Ako ste prekonali laktačnú krízu?

dankaa
9. jún 2007

ahoj,

určite ste sa mamičky stretli s obdobím,kedy ste kojili babetko niekdy aj každu polhodku 😨...Prave prežívame druhú laktačnú krízu.Tie ktoré ste iba dojcili viete,že to nie je lahke obdobie...

Pise sa v mudrych knižkach, že je to obvykle medzi 6-8 týždnom a 12-14 týzdnom po narodení.Pijem cajik na podporu materskeho mliecka /ružova krabicka/a užívam aj homeopatiká.malu Lenku prikladám stále ked je hladná,držíme sa a musíme vydržať.Niekdedy je to až na nevydržanie,chodim hore bez po byte-aj to padne v týchto horúcavach.

Taktiež sa píse že dietatko do 6 mesiaca by malo byt plne dojcene a nemali by mu byt podavane žiadne tekutiny,ono si samo vezme predne mliecko od smadu.

Stale iba kojime a budeme radi ak sa pridate k nám-plne dojciacim a podelíte sa o tažke i vedelé chvile pri dojcení no najma ako ste prekonali "laktacnu krizu "😉

llaura
11. jún 2007

dankaa, zajtra k nam ma prist pediatricka, chcem sa este jej opytat na par veci, tak isto aj ohladom kojenia. bola by som rada, keby sa to mliecko rozbehlo.

llaura
11. jún 2007

baby, mam este jednu otazku, mozno hlupu, ale aj tak sa opytam: moja mama nas kojila (tri deti)len 2-3 tyzdne, nakolko mala malo mlieka a potom jej zmizlo uplne....moze to suvisiet aj so mnou, ze mam tiez malo mlieka?

linduska1
11. jún 2007

lauri, si to tak nesmies pripustat. ja viem ze sa to hovori ale ja som si tiez svoje odplakala a strasne sme sa natrapili. kazde jedo kojenie bol boj. niekedy ked som hodinu kojila a potom uz som myslela, ze ma dost a chcela si odbehnut na wc a mala zacala revat mala som chut normalne ju tam nechat a ist niekam prec. teraz sa na to pozeram inak a viem ze tie chvile dojcenia su strasne krasne a vazim si ze este stale kojim.
mate problem aj s prichytenim alebo len s mlieckom. ak si cucka aj ked nic nejde nechaj ju - vraj aj matkam s adoptovanymi detmi sa takto rozbehne mlieko. na druhej strane ak to naozaj nepojde nerob si vycitky - ked spravis vsetko preto aby si kojila a nepodari sa tak to asi tak malo byt. 😉

llaura
11. jún 2007

linduska1-mala sa prisaje a cucka, len chuda nema co. aj ked si odsajem, tak toho moc nie je. ja si myslim, ze keby mala co, tak jej to pekne ide.ak sa smiem spytta, ta si mala dost mliecka? a dalsi problem je, ze niekedy aj ked sa prisaje, tak za chvilu prestane cuckat a len drzi prso v puse, to sa mi stalo dnes velakrat....

dankaa
autor
11. jún 2007

llaura chce to cas...možno malicka je este slabucka,aj ona potrebuje cas zosilniet,babo samo "cuckanim"podpori tvorbu mliecka,ale predovsetkým ty musis vela vela pit aby sa to rozbehlo 😉

dankaa
autor
11. jún 2007

llaura a skusala si odsavacku?mne velmi pomohla na zaciatku + masirovanie mliecnych zliaz

zgurkaa
11. jún 2007

llaura, v prvom rade maj na pamati, ze len 3% z zien, nemaju mliecko a nemozu kojit. A preto, ked je mala spokojna (aj z prsom v puse), nechaj ju nech stimuluje mliecne zlazy. Ja som neodsala ani kvapku, z toho si velku hlavu nerob. Hlavne pozitivne mysli. 🙂 Tvorba mlieka podla mna nie je dedicna zalezitost, aj mna mama kojila 3 tyzdne, do prvej laktacnej krizy. Potom treba castejsie priklat, nech pije aj z obidvoch. Vzdy zacni s tym s ktorym si skoncila, aby sa napila aj zadneho na tuky bohateho mliecka. Je spokojna, ked dopije?

