Ako ste riešili dojčenie popri zamestnaní?

vilma7
18. jún 2017

Ahojte. Začiatkom júla, kedy syn bude mať 6 mesiacov, sa vraciam do práce na plný úväzok. Doma ostať nemôžem, lebo už teraz som bola na neplatenom voľne a mm ešte nemá prácu. Je vo Švajčiarsku len rok, takže on bude s malým doma.
Problém mám v tom, že dojčím ca každé 2 hodiny. Odsávačka mlieka, ohrievač fliaš zakúpené. Je to vôbec zrealizovateľné, naučiť prcka na pitie mlieka z fľašky a na dojčenie keď budem doma a v noci?
Dojčiť je v präci povolené, ale za 8 hod.by sa musel mm so synom otočiť aj 4x, takže to by bol stres ako pre nich, tak aj pre mňa v práci. Riešili ste niektorá podobný problém a ako sa vám to podarilo?
Ďakujem za vaše skúsenosti.

girlie_konik
18. jún 2017

@vilma7 aj moji tak obaja zaspavali. Proste ked tam ten prsnik nebol, tak zaspali inak, nasli si iny sposob s tym,kto bol s nimi. Toto ani nenacvicis nejak prostr, lebo to babo sa chova inak ked si s nim a inak ked nie si. U nas stacilo ze som.bola doma a muz nieco chcel skusit, neslo to. Proste ma mal citil.doma, tak neriesil s nim.nic. Ked som fakt doma nebola,boli ok a nasli si svoje ritualy a sposoby 😉

marllik
18. jún 2017

@zk007 ospravedlnujem sa,ze vbehujem do temy so svojou otazkou,ja riesim podobny problem ale len jednorazovo. Syn ma 10 mesiacov a okrem prikrmu 3x denne ma materske mlieko na poziadanie. Potebujem odijst na 7_8 hodin. Bude pit z flase + prikrmy. Ale netusim ako riesit seba,ci sa mi nespusti mlieko a budem mat spolocenske foux pa. Mam si radsej zobrat odsavacku? Drobec si pyta i kazde 2 hodiny. Vydrzim 8 hodin nedojcit? Ake mate skusenosti? Vdaka

girlie_konik
18. jún 2017

@marllik vydrzis. Daj si ale urcite vlozky do podprsenky,kupis v lekarni aj v DM. Asi je to rozne, ale ja takto ked som,tak cotim raz z apar hodon taky tlak v rpsiach a napatie - vtedy ked si idem odsat mlieko,je ho plno. Ked to necham tam, vybehne par kvapirk /vyriesia tie vlozky/ a prejde to o par minut.

veroni91
18. jún 2017

@vilma7 ahoj, ja som pocula ze je lahsie aby otec daval tvoje mlieko z flasky ked od teba odmieta. Lebo to babatko na tebe citi a chce tie prsia, tak mozno zacnite tym ze ho cez den bude krmit iba manzel kedze on bude potom s nim doma. A vecer mozes zase kojit 🙂
Drzim palce 🙂

nanervy_2
18. jún 2017

@marllik no mozes si zobrat odsavacku pre istotu, ale aj rucne sa da v súkromí odstriekat ak by trebalo

nanervy_2
18. jún 2017

@vilma7

Kamoska žije v zahraničí a dojci svoju 1,5r dceru. Od cca jej 4m musela do prace. Jej svokra krmila malu mliekom lyzickou, pripadne poharikom.
Osobne som odporca flias, ty pojdes prec, plus maly zacne flasou, moze vam to dost pokazit dojcenie.
Skus si na mamile pozriet aj krmenie po prste cievkou. Ale nas ako 6m uz zacinal s poharmi, sice na začiatku potopa, ale do roka uz pil sam z akéhokoľvek pohara, ktory udrzal.
Dieta sa veru sprava inak, ked to mlieko ma po ruke a ked nie, proste cez deň dostane toho mliečka menej, resp menej casto

zk007
19. jún 2017

@marllik Ja som toľko nevydržala (max. 4-5 hodín) a musela som si v práci okolo obeda odsať.