano az nas bozkavala ked ju tatino niesol rano za mnou do obyvacky🙂

pali1401
22. jan 2014

A zabudla som este z flasky nechce ziadne mlieko iba vodu a ani cumel a uspavame na didku

siska53
22. jan 2014

@sashulka a zareagujem na navrat to normalneho zivota-ja si bola sadnut na stretavke a v poho,mala zaspala aj bez mojho mlieka a prsnika. Ja sice tuzbu behat po vonku nemam,ale ked sa to naskytlo,tk som ju vyuzila.nepila som,ale vraj nejaky 1 poharik vina nie je prekazkou v dojceni..tak si myslim,ze sa da sklbit i dojcenie i obcasne vyjazdy. Alebo si vyvetraj hlavu navecer,aby si vecer na uspavanie uz bola s nou a v noci ju nauc,ze mliecko ee.
a tiez mam kamosku,ktora este dobry mesiac ak,nie 2 vstavala v noci kazdych 20-30 minut a to ten jeden mesiac uz chodila do prace a maly do jasiel.

mimake
22. jan 2014

@sashulka necitala som diskusiu a mozno ma tu niektore mamicky odsudia ale napisem ako sme to zvladli my ( moja pila len vecer na uspatie a sem tam rano, ale bez prsnika zaspat nevedela) Zacala som sokovou terapiu hned na vecer. Mala vnimala ked som jej povedala ze mam niekde bibi, takze som zacala tak ze mam pokazene mliecko lebo mam bibi. Chvilku pozerala mojkala sa ale potom jej to nedalo a chcela sa presvedcit. Bradavku som si natrela horcicou a dala jej ochutnat ( potrela som len mierne, netreba si predstavovat kilo horcice) Mala viac didu nechcela. Ja som sa stiahla a nastupil manzel ktory ju uspal. Prve dve noci bol boj, budila sa na mliecko ale stale prisiel manzel aby ju utisil a aby mna necitila. Nedali sme ani cajik, aby sa naucila ze v noci uz nic nedostane. Po dvoch dnoch spinka celu noc a po tyzdni som ju uz mohla uspat aj ja. UM mi mala odmieta, skusila som teda kravske, chvilku pila potom uz nechcela ani to, takze mliecko v tekutej forme nedavam. Dostava mliecne vyrobky, sosovicku a rozne kase a na pitie mame len vodicku 😉 A co sa mojho mliecka tyka, ako prislo tak aj odislo, ja osobne som sa viazat nemusela prve dni som si odstriekala len tak aby povolila bolest a potom som uz nemusela robit ani to, ale ja som vela mliecka nemala. Kupila som si salviovy caj lebo to tu niekto v podobnej diskusii radil, ale na mna to malo opacny ucinok, okamzite ked som ho vypila sa mi prsia naliali takze som neriesila ani to. Mala mi spava celu noc bez prebudenia a ja si odstavenie len pochvalujem aj ked mi ta nasa chvilka chyba ale vynahradzame si to rano pri mojkani v posteli 😉

miraklemeister
22. okt 2014

@sashulka presne tak.vidím to rovnako