linduska1
11. jún 2007

no presne to sme mali aj my. prisala sa chvilku papala a potom len drzala alebo robila take to tremolenie ale nesala a neprehltala. pomohlo naozaj striedanie prsnikov. vzdy ked som ju prelozila prebrala sa a aj sa znovu nastartoval spustaci reflex a mliecko jej tieklo. este existuje technika stlacania prsnika /skus ist na mymamy/ ale mne osobne nepomohla. ja som mala cely cas pocit, ze nemam dost mliecka ale neako sme to vydrzali, kojila som casto, vela som pritom pospavala alebo citala knizky, raz za tyzden sme ju vazili a sledovala som aj plienky, aby som si bola ista ze ma dost. Ale stale som sa stresovala napr. ze ci bude spat dost dlho aby sa mi vytvorilo mliecko. Paradoxne potom ako sme zacali stuhou stravou ju znovu kojim kedykolvek a vzdy je co pit a uz sa nestresujem. skus vydrzat aspon tie tri mesiace ved taka malinky nemoze tak vela vypit a okolo tretieho mesiaca sa aj ustaluje potreba babetka a mnozstvo mliecka. dankaa ti dobre radi, ak sa ti da, po kazdom kojeni si odsaj mliecko - cim viac sa vysaje tym viac sa noveho vytvori - funguje to tak ze podla dopytu sa tvori ponuka. a ako vies ze nemas dost mliecka? ja som si napriklad nikdy mliecko neodsala ☹ - nefungovala dokonca ani elektricka odsavacka, vzdy len par kvapiek /tak na Vigantol dost/ a zvladli sme to.

llaura
11. jún 2007

dankaa-skusala som odsavacku,a le vela toho nie je.niekedy len par kvapiek. aj masirovanie zliaz.pijem tak 5-6 litrov....tak v tekutinach to nie je....myslim si.

zgurkaa-nemam problem s tym, ze by som ju neprilozila, ja ju prilozim, bola by pricucnuta niekedy aj hodiny, ale len co ju zlozim, ci uz zaspi alebo nie, tak je nekludna, stale place, nespi.....takto sa trapime aj niekolko hodin a ked jej dam umele mliecko tak pokojne spinka.....aj v porodnici sme takto fungovali, bola vyhladovana, stracala na vahe,stale plakala, tak ju nakonie prikrmovali.

dankaa
autor
11. jún 2007

kocky takže mam mliecko aspon nejake 😉 lenka sa nám dnes skakala už druhý krát 🙂 naozaj cajik a homeopatika mi pomahaju,musim poklopat 😀

inac mna mamka tiež kojila iba 3 týždne,podla mna netreba mysliet na to aké bolo materstvo mojej mamky,treba fungovat podla potrieb dietatka a hlvane vydržať!

dankaa
autor
11. jún 2007

llaura ked sme prisli z nemocnice domov,lenka nám pribrala 10 gramov za 11 dní.Narodila sa nám v 37 tt a bola slabucka,takže si vies predstavit,že som prežila presne to co ty...neprikrmovala som,to nie je spravne-treba dieta stale prikladat,netusim preco nemas mliecko ked pijes 5-6 l vody,ved to by ti malo tiect mliecko prudom.... 😕 ide možno aj o stresový faktor

linduska1
11. jún 2007

llaura, akoby som nas videla. ak aj po kojeni zaspala tak za 20 minut spustila rev, cucala si prstiky a papali sme znovu. prve mesiace bol horo a ja som ola uplne znicena. neboj to prejde ani nezbadas ako. inak pozerala som tvoj album a ak pozries moj terezka po narodeni vyzerala ako vasa simonka a aj dupacky sme mali v porodnici rovnake - tie oranzove - rodila si na antolskej? a kolko mala mala ked sa narodila. my iba 2650 g a stale si myslim ze preto sme mali take problemy zo zaciatku lebo bola malicka

llaura
11. jún 2007

linduska, preto si myslim, ze mam malo mliecka, lebo aj ked odsajem ...nie je toho vela.dalsia vec, nemam ani naliate prsia, skor su makke.este to urcite nevzdam, aj ked ratam s tym, ze mozno uz nebude, ale skusam dalej.

dankaa
autor
11. jún 2007

llaura vydržžžžž !!! 😉

llaura
11. jún 2007

linduska, ano, rodila som na antolskej a mala mala 3580 g.......nas nechceli z nemocice pustit domov, lebo ze nepapa a nepribera.nakoniec nas pustili, lebo malinka vypila aspon nieco odo mna.aj ked len 15 ml. predtym dva dni vobec nic, bola vazena pred papanim a po papani.bola som pod dozorom laktacnej sestry, ktora usudila a trvala na tom spolu s pediatrickou, ze ju treba prikrmit.

zgurkaa
11. jún 2007

llaura, este je to kratko, odkedy sa Ti rozbehlo mliecko, skus vydrzat 🙂 , asi Ti nic ine neporadim. Nasa reagovala tak ako tvoja, ze zaspala na prse a ked som ju dala prec, zobudila sa a plakala, bola nekludna. Potom sme zistili, ze mala koliky. Ale to asi nie je tvoj problem, niekde som citala, ze koliky zacinaju okolo 2-3 tyzdna. Vydrzat, vydrzat, je to tazke, ja viem, my uz mame za sebou 2 laktacnu krizu a ta druha nam dala teda riadne zabrat. A co technika kojenia? My sme aj tu mali zlu v jednej chvili.

llaura
11. jún 2007

zgurka....technika je asi dobra, nakolko ma sledovali v nemocnici sestry vratane laktacnej sestry.stali nado mnou kym som kojila.

dankaa
autor
11. jún 2007

llaura a chyti bradavku aj s dvorcom?ked som bola v nemocnici tak tam bola jedna mamicka astalew ju važilas a bola zufala,kvoli priberaniu a zaistilio sa že sa mala s prsnikom iba "hrá"a nesaje,...a skusala si aj klobuciky?

linduska1
11. jún 2007

llaura skus si este pozvat neaku laktacnu poradkynu, bud z mamily alebo aj v mame aj ja su neake kontakty. popros ju aby vas prisla pozriet, minimalne ta psychicky podpori a skontroluje techniku. inak nam sa na antolskej skoro vobec nevenovali, tiez povedali,ze treba prikrmovat lebo mala schudla a mala pod 2,5 kg a takmer nas nepustili. Ked som ju vazila pred a po tak to hodilo tak 10g - vravim ze hroza a prsia sa mi naliali asi na treti den co sme boli doma. to zvladnete, len sa nevzdavaj. Urcite by som skusila tu poradkynu - vacsinou su to mile mamicky, ktore ta podporia v kojeni. pediatricka ti mozno tiez bude doporucovat dokrmovat hlavne ak je stara skola.

dankaa
autor
11. jún 2007

ved ked sa u Teba zastavi pediatricka tak to bude urcite fajn.Poradi Ti a navedie co a ako,...ja som bola z kojenia tiež "paf" 😖

inac dnesný den bol horor ☹ 15-30 min po každom kojeni rev,no ked sa mi ju podarilo uspat,tak sa mi aspon viac naliali prsniky,tak potom bolo dobre...

llaura
11. jún 2007

dakujem vam za podporu, uz musim off. este tolko, ze pediatricka nie je za prikrmovanie, tak uz sa tesim na zajtra, ked pride.som zvedava, co mi povie.

pekny vecer vam prajem.

dankaa
autor
11. jún 2007

llaura dobru noc a ozvi sa zajtra 🙂

dankaa
autor
11. jún 2007

inac chcem sa vám dievcata podakovat za prispevky k tejto téme,lúcim sa s vami a prajem dobru noc 😉

salajcatko
11. jún 2007

ahojte môžem sa medzi vás pridať? a prispeiť so svojími skúsenosťami?

llaura
11. jún 2007

jasne, ze sa ozvem, dobru noc este raz.

linduska1
11. jún 2007

aj ja sa lucim, dobru nocku

lucka23
11. jún 2007

llaura ked ta citam tak akoby si pisala aj o mne. som presne taký prípad ako ty. mne tiež nic nepomaha a tak maleho prikrmujem. aj ked len tak raz za den ale musim. v porodnici som tiež nemala mlieko a malý 3 dni nic nevytiahol a rucal od hladu. na 4 den sa konecne nad nim zlutovali a dali mu najest. mlieko potom sice prislo ale nie v takom mnozstve ako by malo. a to mam stastie ze malý papa tak po 3,5-4 hod. neviem si predstavit ze by chcel papat kazdé 2 hodky.

lucka23
11. jún 2007

inak moja mama ma 3 deti a tiež ani jednu nekojila dlhsie ako 2tt. proste nemala vyvinute mliecne zlazy. a v tom prípade nepomoze ani pitný rezim ani homeopatika ani ziadne prikladania. takze kojit ano ale nie za kazdu cenu. ked to raz nejde tak to nejde.

danka2
11. jún 2007

juuuj tak ja vástu čítam ja teraz v pohode kojím aj ked niekedy je to velký stres ako včera som na vás myslela kedy malý by len pil a pil.....llaura, ja som nikdy z nojho prsníka neodsala viac ako 20 ml aj to z vypätím síl proste nevedela som viac odsat. Ale malý mi vypije v pohode ovela viac, a to som odsávala aj ručne aj odsávačkou.....no skus vydržat a čo najčastejšie prikladaj. A ak sa to nepodarí, nevadí, to že nebudeš kojit predsa neznamená že sa zruti svet a že si zlá mamka len skus vydržat, predsa kojenie je najlepšie - držím palce. a tiež pijem Vineu, sem tam to pivko tmavé, ale mne v začiatkoch dost pomohlo aj vtáčie mlieko, na to som zabudla 🙂

dankaa
autor
12. jún 2007

dobre ranko dievcata !

danka2 ma krasneho baculiaka a to len koji 🙂

konecne sa mi zacinaju nalievat prsia po tých homeopatikach 🙂 až teraz som si kupila tie spravne 5ch!